Rekordų laužytojai patinka būti stipriai

Rekordų laužytojai patinka būti stipriai (0)

2017-04-30

Jurbarke gyvenanti Simona Bakšytė į treniruotes Šakiuose kiekvieną savaitę važiuoja po tris ar keturis kartus, todėl rezultatai stulbinantys – mergina gerina šalies rekordus. L. Pilecko nuotr.

Penkis kartus jurbarkietė Simona Bakšytė tapo Lietuvos rekordininke jėgos trikovės varžybose. Mažiau nei metus Šakių sporto klube „Fortūna“ besitreniruojanti mergina dabar jau ruošiasi tarptautinėms varžyboms.

21-erių Simonos karjera jėgos trikovės varžybose prasidėjo atsitiktinai. Pas šakietį trenerį į sporto klubą „Fortūna“ ją atvedė draugas. Simona „Facebooke“ buvo mačiusi, kad klube treniruojasi ir jėgos trikove užsiima merginos, todėl nusprendė pabandyti.
„Matyt, norėjosi konkuruoti“, – apie pradžią sako Simona, pasirinkusi ne visai mergaitišką sporto šaką. 
Užsispyrimas nedingo
Merginos treneris Rimantas Simokaitis atvirauja, kad kai beveik prieš metus į salę užsukusi mergina pareiškė rimtai sportuosianti, jis tuo nelabai patikėjo. Manė, kad po kelių ar keliolikos treniruočių jurbarkietė viską mes.
Tačiau laikas bėgo, o savo tikslus pasiekti užsispyrusi Simona kaip važiavo į Šakius po tris ar keturis kartus per savaitę, taip važiuoja. 
„Nuo pernai liepos, kai pradėjo treniruotis, ji praleido vos keletą užsiėmimų. Ir tai nutiko tada, kai buvo susirgusi. Man labiau įprasta kai ateina, palanko ir viską meta. Šiuokart, matyt, ir mūsų biolaukai sutapo, kad galime taip kartu dirbti“, – sakė treneris.
Aplenkė geriausius
Sąžiningas Simonos sportavimas davė greitų rezultatų. Vasario 11 d. jurbarkietės vardas nuskambėjo  Kaune vykusiame Lietuvos klasikinės jėgos trikovės čempionate, kuriame ji pasiekė tris šalies rekordus. Simona pritūpė su 105 kg svorio štanga, o gulomis iškėlė 55 kg.
Paskutinėje, štangos atkėlimo rungtyje, pirmais dviem bandymais mergina pagerino Lietuvos jaunimo rekordą, kuris buvo 127,5 kg.
Pirmą kartą sportininkė pakėlė 135 kg. Antrą kartą pagerino jau savo rezultatą – iškėlė dar dešimčia kilogramų daugiau. Paskutiniuoju, trečiuoju kėlimu, pasiekė Lietuvos suaugusiųjų rekordą. Geriausią šalies rezultatą mergina pagerino iškėlusi 147,5 kg.
Visų veiksmų bendras rezultatas – 307,5 kg. Svorio kategorijoje iki 63 kg kovojusiai merginai šis skaičius garantavo pirmą vietą absoliučioje įskaitoje ir antrąją – jaunimo grupėje.
Antrą kartą savo sėkmę Simona pakartojo balandžio 23 d. Marijampolėje vykusiame Lietuvos jėgos trikovės čempionate. Jaunimo grupėje svorio kategorijoje iki 63 kg štangos atkėlimo rungtyje Simona antru bandymu atkėlė 155 kg ir pagerino Lietuvos jaunimo rekordą. Trečiu bandymu – ir Lietuvos suaugusiųjų rekordą – 158 kg. 
Sumos rezultatas – 348 kg Simonai garantavo pirmą vietą savo svorio kategorijoje ir absoliučioje įskaitoje jaunimo grupėje.
Šakiečiai merginos potencialą ir rezultatus įvertino dar iki rekordų pagerinimo. 2016-ųjų sausį Simona buvo apdovanota kaip viena geriausių Šakių rajono sportininkių.
Kosmetika brangiau
Paklausta, ar pasirinktas sportas smarkiai kerta per kišenę, Simona šypsosi: žiūrint, su kuo lyginsi. Ir kartu juokauja, kad kosmetika ar kitokios grožio priemonės atsieina brangiau.
„Nepigi būna pati pradžia, kol susiperki visą ekipuotę, specialią aprangą, batus, kitas smulkmenas. Sakyčiau, kad tai atsieina kokius 600 eurų. Vėliau nuolat tam tikrų sumų reikia papildams, vitaminams, kainuoja dalyvavimas varžybose. Į jas ir nuvažiuoti reikia, ir startinius mokesčius sumokėti, ir kažkur pernakvoti“, – pasakojo mergina.
Tačiau sunkioji atletika reikalauja ne tik lėšų. Tenka kentėti ir skausmą. Nuo specialios aprangos per varžybas ant nugaros ir kojų atsiranda mėlynių.
„Dalyvaujame ir klasikinėse varžybose, kur apranga laisva, varžybose su specialia apranga. Apranga tokia, kad apsivelki ir ji tave tarsi įspraudžia į tam tikrą pozą, prilaiko, kad galėtum pakelti daugiau svorio. Pakeli, bet paskui vaikštai visa mėlyna“, – pasakojo mergina.
Moka pati
Kadangi sportininkė už dalyvavimą varžybose moka pati, kai kurių galimybių tenka atsisakyti. Dėl didelių kaštų Simona su treneriu nusprendė nevykti į varžybas Danijoje.
„Dabar galvojame, kad vykti reikėjo, bet tuomet atrodė, kad tik išleisime daug pinigų“, – sakė mergina. Simonai antrina ir treneris. Pasak R. Simokaičio netrukus jie vyks į tarptautinį turnyrą Minske. Čia vien nakvynė viešbutyje kainuoja po šimtą eurų nakčiai.
Paklausta, kokie jos sportiniai tikslai ateityje, Simona nedvejoja – Europos ir pasaulio auksas. 
„Jei rimtai, tai man tiesiog patinka būti stipriai. Sportas ir savijautą gerą lemia, ir sveikatą, ir energingumą. O kokie bus rezultatai, parodys tik laikas“, – atviravo mergina.
Šeima palaiko
Dabar didžiausias Simonos noras – priaugti bent porą kilogramų svorio. Maždaug tiek trūksta, kad būtų pasiekta riba, kai ji dar galės dalyvauti svorio kategorijoje iki 63 kg. Pasak sportininkės, du kilogramai daug reiškia ir lemia pakeliamus kilogramus ant štangos.
Mergina juokauja, kad svorio priaugimo laukia ir jos vaikinas, mat sportuodama ji per daug sublogo.
„Žinoma, palaiko, tik prašė, kad figūros nesugadinčiau. Bet tai, kuo užsiimu, nėra nei kultūrizmas, nei fitnesas. Tiesiog sustangrinami ir išryškinami turimi raumenys. Moteriškos figūros šis sportas į blogą tikrai nepakeičia“, – kalbėjo mergina.
Simonos pasirinkimui pritaria ir tėvai bei bendradarbiai. „Dirbu pasienyje, Viešvilės užkardoje. Vadai žino apie mano užsiėmimą ir palaiko, kai reikia išvykti į varžybas, leidžia pasikaitalioti pamainas“, – sakė Simona.
Lukas PILECKAS« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook