„Naktis pilyje“ subūrė patriotišką jaunimą

„Naktis pilyje“ subūrė patriotišką jaunimą (0)

2017-12-06

Lapkričio 17-18 dienomis Raudonėje jau trečią kartą šurmuliavo uniformuotas jaunimas. Čia vyko Jurbarko jaunųjų šaulių organizuotas sąskrydis „Naktis pilyje III“. Išskirtinėje vietoje vykstantį renginį jaunimas laiko būtina tradicija ir kasmet suburia vis daugiau šaulių.

Vienas patriotiškiausių renginių rajone prasideda iškilminga rikiuote pilies kieme, vėliavos įnešimu bei himno giedojimu. Sąskrydžio pradžią skelbia signalinės raketos šūvis.

Pasak sąskrydį organizavusios LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės Jurbarko jaunųjų šaulių 708-osios kuopos būrio vadės Mildos Schoenevolf, renginys jaunimui šįkart tapo tikru iššūkiu, keitėsi ne tik programa, bet ir dalyviai. Būrio vadė sako, kad svarbiausia, jog viskas sugulė į vietas, ir telieka padėkoti padėjusiems organizuoti jaunųjų šaulių sąskrydį. Organizatoriai ypač vertina lektorių, pačių jaunųjų šaulių ir juos priėmusios bendruomenės pagalbą.

Sąskrydis išsiskyrė ir neplanuotų nuotykių gausa. Linksmi nesusipratimai prasidėjo nuo pat pirmų akimirkų. Šauliams nuo policijos teko gelbėti prie pilies atitemptą nebevažiuojantį „Volkswagen“ automobilį. Jo organizatoriams prireikė su Jurbarko r. priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos pareigūnais susitarus dėl parodomosios programos. Ugniagesiai uždegtą mašiną gesina, specialia technika karpo ir pasakoja, kaip iš per avarijas sumaitotų mašinų gelbėjami žmonės.

„Mašiną buvome pastatę prie pilies. Tuomet visai atsitiktinai pamatėme, kad prie jos sukiojasi policijos ekipažas. Paaiškėjo, kad kažkas pamatė apdaužytą automobilį be numerių ir pilietiškai pranešė policijai. Pareigūnai aiškinosi, kam ta mašina priklauso ir ką su ja daryti. Galėjo ir nutempti“, – juokėsi M. Schoenevolf.

Vakare į sąskrydį turėję atvykti ugniagesiai pasirodė tik gerokai po pusiaunakčio. Pareigūnų planus sujaukė Seredžiuje kilęs gaisras, į kurį išskubėjo didelės gelbėtojų pajėgos.

„Esame tikrai labai dėkingi ugniagesiams, kad nepaisydami nuovargio jie vis tiek atvyko“, – sakė mergina.

Ugniagesiams netrukus teko imtis ir tikro darbo – gelbėti į griovį nuvažiavusį sąskrydžio dalyvių automobilį. Slidaus kelio neįvertino jauniesiems šauliams paskaitas skaitę Lietuvos studentų šaulių koorporacijos „Saja“ atstovai.

Jurbarkietė Auksė Virbauskaitė sąskrydyje dalyvavo trečią kartą. Mergina nė karto nebuvo tik dalyvė, visą laiką prisidėjo organizuojant renginį. „Pats pirmas sąskrydis turbūt buvo sunkiausias, nes nežinojome, nuo ko pradėti, kokias paskaitas rengti ir kokias veiklas suplanuoti, kad jaunimui būtų įdomu. Vėlesnius organizuoti buvo lengviau, nes jau žinojome, ko reikia imtis“, – pasakojo šaulė.

Pasak merginos, itin gerai nuteikė, kad iš sąskrydžio šauliai išvyko su geromis emocijomis, smagiai praleidę laiką su seniai matytais draugais ir užmezgę naujų pažinčių.

„Esu abiturientė, todėl šis sąskrydis man paskutinis. Tikiuosi, kad jaunesni šauliukai išlaikys tradiciją rinktis Raudonėje, o mes, buvę jaunieji šauliai, mielai jiems pagelbėsime“, – sakė A. Virbauskaitė.

Aistis Mozūraitis sąskrydyje taip pat dalyvavo trečią kartą. Vaikinas kaskart imasi organizacinių rūpesčių, todėl renginį vertinti tik dalyvio akimis jam būtų sunku.

„Stengiamės būti originalūs ir kasmet siūlyti vis kitas veiklas, todėl sulaukiame daug teigiamų atsiliepimų. Idėjų veikloms buvo tiek, kad sąskrydis galėjo vykti dar vieną naktį“, – tikino šaulys.

 Egidijus Grygolaitis, kuriam taip pat gerai žinomi organizatorių rūpesčiai, ypač vertina, kad renginyje apsilankė „Saja“ atstovai, pasakoję apie hibridines grėsmes šaliai. Vaikinas šiuo metu nebėra jaunasis šaulys, tačiau mielai padeda. E. Grygolaitis mano, kad į sąskrydžius reikėtų pakviesti daugiau žinomų šaulių, galinčių perduoti savo patirtį, uždegti jaunimą idėjomis.

Jaunoji šaulė Vilmutė Tamoliūnaitė tikina, kad svarbiausia pabūti kartu su bendraminčiais. Įspūdžiai pilyje kur kas stipresni nei praleistas laikas prie kompiuterio ar televizoriaus. Taip mano ne ji viena, todėl šiemet į sąskrydį susirinko beveik pustrečio šimto jaunųjų šaulių.

„Mums labai smagu, kad renginys populiarėja, atvyksta vis daugiau mūsų rinktinės jaunimo. Galbūt kažkada pakviesime svečių ir iš kitų rinktinių. Esu tikra, kad darbai ir patriotinė tradicija bus tęsiama“, – sakė M. Schoenevolf.

Lukas PILECKAS« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook