Pirmoji stovykla tikslą pasiekė

Pirmoji stovykla tikslą pasiekė (0)

2017-08-02

Liepos 17-21 d. Girdžiuose vyko policijos organizuota stovykla jaunimui „Viskas mūsų rankose, todėl jų nuleisti negalime“. Pirmą kartą surengtos stovyklos idėja buvo paprasta – pakviesti maždaug tris dešimtis stovyklautojų, pusę iš probleminių šeimų, pusę – jaunųjų šaulių ir policijos rėmėjų. Tačiau iš pirmo žvilgsnio paprastas planas tapo nemenku iššūkiu stovyklos organizatoriams ir patiems dalyviams.

Pasak Jurbarko r. policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresniojo tyrėjo Ramūno Budriaus, mieste bei rajone vasarą nepilnamečiams trūksta užimtumo. Nupirkti kelialapius į stovyklas daugeliui šeimų tiesiog per brangu. Būtent todėl buvo nuspręsta pasitelkiant įvairias organizacijas ir verslininkus bent keletą dienų užimti paauglius.

Netrūko iššūkių

Stovyklai organizatoriai pasirinko 14-18 metų amžiaus jaunimo grupę ir planavo suskirstę į komandas ugdyti jų fizinį aktyvumą, kūrybiškumą, skirti dėmesio sveikai gyvensenai ir socialiniams įgūdžiams.

„Iššūkių netrūko nuo pat pradžių. Nors stovykla nemokama, į ją buvo labai sunku surinkti veiklius vaikus. Pakvietėme Eržvilko jaunuosius šaulius, pasirodė, kad dauguma jų vasarą dirba arba išvykę. Surinkti problematišką jaunimą buvo paprasčiau, tačiau išlaikyti stovykloje – sudėtingiau“, – pasakojo R. Budrius.

Pasak pareigūno, iššūkiu tapo kelių Skalvijos vaikų globos namų auklėtinių sprendimas nedalyvauti stovykloje. Nebegrįžti į stovyklą net keturi iš penkių paauglių nusprendė supratę, kad čia galioja griežtos taisyklės ir pasimėgauti cigaretės dūmais negalės.

„Labai smagu, kad jie persigalvojo jau po dienos, kai jų draugas grįžo ir papasakojo, ką veikiame. Todėl dar kitą dieną jie vėl atvažiavo“, – juokėsi R. Budrius.

Sugebėjo sudominti

Organizatoriai paruošė itin įdomią programą. Pirmąją dieną jaunimą aplankė Lietuvos policijos mokyklos Policijos veiklos skyriaus viršininkas Mindaugas Baranauskas. Pareigūnas papasakojo apie narkotikų, alkoholio žalą jaunam organizmui, supažindino su atsakomybe už nelegalių kvaišalų turėjimą ir vartojimą.

Antrąją dieną stovyklautojai dalyvavo pėsčiųjų žygyje iš Girdžių iki „Oksalio“ šaudyklos.

„Šaudykloje mus pasitiko Lietuvos šaulių sąjungos LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės šauliai. Stovyklautojams jie pristatė saugumo reikalavimus šaudykloje, supažindino su ginklais, jų naudojimo taisyklėmis, duodamomis komandomis. Mūsų stovyklautojai ne tik galėjo pašaudyti iš mažo kalibro ginklų, bet ir dalyvavo taktikos bei rikiuotės pratybose. Vėliau šaulių būrys „Juodas vilkas“ supažindino su savo turima ginkluote ir ekipuote“, – pasakojo R. Budrius.

Trečioji diena buvo skirta sveikai gyvensenai. Į Girdžius atvykusios Jurbarko r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojos skaitė paskaitą apie mitybą, pristatė įvairias sveikos mitybos piramides, papasakojo apie kūno masės indeksą.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnai pademonstravo naudojamų dokumentų pavyzdžius, pristatė pagrindines jų apsaugos priemones, supažindino su suklastotų pinigų požymiais.

