Balsavimas

Ar tenkina požeminių šiukšlių aikštelių įrengimo kokybė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Gimnazijoje ugdomi gabūs programuotojai

Gimnazijoje ugdomi gabūs programuotojai (0)

2017-05-31

Dažnai girdime apie gabių Jurbarko jaunuolių pasiekimus meno ir sporto srityse, giriame aktyvius įvairiose veiklose dalyvaujančius vaikinus ir merginas, o sėdintieji prie kompiuterių minimi kaip nesektinas pavyzdys. Tačiau ir prie kompiuterio galima daug nuveikti ir pasiekti, jei užsiimi ne tik žaidimais ir pramogomis. Tai įrodo sėkmingai programavimo konkursuose dalyvaujantys Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos moksleiviai.

Šią žiemą penki Jurbarko gimnazijos moksleiviai – Žilvinas Pranaitis, Arnas Danaitis, Eglė Gedgaudaitė, Ernestas Škudzinskas ir Edvinas Sutkus, lydimi jų informacinių technologijų mokytojos Erikos Liutkevičienės, važiavo į Vilkaviškį dalyvauti regioniniame dr. Juozo Petro Kazicko moksleivių programavimo ir informacinių technologijų (IT) taikymo konkurse.
Šį konkursą, skatinantį moksleivius domėtis tiksliaisiais mokslais, nuo 1997 m. rengia Kauno technologijų universitetas. Dabar vis dažniau kalbant apie tiksliųjų mokslų specialistų poreikį ir IT profesijų darbuotojų trūkumą šis konkursas tampa ypač aktualus ir sulaukia vis daugiau dėmesio.
Nuo 2001 m. konkursas vykdomas dviem etapais – pirmiausia KTU Informatikos fakultetas kartu su mokyklomis rengia jaunųjų kompiuterininkų regioninius konkursus Dzūkijoje, Aukštaitijoje, Suvalkijoje, Žemaitijoje ir Kaune, kuriuose kviečiami dalyvauti šių regionų moksleiviai. Jaunuoliai savo jėgas išbando informacinių technologijų ir programavimo srityse. Šiemet buvo organizuojami dviejų lygių IT konkursai – moksleiviams iki 8 klasės ir vyresniems. Jaunieji dalyviai patys galėjo pasirinkti, kurio lygio užduotis spręsti. Antras etapas – baigiamasis kompiuterininkų forumas Kaune.
2004 m. KTU įvykusiame baigiamajame forume konkursui suteiktas dr. J. P. Kazicko vardas. Kazickų šeimos fondas skiria konkurso nugalėtojams piniginius prizus, apdovanojimus steigia ir kiti rėmėjai. 
Jurbarko gimnazijos moksleiviai šiame konkurse dalyvauja nuo 2006 m. Ne kartą yra tapę prizininkais. Puikiai sekėsi ir šį kartą. Regioniniame ture Vilkaviškyje programavimo konkurse dvyliktokai Ž. Pranaitis iškovojo pirmą, o A. Danaitis antrą vietą. Šiame konkurse premijuojamos 6 vietos: 1 pirma, 2 antros ir 3 trečios. E. Sutkus liko septintas. Informacinių technologijų taikymo konkurse Suvalkijos krašte geriausia buvo dvyliktokė E. Gedgaudaitė. 
Kovo pabaigoje Kaune vyko baigiamasis dr. J. P. Kazicko konkurso forumas, kuriame dalyvavo 170 gabiausių moksleivių iš visos Lietuvos.
Programavimo konkurse – 108, 24 išmėgino save IT taikymo konkurse, 27 rungėsi jaunesniųjų grupėje, o 11 mokinių komandų kūrė multimedijas ir dalyvavo sukurtų programų konkurse.
Respublikiniame jubiliejiniame 20-ajame KTU forume jėgas išmėgino gimnazistai Ž. Pranaitis, A. Danaitis ir E. Gedgaudaitė. Geriausiai sekėsi Žilvinui, užėmusiam trečią vietą programavimo konkurse. Eglė gavo paskatinamąjį prizą už gerai atliktą konkursinę informacinių technologijų užduotį.Renginio nugalėtojus ir laureatus sveikino dr. J. P. Kazicko jauniausias anūkas Peter Kazickas, kuris jauniesiems informatikams linkėjo nuolat mokytis, būti energingais ir siekti savo svajonių.
Ž. Pranaitis Jurbarkui atstovavo ir kovo 31 – balandžio 3 d. Vilniuje vykusioje Lietuvos mokinių informatikos olimpiadoje. Į šį etapą pakviesta tik 13 geriausiai atrankiniuose etapuose programavusių dvyliktokų. Žilvinas olimpiadoje užėmė 10 vietą. Gimnazistas sėkmingai pasirodė ir pirmą kartą Vilniaus Gedimino technikos universiteto organizuotoje studentų programavimo olimpiadoje. Čia jis pateko į finalą, kuriame tarp 40 dalyvių liko 28-tas.
„Noriu pasidžiaugti ne tik konkursuose ir olimpiadose dalyvaujančiais moksleiviais, bet ir kitais dvyliktokais, kurie nuoširdžiai ir stropiai mokosi. Labai smagu buvo bendrauti su visais informacinių technologijų grupių moksleiviais. Ne visi pasitiki savo jėgomis ir konkursuose dalyvauti nedrįsta, tačiau jų žinios yra geros“, – sako mokytoja E. Liutkevičienė.
Pasak pedagogės, be minėtų olimpiadininkų, savarankiško mokymosi įgūdžius susiformavo ir kiti gimnazistai: Simonas Radžius, Kornelijus Zubrickas, Kajus Naujokaitis, Marius Šimkūnas,Rokas Urbonavičius, Paulius Vabalas. Jurbarko gimnazijoje – daug šaunių moksleivių. O išmanantiems informacines technologijas veriasi puikios perspektyvos.
Jūratė STANAITIENĖ« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook