Jaunimo tarybą įvertino už bendradarbiavimą

Jaunimo tarybą įvertino už bendradarbiavimą (0)

2017-11-29

Lapkričio 10 d. susitikusios Jurbarko rajono ir Kazlų Rūdos savivaldybių jaunimo reikalų tarybos aptarė svarbius jaunimo politikos klausimus ir dalyvavo bendruose mokymuose. Bendradarbiavimas yra viena svarbių jaunimo veiklos ypatybių – įsitikinęs Jurbarko r. savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius Lukas Bakšys.

O Jaunimo reikalų taryba, neseniai atsinaujinusi naujais nariais, bendradarbiavimą pradėjo su Kazlų Rūdos savivaldybe. Ryšiai užsimezgė, kaip dažniausiai būna, asmeninių kontaktų dėka. „Netikėtai, – sako L. Bakšys. – Susipažinome su tos savivaldybės jaunimo reikalų koordinatore Jurgita Šnirpūnaite, susitikdavom mokymuose, konferencijose, nutarėm, kad galim bendradarbiauti, turim vieni iš kitų ko pasaimokyti, kuo pasidalyti.“

Abiejų savivaldybių Jaunimo reikalų tarybų nariams mokymus vedė lektorė Jurgita Juodišiūtė. „Ji yra ir naujoji Kauno miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė, o Lietuvos jaunimo organizacijų taryboje jau labai seniai, turi geros patirties, todėl mokymai buvo tikrai naudingi, – pripažįsta Lukas. – Apkalbėjome tarybos misiją ir funkciją. Kadangi Jaunimo reikalų taryba veikia prie savivaldybės, jos svarbiausia funkcija yra formuoti jaunimo politiką. Lėšų skirstymas jaunimo projektams ir iki šiol buvo vienas svarbiausių darbų. Bet ir jaunimo apklausos, jų analizavimas, dalyvavimas savivaldybės tarybos posėdžiuose, kai sprendžiami su jaunimu susisję klausimai, jaunimo interesų atstovavimas.“

O renginiai, pramogos, laisvalaikis? Juk jaunimui tai itin svarbu? Bet jaunimo reikalų koordinatorius atremia: „Jaunimo reikalų taryba laisvalaikio neorganizuoja, ji gali tik ištirti, ko trūksta, ir siūlyti kitiems organizuoti. Taip, jaunimas nori pramogų, ar, teisingiau, gero, turiningo laisvalaikio. Na, vieną kitą renginį surengia ir taryba, pavyzdžiui, gruodžio 1-ąją vyksiančius Jaunimo apdovanojimus.“

Be to, pasak L. Bakšio, tarybos nariai yra aktyvūs įvairiose veiklose, neretai ir renginių organizatoriai. Pavyzdžiui, Lukas Dapkus, padedantis Jurbarke organizuoti „Auksinį protą“, atliekantis žaidime labai atsakingą darbą. Arba Milda Schoenevolf, dalyvaujanti jaunųjų šaulių veikloje, Kamilė Pernarauskaitė – aktyvi girdžiškė ir Jurbarko gimnazistė, Erika Greičiūtė, savanoriaujanti ne tik Jurbarke, bet ir Europoje.

Neseniai atnaujintoje Jurbarko r. savivaldybės Jaunimo reikalų taryboje dvylika narių – po šešis jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų atstovus. Tarybai vadovauja Laura Molčankinaitė, Tauragės teritorinės darbo biržos projekto „Atrask save“ specialistė.

Mokymus, kurie buvo surengti Jurbarko viešojoje bibliotekoje, vedusi Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos atstovė jurbarkiškius pagyrė už bendradarbiavimą. Įvairios Jurbarko jaunimo organizacijos, kolektyvai bendradarbiavimo partnerių turi ir kitose savivaldybėse, ir ne tik Lietuvoje. „Atvira jaunimo erdvė aktyviai bendradarbiauja su Rietavo jaunimu, iš tarptautinio bendradarbiavimo galima paminėti Lakdalį Belgijoje ir Beskovą Vokietijoje“, – sakė L. Bakšys ir patikino, kad Jaunimo reikalų taryba nežada užsisklęsti ar apsiriboti Kazlų Rūda, bet megzti ryšius ir su kitomis, ypač kaimyninėmis, savivaldybėmis. „Pasidalyti turime daug kuo, o problemos mažosiose savivaldybėse visur tokios pačios – mažėja jaunimo, mažėja aktyvaus jaunimo, vis sunkiau darosi įtraukti jaunus žmones į veiklas“, – sakė bendradarbiavimu suinteresuotas savivaldybės specialistas.

Delegacija iš Kazlų Rūdos lankėsi Atviroje jaunimo erdvėje ir pavydėjo Jurbarko jaunimui ir patalpų, ir įvairių veiklų. „Svečiams buvo įdomu susipažinti, nes jie tokios erdvės neturi. Tikrai, tai didelis pliusas mūsų jaunimo turiningam laisvalaikiui“, – pastebėjo L. Bakšys.

Praėjusią savaitę jaunimo reiklų koordinatorius su grupele jaunuolių – jau minėtu Luku Dapkum, Edgaru Nozdrinu, Kamile Kačinskaite ir Rūta Ordinaite buvo nuvykę į Kazlų Rūdą dalyvauti renginyje „Aš verslininkas: pradedu šiandien“. Vietos verslininkai jaunimui pristatė savo sėkmės istorijas, o jaunimas – savo verslo idėjas. „Buvome vienintelė svečių komanda, vadinasi, mūsų bendradarbiavimas juda į priekį“, – neabejojo L. Bakšys.

Danutė Karopčikienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook