Tomos vasaros vakarai – parke ant kilimėlio

Tomos vasaros vakarai – parke ant kilimėlio (0)

2017-08-29

Toma Paulaitytė įvairiuose kolektyvuose šoka nuo pirmos klasės. Kineziterapiją studijuojančiai merginai šokis – mylimas hobis, kuriam niekada negaila laiko ir jėgų

Ką veikti vakarais, jei vasarą leidi Jurbarke? Susitikinėti su draugais? Žiūrėti serialus? Šito taip pat reikia, tačiau svarbiausia – daug judėti. Dvidešimtmetė Toma Paulaitytė be judesio savęs neįsivaizduoja, o judėti su gera kompanija – daug smagiau, todėl visą vasarą du kartus per savaitę jurbarkiečius kvietė į treniruotes lauke.

Aistra šokiams

Vos prieš metus Toma baigė Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnaziją ir išvyko studijuoti į Kauną. Jurbarkiečiai merginą žino kaip gabią šokėją, dalyvavusią daugybėje miesto renginių, konkursų, koncertų.

Toma šoka nuo pirmos klasės – pirmiausia choreografės Redos Žemelienės vadovaujamoje „Eroje“, vėliau Eivos Dobilaitės šokių kolektyve. Eivai išvykus studijuoti choreografijos į Klaipėdą, dvyliktokė Toma pati ėmė vadovauti merginų kolektyvui. „Tada ir supratau, kad vadove būti man nelabai patinka ir mokytis choreografijos nestosiu. Aš pati dievinu šokti, bet ne mokyti kitus“, – sako T. Paulaitytė.

Mergina šoko visur, ne tik gimtajame mieste. E. Dobilaitei sukūrus savo kolektyvą Klaipėdoje, ten repetuoti važiuodavo ir Toma. Su klaipėdietėmis šokėjomis ne viename salsos ar latino šokių konkurse ir užimdavo aukštas vietas. Pirmąją vietą T. Paulaitytė nuskynė ir „Solo Latino“ konkurse Estijoje. Porinį pasiroymą šiame konkurse ji surengė ir su jurbarkiečiu šokėju Renaldu Stasiūnaičiu.

„Kad ir kaip myliu šokį, studijuoti jo nenorėjau. Apsispręsti dėl profesijos man padėjo matematikos mokytoja Nijolė Perminienė, pas kurią ėmiau papildomas pamokas“, – sako mergina. Mokytoja gimnazistei pasiūlė pasidomėti kineziterapeuto darbu.

Studijos patinka

Mergina ėmė domėtas, kokia tai specialybė, rinkosi tarp ergoterapijos ir kineziterapijos. Pastaroji pasirodė platesnė ir daugiau perspektyvų turinti, todėl T. Paulaitytė įstojo mokytis į Lietuvos sveikatos universitetą.

Mokslai – mokami, tad apsileisti negalima. „Pirmame kurse – daugiau teorijos, bet mokytis įdomu. Labai laukiu antro kurso, kai prasidės praktiniai dalykai – masažai, mankštos“, – šypsosi mergina.

Toma sako, kad pasirinkdama specialybę nesuklydo. Ji gauna daug žinių, reikalingų šokant, treniruojantis, o galvojant apie ateitį šis pasirinkimas atrodo dar patraukliau. „Neatmetu galimybės grįžti į Jurbarką. Netgi norėčiau to. Jurbarkas tampa senjorų miestu, tad darbo man čia tikrai užtektų“, – svarsto mergina.

Vasaroti į gimtinę grįžusi Toma laiko veltui neleidžia – dirba tėčio įmonėje „DK statyba“ pardavėja. „Dirbti vasarą – man įprasta. Esu dirbusi padavėja kavinėse Jurbarke, Palangoje“, – sako darbo nesibaidanti mergina. Tačiau vien darbo jai neužtenka – kadangi pati be galo mėgsta sportuoti, sugalvojo rengti treniruotes ir kitiems.

Sulaukė palaikymo

„Pagalvojau, kad nenoriu per vasarą aptingti, tad reikia surinkti komandą, su kuria būtų smagu sportuoti. Dar būdama mokine vedžiau aerobikos treniruotes moterims“, – sako Toma. Laisvalaikiu ji mėgsta ne tik šokti, bet ir bėgioti, vaikščioti, važinėtis riedučiais ir kitaip mankštintis.

Pagalbos ranką jaunajai trenerei ištiesė buvusi Atviros jaunimo erdvės darbuotoja Laura Molčankinaitė. Ji patarė, kur kreiptis dėl leidimų, kokius plakatus gaminti, kaip pritraukti žmonių. Toma pakvietė jurbarkiečius, o tiksliau – jurbarkietes antradienių ir ketvirtadienių vakarais užsiimti aerobika, išbandyti tempimo ir ištvermės pratimus bei pajudėti latino muzikos ritmu.

Dėl leidimų teko varstyti ir seniūnijos, policijos, Aplinkos apsaugos specialistų duris. Seniūnas Romualdas Kuras merginai pasiūlė užsiėmimus rengti Jaunimo parke, nors Toma galvojo apie Dvaro parką. „Jaunimo parkas man pasirodė geras variantas – jis lengvai pasiekiamas iš viso miesto, o ir skirtas aktyviam poilsiui. Be to, seniūnas žadėjo, kad bus galima pasinaudoti elektra. Nors to padaryti vėliau nepavyko, vieta sportuoti čia labai tinkama“, – pasakoja mergina.

T. Paulaitytė šiek tiek nusivylė vasaros orais, kurie dažnai trukdė sportuoti lauke, bet čia padėjo Gintarė Dobilaitė, pasiūliusi per lietų prisiglausti Vaikų dienos centro salėje. „Tai išgelbėjo mano sumanymą. Visą vasarą esant geram orui rinkomės Jaunimo parke, o lyjant mankštinomės salėje“, – tikina jaunoji trenerė.

Tinka visiems

Į treniruotes moterys ir merginos rinkosi perskaičiusios skelbimus. „Geriausia reklama – per „Facebooką“, – juokiasi Toma. Sportuoti rinkosi įvairiausios jurbarkietės – nuo 5-6 klasę lankančių mergaičių ar net jaunesnių iki senjorių. „Nuvylė tik jaunimas. Mano bendraamžiai aptingę, neaktyvūs, nieko nenorintys“, – sakė T. Paulaitytė.

Tačiau su kitomis sportininkėmis trenerė greit tapo draugėmis. Besportuodamos jos ne tik aptaria pratimus, bet ir pasidalija dienos įvykiais, o skambus juokas netyla visą treniruotę. Į kiekvieną treniruotę vidutiniškai susirenka po 10 moterų. Kartais palaikyti dukros ir pasportuoti ateidavo ir Tomos mama Ineta, tačiau dėl darbo grafiko jai tą daryti dažniau sudėtinga.

„Susirinkusios apšylame. Po to turime išmokusios nesudėtingą šokį, kuris dar labiau išjudina, o tada atliekame įvairius pratimus. Vėliau – smagioji dalis: pajudiname klubus latino šokių žingsneliu ir – ant kilimėlių. Tada griebiamės ir svarelių, mankštiname įvairias kūno dalis. Treniruotės pabaigoje tempimo pratimai ir atsipalaidavimas“, – treniruotė schemą mintyse braižo Toma.

Treniruotėse Toma pritaiko studijose gautas žinias, kad pratimai būtų veiksmingi ir nepakenktų. O jų žino labai daug, naujovių dairosi internete. „Klausiu ir moterų, kokių pratimų norėtų, tačiau jos pasitiki manimi ir beveik nieko nepageidauja. Tik kartais pasigiria, kad išmoktus šokių žingsnelius parodė baliuje ir tapo vakaro žvaigždėmis“, – juokiasi mergina.

Laikas sau

„Šitose treniruotėse aš atsipalaiduoju, pasisemiu energijos, atsikratau blogos nuotaikos. Kolektyvas labai šaunus, sportuoti su moterimis – smagu ir visai negaila laiko“, – sako Toma, net nepagalvojusi, kad už treniruotes būtų galima imti pinigus.

Nors vasara jau baigiasi ir teks grįžti į studijas, mergina mano, kad ją praleido puikiai – dirbo, sportavo, daug laiko praleido su devynmete sesute Indraja, tėvais. Laiko užteko pabendrauti su draugais ir futbolo varžybose „pasirgti“ už savo vaikiną.

„Mintys jau krypsta link mokslų. Teks ieškoti naujo buto, nes noriu gyventi viena. Reikės ieškoti darbo, nes nenoriu būti našta tėvams“, – rimtai apie ateitį svarsto T. Paulaitytė. O kol mokslai neprasidėjo, mergina jurbarkietes kviečia į paskutines treniruotes jaunimo parke. „Pas mus smagu!“ – sako Toma ir kviečia ant kilimėlio.

Jūratė Stanaitienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook