Tarptautinė mokytojų diena – tai šventė, kai dėmesys, gražiausi žodžiai, gėlės ir dovanos skiriamos žmonėms, kurie į jaunų protus sudeda savo išmintį, į širdis – meilę, padeda surasti tiesą ir gyvenimo kelią. Ketvirtadienį pedagogai buvo pasveikinti mokyklose, o po pamokų susirinkusius į šventę Jurbarke juos apdovanojo ir rajono, ir šalies valdžios atstovai.
Spalio 5-oji mokyklose būna kitokia – su padėkos gėlėmis mokytojams atskuba vaikai, pedagogus sveikina kaimų bendruomenės ir kultūrininkai, pamokas veda mokiniai ir jų tėvai. Ši diena – tai meilės ir dėkingumo mokytojui šventė. Kiekvienas buvome mokinys, ir, kaip sakė rajono pedagogus jų šventėje sveikinęs Seimo narys Ričardas Juška, „su kiekvienais metais vis labiau norisi apkabinti ir pirmąją mokytoją, ir paskutinę“.
Bendra šventė, kurią Tarptautinę mokytojų dieną rengia savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, – daugiametė tradicija, ir šiemet sukvietusi rajono pedagogų bendruomenę į Jurbarko kultūros centrą. Ir čia pirmąją dovaną mokytojai gavo iš mokinių –„Vaivorykštės“ teatro jaunimo, o pirmąjį sveikinimą – iš Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Antano Gvildžio. „Susirenkame į didelį gražų būrį – mokytojai ir buvę mokytojai, mokyklų partneriai, bendruomenių atstovai, politikai. Malonu matyti jūsų šypsenas! (…) Mieli mokytojai, jūs padedate tėvams užauginti vaikus, jūs turite be galo didžiulę galią – mokyti jauną žmogų, padėti jam surasti tiesą, išeiti į gyvenimą. Tai be galo didžiulė dovana mokytojui – į kito žmogaus gyvenimą įpinti savo išminties ir vilčių. Iš visos širdies norėčiau palinkėti, – sakė A. Gvildys ir linkėjo gražios šventės visiems.
Pagerbti pedagogus atėjęs savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius prisiminė japonų patarlę, kad viena diena su geru mokytoju vertingesnė nei tūkstantis valandų intensyvaus ir stropaus mokymosi. „Tai nusako mokytojo svarbą. Mokytojai yra tie žmonės, iš kurių bene daugiausia reikalaujama, tačiau toli gražu neadekvačiai atlyginama už jų darbą, rūpestį, įtampą, stresą, kurį jie patiria. Tačiau šiandieniai Vyriausybės, Premjero pažadai nuteikia viltingai, jog jūsų prašymai, reikalavimai bus išgirsti ir įvykdyti. Jurbarko rajono savivaldybė pagal išgales atsižvelgė į jūsų prašymus ir suteikė galimybę komplektuojant klases, kad būtų kiek įmanoma patogiau dirbti. Ir ateityje stengsimės, kad surastume bendrą kalbą siekiant bendro tikslo. Linkiu jūsų sunkiame darbe sveikatos, ištvermės, kantrybės jums ir jūsų šeimoms“, – sveikino meras, paminėdamas ir mokytojų rūpesčius.
Iškilmingoji valanda – ženklo „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“ įteikimas. Garbingiausias Jurbarko r. savivaldybės apdovanojimas šią dieną skirtas keturiems rajonui nusipelniusiems žmonėms.
Meras S. Mockevičius pirmajam apdovanojimą įteikė Artūrui Matukaičiui, Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos direktoriui.
Apdovanoti A. Matukaitį pasiūliusi Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinė mokykla, Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centras, Smalininkų seniūnija bei bendruomenės centro taryba akcentavo direktoriaus indėlį į senųjų krašto tradicijų puoselėjimą mokykloje ir bendruomenėje, mokyklos bendradarbiavimą su Lietuvos karinėmis pajėgomis ir edukacinę-karinę stovyklą „Sakale, lėk“ Smalininkų jaunimui. A. Matukaitis yra aktyvus Smalininkų bendruomenės narys, kultūrinių renginių dalyvis ir organizatorius, nestokojantis novatoriškų idėjų, pastangų mokyklos ir bendruomenės klestėjimui.
Minint Mokytojų dieną garbės ženklai „Už nuopelnus Jurbarko karštui“ įteikti ir trims samarietėms: buvusioms mokytojoms Kristinai Vančienei ir Bronei Jašinskienei bei gydytojai Valei Šeršniovienei. Apdovanojimų komisijai jų kandidatūras teikė Lietuvos samariečių Jurbarko krašto bendrija, o apie pagarbos nusipelniusias moteris „Šviesa“ rašė rugsėjo 13 d. (Nr. 71).
Apdovanotiesiems rankas spaudė ir Jurbarke išrinktas Seimo narys R. Juška. „Džiaugiuosi kartu su visais ir sveikinu su šiuo garbingu apdovanojimu, – sakė jis, o visiems mokytojams dėkojo „už plačias širdis – jūs esate ir mamos, ir tėtės“, nuoširdžiai sveikino ir šnekino salėje sėdėjusias savo mokytojas. Iš Skirsnemunės kilęs Seimo narys mokėsi tuometėje Jurbarko pirmoje vidurinėje mokykloje, kuri dabar gimnazija.
Šalies valdžios atstovas irgi atvyko su apdovanojimais. Seimo nario R. Juškos padėkos atiteko istorijos mokytojai Birutei Genienei iš Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos, Viešvilės pagrindinės mokyklos muzikos mokytojai Kristinai Martinaitytei-Glinskienei ir Raudonės pagrindinės mokyklos direktoriui Vytautui Staponui.
Dideliam būriui pedagogų, ypač matomų savo mokyklose ir ne tik jose, arba kruopščiai dirbančių nematomus, bet svarbius darbus, įteiktos Jurbarko r. savivaldybės padėkos. Ir, beje, ne tik pedagogams, nes jaunoji karta ugdoma ne tik mokykloje, ne tik mokytojų.
Pasveikintas ir vedėjas A. Gvildys, jau 25-erius metus dirbantis savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriuje, bei šio skyriaus specialistės Genovaitė Grigucevičienė ir Zita Tytmonienė, mininčios tokią pat darbinės veiklos sukaktį. Paminėti ir kiti mokyklų darbuotojai – techninis personalas, be kurio ir mokymas nebūtų sklandus.
Klaipėdiškės grupės „Studija“ ir mūsų kraštiečio dainininko Stepono Januškos koncertas – valanda geros tikros muzikos – savivaldybės dovana visai pedagogų bendruomenei.
Danutė Karopčikienė
Jurbarko rajono savivaldybės ženklas „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“
Artūrui Matukaičiui, Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos direktoriui
Kristinai Vančienei, buvusiai mokytojai, samarietei
Bronei Jašinskienei, buvusiai mokytojai, samarietei
Valei Šeršniovienei, gydytojai, samarietei
Seimo nario Ričardo Juškos padėka
Birutei Genienei, Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos mokytojai
Kristinai Martinaitytei-Glinskienei, Viešvilės pagrindinės mokyklos mokytojai
Vytautui Staponui, Raudonės pagrindinės mokyklos direktoriui
Jurbarko rajono savivaldybės padėka
Janinai Ašutaitytei, Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos biologijos mokytojai
Daliai Balčiuvienei, Jurbarko vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ priešmokyklinio ugdymo pedagogei
Andriui Bautroniui, Juodaičių pagrindinės mokyklos istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojui
Beatai Jocaitytei-Bildziukienei, Raudonės pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojai ugdymui
Monikai Buitkuvienei, Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojai
Zigmui Dangėlui, laisvajam mokytojui ir neformaliojo švietimo organizatoriui
Alvyrai Ditkuvienei, Seredžiaus Stasio Šimkaus mokyklos-daugiafunkcio centro direktoriaus pavaduotojai
Gražinai Glinskienei, Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos logopedei
Mariui Jazukevičiui, laisvajam mokytojui ir neformaliojo švietimo organizatoriui
Mindaugui Kairiui, Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos kunigui
Danutei Kazlauskaitei, Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojai
Karolinai Kliukienei, Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojai
Vidai Kraujalienei, Jurbarko Naujamiesčio pagrindinės mokyklos istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojai
Donatui Liktui, Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos šokių mokytojui
Erikai Liutkevičienei, Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos informacinių technologijų mokytojai
Ilonai Skrodenienei, Eržvilko gimnazijos pradinių klasių mokytojai
Loretai Stasiūnaitei, Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos matematikos mokytojai
Marinai Vaitiekūnienei, Vadžgirio pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytojai
Editai Venckienei, Klausučių Stasio Santvaro pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytojai
Erikai Žievienei, neformaliojo švietimo organizatorei
Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro Viešvilės miestelio moterų vokaliniam ansambliui „Vėtrungė“