Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Šimkaičių jaunimas buriasi smagiam laisvalaikiui

Šimkaičių jaunimas buriasi smagiam laisvalaikiui (0)

2018-12-30

Visai neseniai Šimkaičius ne iš gerosios pusės išgarsino vandenyje rastas arsenas, tačiau miestelyje yra ir labai gerų naujienų – čia pradėjo veikti aktyvi bendruomenė, o dar smagiau, kad į būrį susirinko gražus Šimkaičių jaunimas, pasiryžęs dėl miestelio ir jo gyventojų kalnus nuversti. Ir jokie nemalonumai tam nesutrukdys!

Miestelis sukruto

Pirmiausia Šimkaičiuose pabudo suaugusieji – išsirinko naują miestelio bendruomenės tarybą ir ėmė planuoti darbus. Tarybos pirmininke tapo aktyvi šimkaitiškė Sandra Pocienė, o jos sūnų Justą – ne mažiau aktyvų šešiolikmetį, suburti miestelio jaunuolius paragino kultūrinės veiklos organizatorius Arūnas Bauža. „Pažinojau nemažai šimkaitiškių, bendravau tai su vienu, tai su kitu, o tada pasiūliau visiems susirinkti drauge“, – rudens įvykius prisimena Justas.

Vaikinas Šimkaičiuose gyvena jau aštuonerius metus, tačiau daugiau laiko praleidžia Raseiniuose, kuriuose anksčiau gyveno, o dabar tebelanko mokyklą. J. Pocius – labai užsiėmęs jaunuolis. Jis meno mokykloje baigė teatro klasę, privačiai mokosi dainavimo, žaidžia badmintoną, todėl laisvo laiko nedaug belieka. „Anksčiau miestelio jaunimo beveik nepažinojau, daugiau pradėjome bendrauti šią vasarą, todėl jau galėjau pažįstamus pakviesti prisijungti prie kuriamos jaunimo organizacijos“, – sako Justas.

Kol kas jaunimo sambūris oficialiai neįteisintas, tačiau tai planuojama padaryti artimiausiu metu. Tam reikia, kad organizacijoje būtų suaugęs asmuo, ir čia jaunimui padeda bendruomenės deleguotas atstovas Almantas Deniginas. „Organizaciją norime įteisinti, kad būtų galima rašyti projektus ir įgyvendinti dar daugiau idėjų“, – sako Almantas.

Darni komanda

Kol kas iniciatyvinėje grupėje „Šimkaičių jaunimas“ – apie dešimt narių. Kai kas pabuvo ir išėjo, kai kas – prisijungė. Jau ryškėja grupės branduolys, atradęs čia draugų, galimybę bendrauti ir įdomiai leisti laisvalaikį.

„Pakvietė Justas prisijungti, bent pabandyti. Veikti turime ką – puošiam salę renginiui, mokomės dainuoti“, – dar prieš didžiąsias žiemos šventes pasakojo bene jauniausia grupės narė trylikametė Austėja Liutkevičiūtė.

Vieną aktyviausių grupės narių – šešiolikmetę Gabiją Laukytę į jaunimo susibūrimą priviliojo galimybė pasireikšti kuriant dekoraciją. „Žinojau, kad teks puošti šventėms salę, o aš rankdarbius labai mėgstu. Be to, tai buvo kažkas naujo miestelyje“, – šypsosi Raseiniuose mokyklą lankanti mergina. Gabijai labai patinka fotografuoti, o tai patinka kitiems grupės nariams – visada yra fotografijų iš renginių ir puikių portretų. Mergina randa laiko ir darbui – dirba gėlių pardavėja Raseinių gėlių turgelyje. „Gabija visada pilna idėjų. Jas apsvarstome visi kartu ir nutariame, ką galime įgyvendinti“, – demokratijos pamokas mini J. Pocius.

Penkiolikmetė Monika Paulauskytė mokosi 10-oje Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos klasėje. Ją baigusi greičiausiai rinksis mokslus Raseinių gimnazijoje. „Mums Raseiniai – daug arčiau nei Jurbarkas, ir susisiekimas į tą pusę geresnis“, – sutartinai tvirtina jaunieji šimkaitiškiai. Todėl nenuostabu, kad apie tai, kas vyksta Jurbarke, jie žino nedaug – kartais su mokyklos komanda sudalyvauja varžybose ar nuvyksta į kokį renginį, tačiau daugiau jokių ryšių su rajono centru jie nepalaiko.

Septyniolikmetė Augustė Gudžiūnaitė kol kas dar tik svarsto, kokį gyvenimo kelią rinktis, o kol neapsisprendžia, turi nemažai laisvo laiko, kurį paįvairina dalyvaudama iniciatyvinės grupės veikloje.

Toma Simonavičiūtė į 10 klasę Šimkaičių mokykloje atvažiuoja iš 5 km nuo miestelio nutolusio kaimo. „Ne visada pavyksta atvažiuoti, bet stengiuosi susitikimų nepraleisti“, – sako Toma. Jaunimas renkasi porą kartų per savaitę, o organizuodami kokį renginį – ir gerokai dažniau, todėl laiko kiekvienam tenka vogti nuo pamokų ruošimo ar miego.

