Kūrybingiesiems reikštis – „Penki“

Kūrybingiesiems reikštis – „Penki“ (0)

2017-10-04

Seredžiaus Stasio Šimkaus mokykloje prieš kelerius metus įkurta dailės galerija šiemet atnaujinta ir įvardyta. Erdvė, kurioje eksponuojami mokinių darbai, gavo skambų pavadinimą „Penki“, o pirmąją parodą naujais mokslo metais joje surengė aštuntokė Agnė Bartuševičiūtė.

Mokyklos galerija iki šiol neturėjo pavadinimo, o rugsėjį, po remonto, buvo pavadinta „Penki“. Kodėl toks keistas pavadinimas? Gal todėl, kad iš galerijos į įvairius kabinetus veda penkerios durys? O gal dėl to, kad rankos turi po penkis pirštus, ir tos rankos gali atlikti daug gerų darbų ir sukurti puikių kūrinių? Kiekvienas ieško savo atsakymo, o ką iš tiesų pavadinimas reiškia, žino tik galerijos įkūrėja – dailės mokytoja Rimutė Mačiulytė. Dabar dailės mokytoja galerijos veiklą kuruoja kartu su socialine pedagoge Laima Bakšenskiene.

Seredžiaus mokyklos jaunimas itin kūrybingas, tad galerijoje jau buvo ne viena mokinių darbų paroda. Dažniausiai rengiamos teminės parodos: viena buvo skirta kompozitoriaus ir chorvedžio, kurio vardu pavadinta mokykla, Stasio Šimkaus jubiliejui, praėjusiais mokslo metais buvo eksponuojami projekto Erasmus+ plakatai ir logotipai, vyko mokinių darbų paroda ,,Raktelis“ ir kitos. 2016 m. vasarą savo darbų parodą surengė Seredžiuje stovyklavę Justino Vienožinskio meno mokyklos mokiniai. O kartais galerija virsta feisbuko siena su švenčių nuotraukomis ir gražiais žodžiais, skirtais draugams ir mokyklai.

Dabar galerijoje eksponuojami aštuntokės Agnės Bartuševičiūtės piešiniai. Merginos vasara buvo kūrybinga, o kūrybos džiaugsmu ji dalijasi su savo draugais ir mokytojais.

„Visi turime pomėgį: vienas mėgsta žaisti futbolą, kitam patinka šokti, dainuoti ar groti, o man patinka piešti. Piešimas suteikia daug džiaugsmo, padeda atsipalaiduoti. Piešiant atrodo, kad pasineri į visai kitą pasaulį, pilną fantazijų. Iš jų gimsta kūrinys. Aš nesu menininkė, nemoku labai gražiai piešti, man tiesiog labai patinka tas pasaulis, viliojantis galimybe kurti“, – taip Agnė prisistatė ir pristatė savo kūrybą bei dėkojo mokytojoms, kurios surengė jos piešinių parodą.

„Nemanau, kad esu jau nusipelniusi, bet malonu, kad mano pomėgis ir darbeliai buvo pastebėti, – sakė aštuntokė ir visus ragino turėti mėgiamą užsiėmimą. – Noriu visiems patarti: nenustokite užsiimti savo mėgstama veikla, nes tai yra galimybė tobulėti ir išreikšti savo kūrybingumą.“

Jeigu serediškiai paklausys Agnės patarimo ir paseks jos pavyzdžiu, galerijos sienos niekada neliks tuščios, o jos kuratorėms – teks ruošti vis naujas parodas.

Danutė Karopčikienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook