Trys sporto ir draugystės dienos

Trys sporto ir draugystės dienos (0)

2016-08-03

Aštuoniolikmetis „Panteros“ sporto klubo kovotojas Mindaugas Paulauskas ateitį sieja su kariuomene.

Lietuvos MMA ir džiudžitsu federacija ir Jurbarko sporto klubas „Pantera“  liepos 8-10 d. Viešvilėje surengė tarptautinę sporto stovyklą, skirtą visiems kovos menų ar kovinio sporto gerbėjams, sportininkams, treneriams. Tokiose stovyklose užsimezgę ryšiai virsta bendradarbiavimu ir puikiomis kovomis Lietuvos ir užsienio čempionatuose.

Priėmė svetingai

Pernai pirmą kartą surengta stovykla buvo įsikūrusi dziudo trenerio Lino Šantaro „Jaurokano“ sodyboje Molėtų rajone. Lietuvos MMA ir džiudžitsu federacijos prezidentas ir klubo „Pantera“ vadovas Mindaugas Smirnovas šiais metais ieškojo galimybės stovyklą surengti arčiau Jurbarko ir įsikūrė Viešvilės vaikų globos namuose.
Sporto stovyklos dalyviams už gyvenimo sąlygas svarbiau tik tai, kad būtų kur sportuoti. Viešvilės pagrindinės mokyklos direktorė Irena Oičenkienė leido naudotis sporto sale.
Surengti gerą tarptautinę stovyklą lengviau, kai turi nuoširdžius partnerius ir rėmėjus – patogi stovyklos vieta, Jurbarko r. kūno kultūros ir sporto centro nupirktos taurės nugalėtojams leido visą dėmesį skirti pagrindiniam tikslui – populiarinti mišrius kovos menus (MMA), suburti įvairių kovos stilių atstovus į vieną vietą.

Sporto nebūna per daug

Į stovyklą susirinko per 60 sportininkų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Rusijos klubų. Klubui „Pantera“ atstovavo 7 sportininkai iš Jurbarko ir per 10 – iš Raseinių. Pasisemti žinių atvyko sportininkų ir iš Šakių, Vilniaus, Klaipėdos, Kauno. Tarp dalyvių – vos vienas kitas jaunesnis sportininkas, dauguma – vyresni.
Sporto klubą „Pantera“ sena draugystė ir bendradarbiavimas sieja su latviais – Rygos sporto klubu „Sev Arch“. M. Smirnovas lietuvių sportininkus dažnai lydi į varžybas Rygoje, o latviai nepraleidžia jurbarkiečio rengiamų turnyrų. Dalyvavę ir pernykštėje stovykloje šiemet į Viešvilę latviai atvažiavo su dar gausesnėmis pajėgomis.
Pirmą kartą į stovyklą atvažiavo lenkai. Su sporto klubo „MMA Grappler“ sportininkais M. Smirnovas susipažino Bialystoke vykusiose varžybose. Lenkų klubo treneris Marcin Frankiewicz vedė graplingo treniruotę stovyklautojams.
„Lenkų kovotojai – labai stiprūs imtynininkai, o lietuvaičiai – smūgiuotojai, todėl labai naudinga vieniems iš kitų pasimokyti“, – sako MMA ir džiudžitsu federacijos prezidentas.
Treniruotės vyko tris kartus per dieną ir ne po vieną valandą. Be trenerio iš Lenkijos, treniruotes vedė pats stovyklos organizatorius M. Smirnovas, muai thai kovos paslapčių mokė Kelmės sporto klubo „Vikingas“ treneris Ovidijus Brazas, MMA treniruotę vedė vienas šių kovų pradininkų Lietuvoje treneris Artemijus Sitenkovas, jogos treniruotes vedė Aušra Smirnovienė.
Į sporto stovyklą atvyko ir būrelis vaikų iš Kazlų Rūdos vaikų dienos centro. Jie dalyvavo lengvesnėse bendrose treniruotėse, o kitus užsiėmimus vedė ir judriuosius žaidimus žaidė M. Smirnovo dukra Miglė.
Vakarais vyko tinklinio, futbolo varžybos, akies taiklumą buvo galima išbandyti šaudant iš lanko, maudynės tvenkinyje panaikindavo paskutinius prakaito ir nuovargio lašus.
Sutemus įdomiems pokalbiams visi rinkosi prie laužo arba žiūrėjo filmus, patiko žygis po miestelį, Viešvilės gamtinį rezervatą.

Dalijosi patirtimi

Kad ir kaip smagu laiką leisti ilsintis, visi stovyklos dalyviai žinojo, ko čia susirinko – lavinti įgūdžius, išmokti naujų veiksmų, iš arti pamatyti kokio lygio yra kiti sportininkai, su kuriais galbūt teks susitikti ringe.
Mokytis buvo iš ko. A. Sitenkovas Vilniaus „Vale Tudo MMA Akademijos“ treneris, sportuoja jau 26 metus, nuo tada kai jam buvo septyneri. Vale tudo išvertus iš portugalų kalbos – viskas leidžiama. Šis pavadinimas taikliai apibūdina MMA kovas. Mišrių kovų menų pradininkas šiuo metu kovose dalyvauja itin retai, dažniausiai parodomosiose.
Bent kiek besidomintys kovos menais A. Sitenkovo pavardę tikrai žino, ir tai susiję su viena kova. Pats sportininkas juokauja, kad istorija apie jo pergalę 2008 m. prieš dabar vieną geriausių pasaulio kovotojų, uždirbantį milijonus airį Conor McGregor jau labai nuvalkiota: „Buvau jaunas, labiau už jį patyręs ir laimėjau tą kovą. Tai buvo viena iš trijų jo pralaimėtų kovų per visą karjerą, kuri tęsiasi ir dabar. Po kovos mūsų likimai susiklostė skirtingai.“
Stovyklos dalyviams jis – tikras autoritetas ir mokytojas. „Mišrieji kovų menai Lietuvoje nėra labai populiarūs, jais užsiimantys sportininkai renkasi ir populiaresnes kovos rūšis, tad ši stovykla skatina domėtis MMA, tobulėti“, – stovyklos nauda neabejoja A. Sitenkovas.

Sulaikė nuo klystkelių

„Panteros“ sporto klubo kovotojas Mindaugas Paulauskas – viešvilietis. Vaikinas iki paskutinio prakaito lašo sportavo visose treniruotėse, kovojo su daugybe kitų sportininkų, dėjosi į galvą visus trenerių patarimus.
Aštuoniolikmetis šiemet baigė Jurbarko gimnaziją ir savo ateitį sieja su kariuomene. Vos sulaukęs pilnametystės užsirašė savanoriu į naują šaukimą, planuoja pabaigęs privalomąją karinę tarnybą likti kariuomenėje dirbti, po to stoti į Lietuvos karo akademiją arba specialiąsias pajėgas.
M. Paulauskas tarnaus Kaune, nes pateko į taip geidžiamą žvalgų kuopą, į kurią atrenkami geriausi. Tai tikriausiai lėmė ir jo sportiniai pasiekimai.
„Kariuomenėje sporto užteks, gal tik kovos įgūdžių neturėsiu kur lavinti, bet savaitgaliais grįšiu į Jurbarką, dalyvausiu varžybose“, – planais dalijosi sportininkas.
Į sporto klubą „Pantera“ jis atėjo prieš porą metų, nors kovinės sporto šakos domino seniai.
Viešvilėje Mindaugas matė, kaip miestelio jaunimas klimpsta į alkoholizmo, narkotikų liūną, ir pats nenorėjo ten atsidurti, todėl  treniruotės iki vakaro jam leido atitolti nuo blogų kompanijų.
Sportas M. Paulauską išmokė kantrybės, susivaldymo: „Anksčiau buvau peštukas, už bet kokį blogesnį žodį kibdavau į atlapus. Trenerio M. Smirnovo padedamas supratau, kad reikia atsipalaiduoti ir tą, ko išmokai, naudoti tik iškilus pavojui šeimai ar draugams.“
Rudenį pradėjęs lankyti treniruotes gruodį vaikinas jau ėjo kautis į ringą. Sportininkas dega aistra kovoti ir nugalėti – į varžybas vyksta tik būdamas geros formos, žinodamas, kad nekamuoja traumos, ligos ir sugebės kovoti geriausiai.
Mindaugas jau turi nemažai pasiekimų ir sustoti nežada: „Tai tampa gyvenimo būdu. Įdėta per daug darbo, kad viską mestum.“
Stovykla baigėsi draugiškomis kovomis, komisija išrinko aktyviausią, skaitlingiausią ir stipriausią komandą. Ja tapo latvių sporto klubas „Sev Arch“. „Pantera“ liko antra, o trečia vieta atiteko lenkams.

Miglė Paulauskaitė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook