Pas Jurbarko Naujamiesčio vidurinės mokyklos pradinių klasių mokinius atvyko trys ypatingi svečiai – Žaliasis konteineriukas, Musė Zofi ir berniūkštis Tomas. Jie surengė teatralizuotą pamoką, per kurią mokė vaikus rūšiuoti atliekas.
Teatralizuota pamoka yra Aplinkos ministerijos inicijuoto projekto „Aš – žalias” dalis. Mat ministerija mano, kad suaugusieji nėra pratę ir nemoka rūšiuoti atliekų, o ko nemoki, negali išmokyti ir savo vaikų.
Taigi po Žaliojo konteineriuko pamokos, per kurią ne tik klausėsi, bet ir žaidė, patarinėjo, rūšiavo, vaikai tapo tėvelių mokytojais.
Išmokti rūšiuoti atliekas turime visi. Kiekvienas Europos Sąjungos gyventojas per metus sukaupia vidutiniškai po 16 tonų atliekų. Koks siaubas! Pabandykite įsivaizduoti – iš po tokios krūvos šiukšlių nekyšo net mūsų galvos, mes dūstame po plastiko maišeliais ir buteliais, senais televizoriais, šaldytuvais ir kompiuteriais. Arba prisitaikome – ir kaip kirminai šliaužiojame begaliniame atliekų sąvartyne…
Iš sąvartynų į aplinką, kurioje mes gyvename, patenka apie 200 kenksmingų medžiagų. Tik maždaug trečdalis atliekų yra perdirbama, tačiau tam reikia atliekas rūšiuoti. Tai geriausia daryti namuose, o surūšiuotas atliekas mesti į tam skirtus konteinerius – plastiką į geltoną, stiklą į žalią, popierių į mėlyną.
Sodybose, soduose, daržuose daug atliekų galima kompostuoti. Tam tinka maisto atliekos, nupjauta žolė, medžių lapai, smulkios šakelės. Tokiu būdu sumažinsite į konteinerius metamų atliekų ir pasigaminsite geros kokybės trąšų.
Tokią gražią, žalią vasarą mąstykime žaliai – nešiukšlinkime net ten, kur baigiasi mūsų kiemas. Visas pasaulis yra mūsų – miškai, ežerai, pievos – pasipuošęs vasaros rūbais jis kviečia mus viešnagėn. Argi einama į svečius su maišu šiukšlių?