Kas po to? Atsakymų ieškojo kartu

Kas po to? Atsakymų ieškojo kartu (0)

2017-11-01

Kas po to? Šį klausimą sau užduoda kiekvienas abiturientas. Daliai jaunimo padeda apsispręsti mokytojai ir tėvai, tačiau tie sprendimai nebūtinai būna teisingi. Kad klaidų būtų mažiau, „City Alumni Jurbarkas“ klubas į susitikimą pakvietė Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos moksleivius.

Renginį organizatoriai pavadino „Kas po to“. Jauni specialistai moksleiviams pasakojo apie tai, kas įtakojo jų apsisprendimą renkantis specialybę, ar pasirinkimai pateisino lūkesčius, ir apie tai, kokios profesijos, jų manymu, bus paklausios ir gerai apmokamos ateityje.

Gimnazijos aktų salėje į bendrus moksleivių klausimus atsakę klubo nariai vėliau jaunuolius pakvietė pabendrauti asmeniškai. Gimnazistai patys rinkosi, su kokios profesijos atstovu nori bendrauti ir apie kokį darbą bei studijas sužinoti daugiau.

„Idėja kilo saulėtą vasaros vakarą šnekantis su Luku Tabulevičiumi, abu norėjome prisidėti prie miesto vystymosi, jame kylančių problemų sprendimo. Matėme puikius pavyzdžius – Alytaus, Panevėžio, Utenos ir kitų miestų „City Alumni“ klubų nuveiktus darbus. Todėl natūraliai nusprendėme sėsti į tą patį traukinį ir netrukus su Luku, Evaldu Petraičiu, Justu Šaltiniu įkūrėme „City Alumni Jurbarkas“, – pasakojo vienas klubo įkūrėjų Matas Mačiulaitis.

Jaunas teisininkas pripažįsta, kad subręsti šiam renginiui reikėjo metų. Tačiau galiausiai idėją įgyvendinti pavyko, ir gimnazijoje savo profesijas pristatė ekonomistas L. Tabulevičius, fizikė Lina Grinevičiūtė, teisininkė Gabrielė Onusaitytė, reklamos ir komunikacijos specialistė Inga Būblaitytė, medikas Rokas Mockevičius, inžinierius Aurimas Sendžikas ir teisininkas M. Mačiulaitis.

„Visi norėjome papasakoti savo istorijas ir padėti renkantis studijų programą. Įspūdžiai po visko – patys geriausi! Atidūs mokinių, užpildžiusių aktų salę, žvilgsniai, itin taiklūs ir prasmingi klausimai bei gera nuotaika su kaupu atpirko mūsų atiduotą laiką. Džiaugėmės didesniu negu tikėjomės susidomėjimu tiksliaisiais-techniniais mokslais – fizika, inžinerija, ir mažesniu negu tikėjomės susidomėjimu socialiniais mokslais – teise ir ekonomika. Tai parodo, kad mokiniai jaučia, kokių specialybių Lietuvai labiausiai reikia ir reikės ateityje. Na, ir, žinoma, nuo susidomėjusiųjų medicina skaičiaus ne vienam mūsų atvėpo žandikaulis“, – įspūdžiais dalijosi teisininkas.

Pasak M. Mačiulaičio, moksleiviai uždavė ne tik praktinių, bet ir filosofinių klausimų – vienas jų, ar verta daug laiko skirti mokslui?

„Puikus filosofinis klausimas! Išties kiekvienas turime surasti savo kelią, daryti, kas mums patinka – tada ir seksis, ir būsime laimingi“, – neabejojo jurbarkietis.

Fizikos doktorantūros studijas pasirinkusi Lina Grinevičiūtė taip pat buvo maloniai nustebinta gimnazistų dėmesio.

„Daug įvairių klausimų buvo. Pavyzdžiui, kuris universitetas geriausias, ar įmanoma suderinti darbą su studijomis ir panašiai. Bet pats įdomiausias klausimas, apie kurį ir dabar kartais pagalvoju, buvo apie gyvenimo prasmę. Vienas mokinys paklausė, ar nemanau, kad švaistau gyvenimą daug dirbdama prie kažkokio vieno superlazerio kūrimo? Galiu atsakyti, kad tikrai taip nemanau. Manau, kad prasmingai leidžiu savo laiką prisidėdama prie aukštųjų technologijų ir mokslo kūrimo, tai yra varomoji jėga tobulėjimui. Jei tokių darbų niekas nedirbtų, galbūt dar dabar neturėtume lėktuvų, telefonų ar interneto“, – sakė L. Grinevičiūtė.

Ekonomikos mokslus gimnazistams pristatęs L. Tabulevičius taip pat nestokojo emocijų.

„Klausimus buvome nuspėję, dauguma domėjosi profesijų specifika, klausinėjo, kaip atrodo darbo diena ir kiti dalykai, kurių per pamokas nesužinosi. Buvo įdomu aptarti karjeros perspektyvas, tokios informacijos gimnazistams tikrai trūko. Stengėmės padėti suprasti, kad vidurinis išsilavinimas nėra kalno viršūnė ir kad kiekvienam reikia ieškoti atsakymo į klausimą – kas po to“, – sakė L. Tabulevičius.

Inžinieriaus Aurimo Sendžiko nuomone, svarbiausias tikslas pasiektas – moksleiviams papasakota apie perspektyvas, kurios laukia pabaigus studijas. „City Alumni Jurbarkas“ klubo nariai žada, kad „Kas po to?“ greičiausiai nebus vienintelis renginys, kurį jie organizuos gimtajame krašte.

Lukas PILECKAS« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook