Balandžio 7 d. dieną iš Karšuvos girioje įsikūrusio Kęstučio motorizuoto pėstininkų bataliono Viešvilės rezervato darbuotojai sulaukė neįprasto pranešimo. Kariškiai šaukėsi pagalbos, nes bazės teritorijoje įsikūrė itin saugomas paukštis – kurtinys.
Rezervato specialistai nustatė, kad kurtinys – patinas iš pirmosios kurtinių vados, kuri buvo išauginta Viešvilės veislyne ir į gamtą paleista 2011 m. spalio 4-ąją.
Pasitempęs lyg tikras vadas, paukštis bazėje oriai žingsniavo takais, sukinėjosi aikštelėje šalia garažų, pozavo karinės technikos fone, vėduokle skleidė uodegą, atlikdamas tuoktuvių giesmes švytėjo visu didingu pavasario grožiu ir taip netikėtu pasirodymu sugriovė įprastą karinę tvarką. Suprantama, sparnuotis prikaustė visų ten buvusiųjų dėmesį ir bemat tapo bazės pažiba.
Kariškai savo mobiliaisiais telefonais puolė fotografuoti ir filmuoti pakilios tuoktuvių nuotaikos apimtą atklydėlį. Tik vakarop sparnuotis aprimo ir ilsėtis nuskrido į pušį.
Tačiau kitą dieną rezervato darbuotojai vėl sulaukė skambučio. Pasirodo, kad kariškių nepaliekantis ramybėje gyvūnas suįžūlėjo norėjusią iš arčiau jį apžiūrėti bei nufotografuoti moterį ėmė vytis ir privertė bėgti bei užsidaryti pastate.
Pamalonintas dėmesiu sparnuotis sparnais raižė aplinkui keliskart šokteldamas mėgino patekti pastatan pro atvertą langelį. Moteris prašė rezervato darbuotojus pasiimti įsisiautėjusį kurtinį. Esą dar vaikystėje nukentėjusi nuo ją pargriovusio ir aptalžiusio kalakuto ir iki šiol jaučianti baimę nedraugiškai nusiteikusiems paukščiams.
Galiausiai buvo sutarta, kad planuojantys atvykti fotografuoti paukščio gamtos mylėtojai, naudodami kurtinio balso įrašus, jį pamėgins išvilioti iš teritorijos. Simboliška, bet gyvūnas pasirodė kaip tuo metu, kai bataliono vadas buvo išvykęs į užsienį. Laisva vieta ilgai tuščia nebūna…
„Šviesos“ inf.