Pavasaris – aplinkos tvarkymo, sodų genėjimo laikas. Jeigu esi pagyvenęs žmogus, neturi savo automobilio, galinčio tempti priekabėlę, ar jos neturi, tai kur dėti nugenėtas medžių šakas, iškastus krūmus ir kitas netinkamas kompostuoti atliekas? Su tokia problema susiduria ne vienas miesto, miestelių gyventojas ar sodo savininkas.
Už teršimą – baudaDeginti, su nedidelėmis išimtimis, negalima – už aplinkos teršimą gresia bauda. O arčiau, patogiose vietose bent jau miesto individualių namų kvartale, taip pat sodininkų bendrijose nekompostuojamoms žaliosioms atliekoms skirtų konteinerių, kur galėtum šakas bent su karučiu atvežti ir išmesti, nėra.
Todėl dar neretas gyventojas savo valdoje užkuria nedidelį lauželį arba kur nors mažiau pastebimoje vietoje šakas išmeta ir taip išsprendžia problemą.
Jurbarke individualių namų gyventojai turi nedidelius žaliosioms atliekoms skirtus konteinerius, kuriuos du kartus per mėnesį ištuština UAB „Ecoservice“, atliekas išveždamas į UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras kompostavimo aikštelę.
Tačiau į tokius, paprastai 120 litrų talpos, konteinerius sutelpa kažkiek sugrėbtų lapų, gal dar keli kibirai nupjautos, išrautos gėlyne ar lysvėje nurautos žolės ar senų augalų. Nei šakų, ne didesnių atliekų į tą konteinerį neįdėsi.
O jeigu išvežimo dieną šakų krūvelę paliksi šalia konteinerio, jų paimti vežėjai nesiteiks, nes tai yra jau „virš normos“ ir neįskaičiuota į atliekų sutvarkymo rinkliavos mokestį.
Tad ką daryti gyventojams ir sodininkams, neturintiems galimybių savo jėgomis sutvarkyti tokias atliekas?
Visus straipsnius skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę prenumeratą
Soduos turetų bũt konteneriai žaliosioms atliekoms.Už šiukšlių išvežimą juk mokam…