Gerumo širdis plaka ir Jurbarke

Gerumo širdis plaka ir Jurbarke (0)

2016-11-02

33661 eurą paramos vėžiu sergantiems vaikams surinko žygeivis iš Tauragės Saulius Bagdonas. Per 41 dieną pėsčiomis jis apėjo aplink Lietuvą, įveikė 1300 kilometrų ir aplankė daugybę šalies miestų ir miestelių. Kiekviename jų žygeivis stabtelėdavo pakviesti žmones nebūti abejingais ir palengvinti kitų skausmą bei sunkumus.

„Širdies žygiu“ pavadintą projektą S. Bagdonas įgyvendino kartu su paramos ir labdaros fondu „Mamų unija“. Su vėžiu savo asmeniniame gyvenime susidūręs žygeivis turėjo labai konkretų tikslą – surinkti kuo daugiau lėšų Kauno klinikoms. Čia esančioms onkologinėmis ligomis sergančių vaikų palatoms itin trūksta funkcinių lovų. Šios lovos leidžia nesunkiai keisti gulinčiojo padėtį, jį pasodinti, pajudinti ir išvengti pragulų bei diskomforto raumenims.
„Įsivaizduokite, kad vaikas turi gulėti kelis mėnesius. Vykstant chemoterapijos kursui, jis sunkiai pavaikšto. Jeigu jis nejuda, atsiranda pragulos, žaizdos. Dabar dauguma lovų yra paprastos, todėl tėvams tenka nuolat būti prie vaikų, juos vartyti, apkaišioti pagalvėmis ir panašiai. Viena funkcinė lova kainuoja apie penkis tūkstančius eurų, tačiau ji suteikia visai kitą komfortą, gerokai palengvina ir vaikų, ir juos prižiūrinčių tėvų kančias“, – sakė spalio 12 d. Jurbarke stabtelėjęs žygeivis.
S. Bagdonas užsuko į Vytauto Didžiojo pagrindinę mokyklą bei Antano Giedraičio-Giedriaus gimnaziją ir Atvirą jaunimo erdvę. Čia žygeivis susitiko su mokyklų bendruomenėmis ir jaunimo organizacijomis bei rajono meru Skirmantu Mockevičiumi.
Jurbarkiečius žygeivis ragino ne tik aukoti mažiesiems ligoniams, bet ir būti atviriems gyvenimui, kuris bet kurią dieną gali sugriūti.
„Eidamas per Lietuvą visur susitinku su vėžiu sergančiais vaikais. Jų istorijos, jų kova su liga yra tas kuras, kuris mane stumia į priekį. Su vėžiu esu susidūręs ir savo šeimoje, todėl raginu visus nebūti abejingus tiems, kurie serga, padėti jiems, net jei ta pagalba bus palaikymas šypsena ar žodžiu. Juk ir patys, kurie šiandien esame sveiki, rytoj galime sužinoti, kad sergame šia sunkiai įveikiama liga“, – tikino S. Bagdonas. 
Pabendravęs su Jurbarko jaunimu vyras pėsčiomis patraukė į Šakius, tiltu per Nemuną jį, kaip ir daugumoje kitų miestų, palydėjo keletas susitikimuose dalyvavusių žmonių. Tuomet S. Bagdonas nuo starto Vilniuje buvo nuėjęs apie 900 kilometrų, o „Mamų unijos“ sąskaitoje buvo apie 15 tūkst. suaukotų eurų.
Spalio 21 d. vyras savo žygį pabaigė ten, kur ir pradėjo – Vilniuje. Tačiau „Mamų unijos“ aukojimo sąskaita nebuvo uždaryta. Dar po keleto dienų paaiškėjo, kad žmonės paaukotus pinigus padvigubino – paramai nepagailėjo daugiau nei trisdešimties tūkstančių eurų.
„Lietuvos žmonės, aš net gražiausiame sapne nebūčiau patikėjęs, kad šis žygis padės sugeneruoti kažką panašaus į tai. Jūsų čia nuopelnas, ne mano! Mes žymiai sumažinsime ligoniukų skausmą.Myliu jus visus“, – sužinojęs apie tai, kad lietuviai suaukojo daugiau nei trisdešimt tūkstančių eurų, sakė S. Bagdonas.
Paaukoti mažiesiems ligoniams dar galima ir dabar. Tai padaryti paprasta – tereikia paskambinti trumpuoju numeriu 1418 arba pervesti norimą sumą į „Mamų unijos“ sąskaitą LT 51 7400 0322 6692 3810.
Lukas PILECKAS« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook