Verslumo savaitė Smalininkų TVM

Verslumo savaitė Smalininkų TVM (1)

2016-12-15

Gruodžio viduryje Smalininkų technologijų ir verslo mokykla į „Verslumo savaitės“ renginius kvietė ne tik savo mokinius. Vienintelėje rajone profesinėje mokykloje jau septintus metus vykdoma Mokinių verslumo ugdymo ir skatinimo programa.

Pirmoji „Verslumo savaitės“ diena buvo skirta susitikimams ir diskusijoms. Smalininkų TVM mokiniai ir mokytojai susitiko su verslo atstovais. Sulaukta svečių ir iš Jurbarko, ir iš Vilniaus. Viešosios įstaigos „Versli Lietuva“ Verslumo departamento direktorius Gytis Morkūnas pasidalijo mintimis apie jaunimo įtraukimą į verslo pasaulį, o mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vida Nenortienė pristatė, kaip mokykloje ugdomas skirtingų profesijų besimokančių jaunuolių verslumas. Apie verslo galimybes Jurbarko rajono savivaldybėje kalbėjo Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Gaiva Mačiulaitienė. Jaunimui įdomu buvo paklausyti šios mokyklos absolventų verslininkų Sauliaus Meškausko ir Kęstučio Kuniausko sėkmės istorijų. 
Kitas renginys – verslumo konkursas „Arčiau sėkmės nei manai...“. Konkursą organizavusios profesijos mokytojos Danutė Augaitienė ir Drąsutė Lenktytė jame dalyvauti kvietė ne tik savo, bet ir kitų mokyklų mokinius. Prie dalyvių stalų susėdo devynios komandos – šešios atstovavo Smalininkų TVM, atvyko ir Raseinių technologijų ir verslo mokyklos, Šakių r. Kidulių ir Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinių mokyklų mokinių.
Sėkmė konkurso dalyviams nebuvo taip arti, kaip skelbė pavadinimas „Arčiau sėkmės nei manai...“. Konkurso organizatorės paruošė ir pateikė komandoms po tris užduotis iš tokių sričių, kurias turi išmanyti, žinoti ar bent jau orientuotis verslininkai. Kadangi konkurso dalyviai dar tik ugdosi verslumą, kai kurie klausimai buvo kietoki riešutėliai. 
Kiekvienai užduočiai atlikti buvo skirta po 20 minučių. Pirmoji – testas, kurį sudarė 25 klausimai. Konkursantų buvo klausiama apie ekonomiką ir makroekonomiką, apie valstybės finansinį planą ir BVP, moksleiviai turėjo nurodyti mažosios bendrijos privalumus, buvo klausinėjami apie minimalų mėnesinį atlyginimą, – apie gyventojų skaičių pasaulyje, Lietuvoje ir Jurbarke. 
Atliekant antrąją užduotį komandoms teko pagal duotus įmonės veiklos rezultatus apskaičiuoti apmokestinamas pajamas bei pelno mokestį ir nustatyti, ar įmonė dirbo pelningai. 
Trečioji užduotis – kryžiažodis, žinoma, susijęs su verslu ir verslumu. Jį galėjo spręsti ir žiūrovai – savo malonumui, o komandos už kryžiažodį pelnė paskutinius šiame konkurse taškus.  
Jaunimo komandas vertino Smalininkų TVM profesinio mokymo skyriaus vedėjo Algimanto Petraičio vadovaujama komisija. Suskaičiavus balus komisijos pirmininkas paskelbė, kad užnemuniečiai nurungė visus – pirmoji vieta atiteko Kidulių pagrindinės mokyklos komandai: Mantui Širkevičiui, Normantui Bataičiui, Erikui Rimavičiui, Viktorijai Izokaitytei. Kiduliškius paruošė mokytoja Aldona Gerdavaitienė. 
Užtat kitų prizinių vietų niekam nebeužleido šeimininkų komandos. Antroji vieta atiteko komandai, pavadinimu „Apskaitininkai“, kurioje buvo Marius Baublys, Regina Baravykienė, Simona Nekrašaitė ir Jolita Pažereckienė. Šios komandos, kurią paruošė profesijos mokytoja Joana Ausiukevičienė, nariai mokosi apskaitininko ir kasininko specialybės. 
Trečią vietą užėmė „Smartukai“: Viktorija Stanevičiūtė, Virginija Legačinskienė, Milda Jusčiūtė-Jonavičienė, Ineza Danielienė. Mokinius paruošė profesijos mokytoja Soneta Mačiulaitienė. Nedaug nuo trečiosios vietos laimėtojų teatsiliko ir „Ekonomistų“ komanda: Aivaras Deglius, Vytautas Giedraitis, Lukas Gedvilas, Mantas Vyturys. Komandą ruošė profesijos mokytoja D. Lenktytė.
Bet tai dar ne pabaiga. Daugiausia balų surinkusių komandų lyderių laukė „Blic“ turnyras – buvo paruošta 50 klausimų, į kuriuos reikėjo atsakinėti ekspromtu, klausimams ir atsakymams buvo skirtos tik 4 minutės. Susirungė kiduliškis Mantas Širkevičius ir Smalininkų TVM mokinys Marius Baublys. 
„Blic“ turnyre išaiškintas šauniausias konkurso „Arčiau sėkmės nei manai...“ dalyvis. Profesijos mokslai ir patirtis nugalėjo – Marius per 4 minutes teisingai atsakė į daugelį jam pateiktų klausimų, tapo šauniausiu ir gavo rimto verslininko vertą dovaną – seifą. 
M. Baubliui atiteko ir „Šviesos“ laikraščio – konkurso informacinio rėmėjo – prizas. 
Apdovanotos buvo visos komandos, nes verslumo konkursas turėjo solidžių rėmėjų. Konkursą rėmė ne tik Smalininkų TVM bendruomenė ir švietimo darbuotojų profsąjunga, bet ir verslo įmonės: LK Grožio centras, bendrovė „Klasmann-Deilmann Laukėsa“, K. Bagdanskio IĮ, taip pat Jurbarko Rotary klubas.
Paskutinis „Verslumo savaitės“ renginys – kalėdinė mugė. Tai, kaip ir verslumo konkursas, tradicinis mokyklos renginys, kuriame šventėmis kvepiančių dirbinių bei skanumynų siūlo ne tik mokiniai ir mokytojai, bet ir Smalininkų miestelėnai. Ir pirkėjų visada sulaukiama gausiai.
Danutė Karopčikienė

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook