Rugpjūčio 20-osios vakare Skirsnemunę nutvieskė gaisro pašvaistė. Apie 22.30 val. Sodų gatvėje degė senos padangos ir kitokios atliekos. Nelaimės priežastis aiškinasi ugniagesių ekspertai, tačiau beveik neabejojama, kad atliekos padegtos tyčia.
Ugniagesių gelbėtojų teigimu, Skirsnemunės seniūnijoje sandėliuotos padangos, išmesti baldai ir kitos šiukšlės degė maždaug vieno aro plote. Ugnis taip įsismarkavo, kad apsvilo net pora dešimčių metrų nuo gaisravietės augančios obelys.
Gaisrą ugniagesiai gesino apie porą valandų. Smilkstančių atliekų krūvą reikėjo perkrauti ir viską sulieti vandeniu taip, kad neliktų jokių ugnies židinių.
„Bėda, kad teritorija net neaptverta, todėl čia lengva prieiti ir padegti. Neabejojame, kad padangos užsidegė ne pačios, tai padarė žmogaus rankos“, – sakė Jurbarko r. priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Edvinas Šulskis.
Ugniagesys įsitikinęs, kad tokios vietos, kaip minėta atliekų saugojimo aikštelė, turėtų būti bent jau aptvertos, kad pašaliniams žmonėms į vidų patekti būtų sunku.
Ieškos sprendimo
Kad kai kuriose atliekų kaupimo aikštelėse tvarkos nėra, pripažįsta ir Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Viktoras Ganusauskas. Pasak valdininko, problema žinoma, tačiau kaip ją išspręsti, dar galvojama.
„Yra seniūnijų, kur tokios atliekos iki išvežimo saugomos uždarose teritorijose. Tarkime, Girdžiuose yra gan uždara vieta. Kitur kitokios bėdos – Jurbarkai apskritai per dideli, kad taip centralizuotai galima būtų kaupti atliekas. Tačiau iš principo sutinku, kad bent jau tvora turėtų būti, spręsime, kaip tuo pasirūpinti, klausimas tik finansinė problemos sprendimo išraiška“, – sakė V. Ganusauskas.
Kol gaisras nekilo, niekam nebuvo įdomi tokio vietinio sąvartyno tvora. Ugnis privertė pripažinti problemą, tačiau ar kas ieškos pinigų ir tvarkos išsisklaidžius dūmams, dar nežinia.
Už gaisrą nebaus
Už deginamas atliekas įstatymai numato baudą. Tačiau Jurbarko aplinkosaugininkai rašyti protokolo už supleškėjusias padangas ir kitas atliekas neskubės. Pasak rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjo Andriaus Šašio, bus vadovaujamasi protingumo kriterijumi.
„Būtų galima bausti, tačiau nors seniūnijos įpareigotos rinkti atliekas, apsaugoti jų neturi galimybių. Todėl greičiausiai, jei nepaaiškės konkretūs padegėjai, nebausime“, – sakė pareigūnas.
Vakar Jurbarko r. policijos komisariatas patikslino, kad ikiteisminis tyrimas dėl padegtų padangų nėra pradėtas.
„ŠVIESOS“ inform.