Geriau paparacinti, o ne rūkyti

Geriau paparacinti, o ne rūkyti (1)

2009-05-01

Respublikiniame prevenciniame projekte „Nerūkanti klasė" šiais mokslo metais šauniai dalyvavo Jurbarko Naujamiesčio vidurinės mokyklos 8a klasė, kuriai vadovauja mokytoja Edita Bastienė. Naujamiesčio 8-oji a užėmė pirmą vietą mūsų rajone, o balandžio mėnesį atstovavo Tauragės apskričiai respublikiniame „Nerūkančios klasės" konkurse, kuris vyko nuotykių parke „Lokės pėda" Jonavos rajone.

Ne tik „Lokės pėdoje" aštuntokai patyrė nepamirštamų nuotykių, bet ir per visą dalyvavimo projekte laiką, nes nuotykius jie mėgsta. Klasė nė nedvejojo, ar dalyvauti projekte, nes matė jame daugybę saviraiškos galimybių. Dėl rūkymo didelių problemų 8-oje a nebuvo ir visus nuostatų leidžiamus 15 proc. rūkančiųjų klasėje jie atidavė vieninteliam klasės rūkaliui. Merginos pasakojo, kad specialiai nesistengia jo atpratinti, matyt, tikisi, kad jis pats susipras.
Projektas „Nerūkanti klasė" dar labiau suvienijo ir taip draugiškus aštuntokus, o kiekvienas galėjo pasireikšti ten, kur labiausiai sugeba. Veiklos buvo daug.
Aštuntokai nusprendė pasivadinti paparacais ir fotografuoti bei filmuoti viską, ką darė. Greitai po mokyklą ir ne tik ėmė sklandyti šūkis „Nerūkyk, tave stebi paparacai!" Ką pastebėję, aštuntokai paviešindavo stende. Bet to buvo maža - 8-oji a išleido laikraštį „Paparacai" - solidų, storą, su daugybe informacijos ir linksmą.
„Paparacuose" aprašytos ir aštuntokų vykdytos akcijos, nukreiptos prieš rūkymą, „Ąžuoliuko" darželyje, pradinukų klasėse, nes iš pat mažens rūkymą reikia suvokti kaip nemalonų ir nemadingą dalyką. Labai pavyko „paparacų" akcija „Keisk cigaretę į saldainį" - daug saldainių išdalyta, vadinasi - surinkta daug nesurūkytų cigarečių.
Bet ir tuo veikla dar nesibaigė - Laura Bartusevičiūtė ir Edita Mauraitė sukūrė klasės internetinį puslapį. Užsukite - www.jnvmp.webs.com, ten viską ir sužinosite. Ten išgirsite ir aštuntokų dainą, susikurtą konkursui. „Mes viską kūrėme patys, - didžiuodamosi pasakojo klasės merginos, - o kai reikėjo pagalbos ir patarimo, visada padėjo auklėtoja Edita Bastienė, mokytoja Daiva Malskytė ir pavaduotoja Jurgita Voroninienė."
Visa, ką padarė ir sukūrė konkursui „Nerūkanti klasė", aštuntokams labai patinka. Bet ne tik jiems patiems - jų veikla ir kūryba puikiai buvo įvertinta ir kitų, visiems patiko.
Ir nesvarbu, kad respublikiniame konkurse prizų neiškovota (koją pakišo sportas), kad nukentėjo vieno kito pažangumas - aštuntokai pasiryžę pasitaisyti. Svarbiausia, kad dar kartą įsitikinta - kurti, veikti, draugauti, paparacinti, o ne rūkyti - yra šaunu.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook