Balsavimas

Ar tenkina požeminių šiukšlių aikštelių įrengimo kokybė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Jurbarko gimnazistai „Temidės“ konkurse žengė iki galo

Jurbarko gimnazistai „Temidės“ konkurse žengė iki galo (0)

2017-05-03

Vakar Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos komanda  „AGG būrys“ Panevėžyje kovėsi konkurso „Temidė“ finale. Iki jo komandai teko dalyvauti dviejuose etapuose, iš kurių jurbarkiečiai išėjo nugalėtojais. 

Pilietiškam jaunimui
Šiemet bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų mokinių teisinių žinių konkursas „Temidė“ įkopė į trečią dešimtį – jis surengtas jau 21 kartą. Šio konkurso sumanytojai – Panevėžio policijos komisariatas, todėl finalas visada vyksta šiame mieste. 
Konkursu siekiama ugdyti mokinių supratimą apie teisinę sistemą, skatinti pilietiškumą, sąmoningumą, atsakomybę, kūrybinius gebėjimus, paskatinti mokinius tinkamai reaguoti į neigiamus reiškinius, o mokyklų bendruomenes – aktyviau bendradarbiauti su teisėsaugos institucijomis. „Temidė“ – puikus būdas turiningai praleisti laisvalaikį ir pasisemti žinių.
Konkursas vyksta keturiais etapais. Pirmasis, kai rungiasi kelios vienos mokyklos komandos, dažniausiai praleidžiamas, o II etape dalyvauja rajono mokyklų komandos. Šio etapo nugalėtojai keliauja į apskrities etapą, o po jo – finalinė kova Panevėžyje. 
Konkursui kasmet pateikiamos naujos temos. Šiemet komandoms teko studijuoti Lietuvos Respublikos Konstituciją, Baudžiamąjį ir Administracinių nusižengimų kodeksus, gilintis į Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymą, prisiminti Kelių eismo taisykles, patyrinėti jaunųjų policijos rėmėjų veiklą.
Penkios komandos 
Penkerius metus šio konkurso organizavimui Jurbarke diriguoja savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Zita Tytmonienė. Rengti rajoninį turą ji pasitelkia teisėsaugos institucijų specialistus. „Drauge galime parengti kompetentingus ir įdomius klausimus“, – sako specialistė.
Z. Tytmonienė pasidžiaugė, kad į raginimą dalyvauti konkurse atsiliepė penkios rajono mokyklos – pasiruošti „Temidei“ reikia daug jėgų ir laiko. „Mūsų mokytojai ir mokiniai gana aktyvūs. Didesnėse savivaldybėse tiek komandų nesusirenka“, – tikina ji. 
Konkurso rajoninis turas įvyko kovo 30 d. Jurbarko kultūros centre. Varžėsi iš Eržvilko, Veliuonos Antano ir Jono Juškų, Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijų, Naujamiesčio pagrindinės mokyklos ir Smalininkų technologijų ir verslo mokyklų komandos.
Moksleiviai turėjo atlikti tris užduotis: prisistatyti, atsakyti į protų mūšio klausimus ir ir kūrybiškai atsisveikinti. Buvo pateikta 16 klausimų: klausimus iš Konstitucijos ruošė Jurbarko r. apylinkės teismo teisėjo padėjėja Virginija Bankauskienė, apie administracinius nusižengimus ir jaunųjų policininkų veiklą – Jurbarko policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnysis tyrėjas Ramūnas Budrius, Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokurorė Dangira Vidutienė rengė klausimus iš Baudžiamojo kodekso, o Z. Tytmonienė – apie vaiko priežiūrą.
Daugiausia balų surinko ir pirmąją vietą iškovojo Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos komanda „AGG būrys“.
AGG būrys
Gimnazistų komandai atstovavo trečios klasės mokinys Aistis Mozūraitis, pirmokės Ugnė Bacevičiūtė ir Kamilė Pernarauskaitė bei abiturientai Aušrinė Bacevičiūtė ir Matas Mileris. Finaliniame etape Kamilę pakeitė Vėjūnė Rupeikaitė. Komandos kapitonas A. Mozūraitis sako, kad komanda – labai draugiška, o teisingus atsakymus suranda besitardami ir diskutuodami.
Ruošiantis konkursui jiems teko daug perskaityti. Pasidalijome, todėl kiekvienas komandos narys daugiau žinojo tam tikroje srityje. Man teko gilintis į Baudžiamojo kodekso ir vaikų minimalios priežiūros klausimus“, – pasakojo Aistis.
Komandai ruoštis padėjo gimnazijos mokytojos – istorikė Birutė Genienė, etiką dėstanti Alina Baltrušaitienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Onutė Enčerienė ir lituanistė, teatro vadovė Jūratė Videikienė. „Mums labai padėjo J. Videikienė, nes teko parengti vaidybinį prisistatymą ir atsisveikinimą“, – sako komandos kapitonas. Į pagalbą gimnazistams atskubėjo ir pareigūnas R. Budrius.
Prisistatydamas „AGG būrys“ skandavo skanduotę ir pasakojo apie kiekvieną komandos narį, o atsisveikinime ironiškai gvildeno Lietuvos aktualijas. 
Klausimų, pasak Aisčio, konkurse buvo visokių – ir sunkių, kai teko pasukti galvas, ir lengvų, į kuriuos galima būtų atsakyti ir nesiruošus. Gimnazistų komanda rajoniniame ture neatsakė tik į tris klausimus, o III etape – neišgliaudė vos vieno. 
Visa galva aukščiau
Teisinių žinių konkurso „Temidė“ III etapas praėjusią savaitę vyko Marijampolėje. Jame  dalyvavo Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos komanda „Rygiškiečiai“, Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos komanda „Z“ ir „AGG būrys“.
„Marijampolėje mūsų komanda išsitraukė 3 numerį, ir jau po prisistatymų buvo aišku, kad jurbarkiečiai už varžovus – visa galva aukščiau“, – sakė Z. Tytmonienė, dirbusi vertinimo komisijoje. Komandoms teko atsakyti į 20 klausimų. Jurbarkiečiai buvo nepralenkiami. Nugalėję priešininkus gimnazistai iškovojo teisę vykti į baigiamąjį „Temidės“ etapą.
Prieš finalą komanda daug repetavo, tobulino pasirodymus – juk teko įtraukti naują narę. „Jaučiamės stiprūs. Esame nusiteikę laimėti ir Panevėžyje“, – prieš finalą sakė A. Mozūraitis. Nors ir užtikrinti savo jėgomis, lipant į sceną kojos vis tiek virpa, tačiau prasidėjus protų mūšiui baimė dingsta – lieka susikaupimas, mąstymas, žinios ir tvirtas žingsniavimas į pergalę.
Jūratė Stanaitienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook