Jaunimo mainai: bendravimas, pramogos, patirtis

Jaunimo mainai: bendravimas, pramogos, patirtis (0)

2016-10-05

Paskutinę rugpjūčio savaitę grupelė aktyvių moksleivių dalyvavo tarptautinėje stovykloje „Jaunimas – jaunimui. Jurbarkas–Brandenburgas“. Stovykla surengta pagal Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimo jaunimo reikalų srityje protokolą. Įgyvendinant šį dar 2009 m. pasirašytą dokumentą itin aktyvūs yra Jurbarko krašto specialistai, dirbantys su jaunimu, ir jaunuoliai.

Vieni svarbiausių Lietuvos Respublikos Jaunimo reikalų departamento ir Vokietijos Federacinės Respublikos Brandenburgo žemės švietimo, jaunimo ir sporto ministerijos pasirašyto bendradarbiavimo protokolo tikslų – vykdyti su jaunimu dirbančių specialistų bei jaunimo mainų programas, bendras veiklas, keistis patirtimi.
Po šių metų balandį Jurbarke vykusių Lietuvos ir Vokietijos Brandenburgo žemės jaunimo reikalų koordinatorių ir jaunimo darbuotojų mokymų susitarta tęsti mainus – todėl ir ta tarptautinė stovykla „Jaunimas – jaunimui. Jurbarkas–Brandenburgas“, šiemet jau trečioji. Rugpjūčio 22- 29 dienomis Jurbarko švietimo centro Atviros jaunimo erdvės ir Brandendurgo žemės Beskovo atviro jaunimo centro lankytojai stovyklavo Vertimų stovyklavietėje „Atgaiva“ ir Smalininkuose, kur buvo priimti technologijų ir verslo mokyklos.
Iš Beskovo atvyko Kristianas, Davidas, Džesika, Maria ir Franciska kartu su Atviro jaunimo centro socialine darbuotoja Doreen Kaufmann ir gatvės socialiniu darbuotoju Tobiasu Urbanu. Stovyklavo jurbarkiečiai Lukas, Edvinas, Viktorija, eržvilkiškiai Rugilė ir Vilmantas bei Malvina ir Paulius iš Skirsnemunės. Stovyklos programą parengė ir kartu su vokiečių vadovais su jaunimu dirbo Jurbarko švietimo centro direktorė Aušra Baliukynaitė, specialistė atviram darbui su jaunimu Laura Molčankinaitė ir JGI koordinatorė Žydrūnė Stravinskienė.
Stovyklos programa buvo sudaryta siekiant aktyvinti savanorišką jaunimo veiklą organizuojantis laisvalaikį ir užimtumą, o veiklos orientuotos į komandinį darbą. Jaunimui ne tik buvo pasiūlyta daug aktyvių pramogų stovyklavietėje ir už jos ribų, pavyzdžiui, plaukimas baidarėmis, dviračių žygis, bet jaunuoliai patys gaminosi maistą, tvarkėsi patalpas. Vakarojant prie laužo buvo aptariami dienos darbai ir įspūdžiai. Bendrauti daugumai teko užsienio kalba – anglų ir vokiečių.
Stovyklautojų komandos per trumpą laiką turėjo sukurti mobilias laisvalaikio programas ir įgyvendino jas Veliuonoje ir Skirsnemunėje. Prie stovyklos programos įgyvendinimo prisidėjo ir Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos socialinė pedagogė Ramutė Matijošaitienė bei Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos direktorė Dainora Saulėnienė, sukvietusios savo mokinius praleisti popietę su tarptautinės stovyklos dalyviais.
Stovykloje „Jaunimas – jaunimui. Jurbarkas–Brandenburgas“ dalyvavęs Paulius Pigaga pasakojo, kad mobilias programas rengė labai komandiškai, kiekvienas turėjo veiklos ir pareigų, paskui važiavo į rajono miestelius. „Susirinkusį jaunimą stengėmės įtraukti į žaidimus. Įdomiau buvo Veliuonoje, ten susirinko daugiau jaunimo. Aš pats nebuvau žaidimo vedėjas, bet pagalbininkas tų, kurie vedė“, – apie veiklos pasidalijimą pasakojo vaikinas.
Jurbarko švietimo centro direktorė A. Baliukynaitė neabejoja, kad stovykloje įgyta patirtis skatins jaunuolius ir kaimiškose vietovėse burtis, užsiimti mėgiama veikla, atrasti naujų užsiėmimų ar tiesiog pabendrauti su bendraamžiais, leis aktyviau organizuoti mobilias jaunimo programas ir veiklas.
Skirsnemuniškis Paulius, kuris dabar jau mokosi Jurbarko gimnazijoje, irgi mano, kad stovykloje įgyta patirtis pravers, tačiau be suaugusiųjų pagalbos jaunimas neapsieis. „Jau mokykloje esu bandęs su draugais padaryti filmų naktį, bet su administracija nepavyko susikalbėti. Galime ir patys susiorganizuoti renginius, bet juose reikia ir suaugusiųjų“, – sako jaunuolis. Jis mano, kad būtų sudėtinga prisiimti visą atsakomybę už bendraamžius, nes gali būti netinkamai besielgiančių – tokie reaguos tik į suaugusio žmogaus pastabas.
Su tarptautinės stovyklos „Jaunimas – jaunimui. Jurbarkas–Brandenburgas“ veiklomis jurbarkiškiai galėjo susipažinti Jurbarko krašto šventėje.

Martyna Bylaitė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook