Veliuonos Antano ir Jono Juškų vidurinėje mokykloje vykusiame renginyje „Kalbos – langas į pasaulį“ mokiniai stebino savo darbais. Kad ir kokios įdomios būtų kitų šalių kalbos ir būtina jų mokytis, tačiau labiausiai gerbti ir mylėti turime savąją – lietuvių kalbą.
Vienuoliktokai pristatė indoeuropiečių kalbas. Išgirdome visiškai negirdėtų, labai įdomių dalykų, ypač apie jau nebevartojamas kalbas.
Mokiniai, besimokantys anglų, rusų ir vokiečių kalbų, pristatė patarles ir priežodžius, kurie puošia kalbą. Įdomu išgirsti žinomų patarlių kitomis kalbomis ir sužinoti naujų, lietuvių kalboje nevartojamų ir negirdėtų.
Aštuntokės pristatė pamėgtus vartoti užsienietiškus žodžius, kurių savo kalboje mes negalime vartoti, ir paaiškino, kokiais lietuviškais žodžiais juos reikėtų pakeisti. Gaila, jog jaunimas labiau domisi ne gimtąja, o anglų kalba.
Visiems labai patiko dramos studijos suvaidintos trumpos situacijos, kaip išgyventi nors vieną dieną be kalbos. Po vaidinimo reikėjo angliškai papasakoti, kas tose situacijose buvo vaizduojama. Renginio pabaigoje dvyliktokė Iveta Baltrušaitytė visus pradžiugino anglų kalba atliekamomis dainomis.
Deimantė Mikštaitė



