Stovykloje apsilankę Jurbarko r. priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai parodė savo įrangą, pamokė ja naudotis. Buvo gesinamas improvizuotas gaisras, specialia įranga karpomas automobilis ir gelbėjamas skęstantis žmogus.

Kasdien stovyklautojų laukė naujos patirtys, įdomūs pašnekesiai. R. Budrius jiems papasakojo, kaip elgtis nukentėjus, kur kreiptis jei įvykdytas nusikaltimas.

Aplankytas ir Smalininkų kartodromas, kai kurie kartingais važiavo pirmą kartą.

Susumavus visų stovyklos dienų rezultatus, išaiškinta komanda nugalėtoja ir prizininkai. Stovyklos uždaryme Jurbarko r. policijos komisariato viršininkas Aivaras Dumčius komandoms įteikė prizus.

Pirmą vietą pelnė komanda „Fantastiškas penketas“, antra buvo „Džigirita“, trečia vieta dalijosi dvi komandos, surinkusios vienodą taškų skaičių – „G būrys“ ir „Profkiniai“, ketvirta atiteko „Alfa grybai“ komandai. Draugiškiausia komanda pripažinta „Fantastiškas penketas“, o šauniausia – „G būrys“.

Įspūdžiai puikūs

Stovykloje kartu su broliu dalyvavęs jaunasis šaulys Kęstutis Vyturys tikina, kad labiausiai patiko drausmė. Vaikinas mano, kad tokiose stovyklose vyksta daug gerų dalykų, pamatai įkvepiančių pavyzdžių.

Įvertinusi organizatorių siūlomus užsiėmimus, stovyklą pasirinko ir Emilija Sinkutė. „Man labai patiko kinologų pasirodymas, paskaitos apie sveiką gyvenseną, profesijų pristatymai, o ypač – važiavimas kartingais. Todėl labai norėčiau padėkoti organizatoriams už nuoširdumą, rūpestį bei labai šauniai praleistą laiką“, – sakė mergina.

Emiliui Lagunavičiui stovykla buvo puiki galimybė netradiciškai praleisti bent dalį vasaros. „Vasarą dauguma paprastai sėdi namuose ir kemša bulvių traškučius. Todėl kitokios veiklos yra labai geras laiko praleidimas. Stovykloje buvo šaunu, bet kai kam reiktų pasimokyti geresnių manierų – nesikeikti, pagarbiau bendrauti su aplinkiniais“, – sakė Emilis.

Mantui Icikevičiui patiko plaukimas baidarėmis, kartingai ir tai, kad čia nebuvo išskirtinių, visi jautėsi lygūs. Jam pritarė ir Laertas Mankus. Vaikinas tikisi, kad kitą vasarą stovykla pakvies dar daugiau jaunimo.

Planuose – kitos stovyklos

Jaunimo norą kitą vasarą sugrįžti į stovyklą R. Budrius žada išpildyti. Per keletą dienų pareigūnai įgijo įdomios patirties ir įvertino padarytas klaidas, todėl kitos stovyklos turėtų būti dar įdomesnės.

„Rezultatas pralenkė lūkesčius. Kai matėme, kaip pradžioje elgėsi kai kurie stovyklautojai ir kaip nustebome, kai po visko jie atėjo ir mandagiai padėkojo, būtų keista, jei nekartotume. Stovykla tikrai padarė poveikį, bent kuriam laikui pakeitė dalies vaikų elgesį ir požiūrį. Jei jaunimas, kuris vakarus leisdavo gatvėse arba prie kompiuterių, stovykloje iškart po vakarienės eidavo miegoti, o ryte keldavosi šeštą, kad tik nepavėluotų, tai mums – rimtas įvertinimas“, – sakė R. Budrius. Stovyklą „Viskas mūsų rankose, todėl jų nuleisti negalime“ finansavo Jurbarko r. savivaldybė pagal visuomenės sveikatos rėmimo specialiąją programą ir Policijos departamentas, projektui buvo skirta kiek daugiau nei 2200 Eur.

Lukas PILECKAS« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook