Dabar vis daugiau žmonių atranda židinio magiją savo namuose… Svarbu, kad tinkamai parinktas židinys ne tik užtikrintų komfortišką temperatūrą, bet ir sukurtų jaukią atmosferą kambaryje. Toliau pateikiami populiariausi židinių tipai.
Židinių tipai
Rinkoje yra įvairių židinių tipų, kuriuos galite rasti: https://www.zyz24.lt/zidiniai-krosneles-ir-pirtys/zidiniai. Jie be kita ko, skiriasi montavimo būdu, šilumos šaltiniu ar stiliumi. Kiekvienas iš jų turi privalumų ir trūkumų, todėl verta atidžiai išanalizuoti savo asmeninius poreikius ir lūkesčius.
Tradicinis židinys
Tradiciniai židiniai dažnai gaminami iš natūralių medžiagų, pavyzdžiui, akmens, plytų ar medžio, tačiau jie taip pat gali būti pagaminti iš ketaus arba plieno. Šie židiniai turi nepakartojamo žavesio ir suteikia interjerui jaukumo bei atmosferos. Tradiciniai židiniai išsiskiria atvira ugnimi, todėl galima nuotaikingai stebėti ugnies spragsėjimą. Šio tipo židiniai taip pat yra natūraliausios šilumos šaltinis. Deja, tradicinius židinius reikia dažniau valyti ir prižiūrėti, taip pat reguliariai apsirūpinti malkomis. Be to, jie greitai praranda šilumą, todėl gali būti ne tokie efektyvūs šildymo atžvilgiu kaip šiuolaikiniai sprendimai.
Dujinis židinys
Dujiniai židiniai yra modernūs sprendimai, kurie vis labiau populiarėja dėl patogumo, švaros ir naudojimo kontrolės. Šių tipų židinius labai paprasta valdyti – juos galima valdyti nuotolinio valdymo pulteliu arba jutikliniu skydeliu, leidžiančiu reguliuoti liepsną, temperatūrą ir veikimo laiką. Juose nereikia kaupti malkų ir nesusidaro pelenų ar suodžių. Be to, dujiniuose židiniuose ugnis yra kontroliuojama, todėl sumažėja rizika, kad liepsna gali išeiti už židinio ribų.
Dujiniai židiniai taip pat dažnai efektyviau šildo patalpas nei tradiciniai židiniai. Jie geriau kontroliuoja temperatūrą ir efektyviau išsklaido šilumą nei atviri židiniai. Tačiau jie gali nesukurti tokios pat atmosferos kaip tradiciniai židiniai.
Elektrinis židinys
Elektriniai židiniai nereikalauja sudėtingo įrengimo, susijusio su kaminu ar dūmų šalinimo sistemomis. Dažnai užtenka tik prijungti juos prie standartinio elektros lizdo, todėl juos lengva įrengti įvairiose patalpose. Židiniai yra nedūmijantys ir jiems nereikia įžiebti tikros ugnies, todėl jie yra saugūs namiškiams, ypač mažiems vaikams ir naminiams gyvūnams.
Elektriniai židiniai dažnai turi reguliuojamą temperatūrą, taip pat liepsnos ryškumą ir greitį, todėl atmosferą galima pritaikyti pagal vartotojo pageidavimus. Kadangi nereikia jungtis prie kaminų ar dujų vamzdynų, daugelis elektrinių židinių yra kilnojamieji, todėl juos galima lengvai perkelti iš vienos patalpos į kitą.
Biožidinys
Biožidiniai kūrenami biokuru, paprastai etanolio pagrindu, kuris degdamas išskiria daugiausia vandens garų ir nedidelį kiekį anglies dioksido. Todėl jie neišskiria jokių teršalų ar kvapų, todėl yra aplinkai nekenksmingas sprendimas. Biožidiniai yra be dūmų ir nesukelia aukštos temperatūros, todėl jų paviršius neįkaista tiek, kiek tradicinių židinių.
Biožidiniai reikalauja minimalios priežiūros. Dažnai užtenka reguliariai valyti paviršių nuo dulkių arba pripildyti biokuro talpyklą. Nors biožidiniai gali šiek tiek pakelti patalpos temperatūrą, jų šildymo poveikis paprastai būna nedidelis, palyginti su kitomis šildymo sistemomis.