Penkiolikmetė Gabija Škadauskaitė pripažino, kad ateiti į jaunimo grupę teko pasiryžti. „Ne su visais grupės nariais anksčiau gerai sutardavau. Buvo visokios įtampos. Tačiau čia pradėjome bendrauti, geriau pažinome vieni kitus, susidraugavome“, – tikina Šimkaičių mokyklos devintokė.

Gabija į grupę pakvietė ir savo klasės draugę Brigitą Misiūnaitę. Iš pradžių nenorėjusi prisijungti mergina vėliau persigalvojo – turėjo begalę laisvo laiko, kurį norėjo praleisti prasmingai ir įdomiai. „Gyvenu Jovališkės kaime, už 12 km, tačiau galiu ir pavažinėti dėl smagaus laiko“, – tikina B. Misiūnaitė. Grupės veikloje dalyvauja Ugnė Parnarauskaitė, tik pokalbio su jaunimu vakarą ji buvo užsiėmusi.

Jaunimo iniciatyvinė grupė laukia visų aktyvių jaunuolių, tačiau tokių Šimkaičiuose nėra daug. „Nėra miestelyje jaunimo. Į mokyklą mokiniai atvažiuoja iš aplinkinių kaimų, o po pamokų – išvažiuoja. Yra tokių, kuriems niekas neįdomu“, – svarsto J. Pocius. Tie, kurie atėjo į grupę, turi ką veikti.

Pirmi blynai – neprisvilę

Šimkaičiuose įrengti puikūs bendruomenės namai, tad vietos renginiams ir veikloms – sočiai. Čia yra ir salė bendruomenės šventėms, stalo teniso stalas, treniruoklių. „Dar tik pradžia. Viską pamažu sutvarkysime, įrengsime erdves sportui, pramogoms, o kai grupė bus įregistruota, galėsime krepšinio ir kitų sporto šakų varžyboms gauti ir mokyklos salę“, – sako A. Deniginas.

Pirmasis jaunųjų šimkaitiškių renginys Bendruomenės namuose – Helovynas praėjo puikiai. „Labai norėjome šitos šventės. Nešėme moliūgus iš daržų, darėme dekoracijas. Į šventę susirinko daug žmonių, net močiutės su anūkais atėjo. Buvo daug žaidimų, šokių, linksmybių“, – pasakoja Justas.

Jaunimas mielai priėmė ir bendruomenę elektroniniu paštu pasiekusį kvietimą pastatyti savo eglutę Jurbarke, prie „Liukso“ kavinės įrengtame kalėdinių eglučių parkelyje. „Patys darėme iš plastiko gėles, lentelę su bendruomenės pavadinimu pagamino technologijų mokytojas Rytis Mileris, transportą mielai paskolino seniūnija. Drauge su miestelio bendruomenės nariais atvežėme eglutę į Jurbarką. Tai dar labiau mus suvienijo“, – tikina jaunimo lyderis Justas.

Labai atsakingai jaunimas rengėsi Kalėdų eglutės įžiebimo šventei – gamino dekoracijas, puošė salę, šalia bendruomenės namų esančią eglutę, repetavo dainas. „Šiai šventei skiriame labai daug dėmesio. Joje pasirodys ansambliai „Gija“ ir „Gintarinis medis“. Mes repetuojame penkias dainas“, – dar prieš renginį pasakojo iniciatyvinės grupės nariai.

Gruodžio 16 d. įvykusi šventė praėjo puikiai. Ją kūrė ne tik jaunimas – išradingai ir smagiai Šimkaičių ir kaimyninių seniūnijų gyventojus sveikino Šimkaičių miestelio bendruomenės nariai. Dovanas ir gerą nuotaiką dovanojo Kalėdų Senelis – Darius Juodaitis, storulė Panda – Rūta Kuncienė, Nykštukas – A. Deniginas, Girinis – Birutė Deniginienė, Karlsonas – Edita Jasaitienė. Organizuojant šventę prisidėjo ir kiti šimkaitiškiai, rėmė vietiniai verslininkai, seniūnija.

„Turime daug planų, po visų švenčių pradėsime juos įgyvendinti“, – patikino J. Pocius. Jaunimas norėtų statyti spektaklį, gražiai ir prasmingai paminėti Sausio 13-ąją. „Galvojame į savo veiklas įtraukti ir mažiausius šimkaitiškius. Viskas – dar ateityje“, – entuziastingai nusiteikę jaunuoliai.

Jaunieji miestelio gyventojai įsitikinę, kad gali būti naudingi bendruomenei, o tuo pačiu ir patys smagiai praleisti laiką, ir labai džiaugiasi, kai jų pastangos yra pastebimos ir įvertinamos. Apie visas šimkaitiškių veiklas galima sužinoti ir be abejo aktyvumo pasimokyti užsukus į jų feisbuko puslapį „Šimkaičių jaunimas“, o gyvenantieji Šimkaičiuose ar netoli jų – laukiami ir pačioje iniciatyvinėje grupėje.

Jūratė Stanaitienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook