Duris į pasaulį atvėrė užsienio kalba

Duris į pasaulį atvėrė užsienio kalba (0)

2017-07-12

Jurbarkietis Skirmantas Kaščiukaitis šiemet įgijo technikos priežiūros verslo darbuotojo specialybę. Tačiau darbinę karjerą pradėjo ne nuo to – pernai jis buvo įsidarbinęs vienoje Londono firmoje ir, pasak vaikino, gerą darbą gauti padėjo šnekamoji anglų kalba.

Į Angliją vaikinas vyko kaip dauguma – užsidirbti. Per įdarbinimo agentūrą gavo darbą firmos „Moss Bros“, gaminančios aukštos kokybės vyriškus kostiumus, sandėlyje. Darbas, pasak Skirmanto, paprastas: pagal užsakymus surinkti, supakuoti kostiumus ir išsiųsti užsakovams. Tačiau anglų kalba, ir ypač šnekamoji, labai pravertė. „Paprasta nebuvo, bent jau iš pat pradžių – reikėjo išmokti tvarkyti dokumentus, darbas prasidėdavo anksti ir reikėjo būti labai punktualiam, kartais tekdavo pavaduoti kitus darbuotojus. Bet dėl kalbos jokių problemų nebuvo“, – tikina vaikinas.
Kad gautų vadybininko padėjėjo pareigas, vaikinas turėto pereiti anglų kalbos patikrą Valthamstono kolegijoje – Skirmanto šnekamoji kalba įvertinta 100 balų iš tiek pat galimų, rašyba – 94. 
Tokie įvertinimai nudžiugino ir S. Kaščiukaičio anglų kalbos mokytoją Rūtą Danielienę. Smalininkų TVM mokytoja sako, kad Skirmantas – ne vienintelis, kuris rinkosi valstybinį anglų kalbos egzaminą, bet geresnio už jį įvertinimo – daugiau nei 80 balų – dar nė vienas nebuvo gavęs. Vaikinas yra dalyvavęs ir meninio vertimo iš anglų kalbos konkurse, ir mokykloje angliškai vedęs renginius. „Su Skirmantu buvo lengva ir prasminga dirbti, jis gabus ir atsakingas. Kai mokytojas ir mokinys – viena komanda, pasiekiama gerų rezultatų“, – sakė R. Danielienė. 
S. Kaščiukaitis teigė, kad padėjo ir filmai, kuriuos mėgsta žiūrėti anglų kalba, ir geri mokytojai. „Naujamiesčio pagrindinėje man dėstė Daiva Petrauskaitė, o Smalininkuose mokytoja Rūta Danielienė visada akcentavo šnekamosios kalbos svarbą ir jos mokė“, – sakė vaikinas.
Pravertė anglų kalba ir specialybės praktiką atliekant Belgijoje. „Į praktiką Belgijoje siuntė mokykla, ten dirbau pagal specialybę – atlikau automobilių diagnostiką, montavau ratus ir kita. Mokytoja buvo teisi – be kalbos tu niekas, jei prastai kalbi, ir pasiūlymai prasti. Užsienio kalbos mokėjimas atveria duris į pasaulį“, – neabejoja Skirmantas. 
Su „Moss Bros“ S. Kaščiukaitis sudarė dvejų metų kontraktą, tačiau šią vasarą į Londoną jis nevažiuos – rudenį vaikinas eis savanoriu tarnauti į Lietuvos kariuomenę. O paskui, sakė, matantis savo ateitį ir Lietuvoje.
Danutė KAROPČIKIENĖ« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook