Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Aktualijos

Aktualijos

Iniciatyva šalies savivaldybėse „Kas man priklauso“ (0)

Gegužės mėnesį startuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva „Kas man priklauso?“, keliausianti po šalies savivaldybes ir konsultuosianti šalies gyventojus apie socialinę paramą skirtingais gyvenimo atvejais.

(Plačiau...)

Laiveliai prieplaukoje jau skelbia vasaros pradžią (0)

Nors orai dar tik vos vos leidžia pajusti artėjančią vasarą, Jurbarke turizmo ir vasaros pramogų sezono pradžia, galima sakyti, duota gegužės 1 d., kai po šaltojo laikotarpio buvo atidaryta Mažųjų laivai prieplauka. Joje šiemet laiveliai vos tilps, o visame rajone taip pat yra ką pamatyti, paklausyti, paskanauti. Laikas priimti turistus ir patiems pasidairyti aplink namus!

(Plačiau...)

Įbauginti Karaliaučiaus lietuviai dairosi į Lietuvą (0)

Aktyvią lietuvybės veiklą Karaliaučiaus krašte įsukusi lietuvių bendruomenė susibūrė tuo pat metu, kaip ir Lietuvos persitvarkymo sąjūdis. O kaip dabar laikosi lietuviai kitapus Nemuno, Rusijos Kaliningrado srityje? Jau beveik du dešimtmečius bendruomenė priversta veikti pogrindžio sąlygomis, o jos vadovas Sigitas Šamborskis dabar gyvena ne lietuvybės džiaugsmais, o rūpesčiu – kaip išsaugoti tautiečius, kuriems lemta gyventi visam demokratiniam pasauliui priešiškoje valstybėje?

(Plačiau...)

Apdovanotos knygos autorės: siekiame perduoti žinią apie kažkada, „kažkokiame Jurbarke“ gyvenusį vieną iš svarbiausių Lietuvos paminklų kūrėjų (0)

Linos Itagaki ir Rasos Grybaitės istorinė komiksų knyga „Grybo auksas“ (leidykla „Artseria“) pelnė „IBBY geriausių 2021 m. knygų vaikams ir paaugliams“ apdovanojimą – premiją už geriausią pažintinę knygą – už kūrybišką autentiškumo ir fikcijos derinį, organišką teksto ir vaizdo jungtį, jautrų dėmesį išskirtinei Lietuvos meno asmenybei, rašoma IBBY Lietuvos skyriaus pranešime žiniasklaidai.

(Plačiau...)

Ir mokiniai, ir mokytojai tapo smurtaujančių paauglių įkaitais (7)

Nuogirdų apie smurtaujančius paauglius vienoje rajono mokykloje būta ir anksčiau, tačiau neseniai jie surengė tikrą išpuolį ne tik prieš mokinius, bet ir prieš mokytojus. Situacijos beviltiškumas iš vėžių išmušė ir mokyklos vadovą – viename savivaldybės tarybos komitetų posėdžių politikams jis išdrožė atvirai – mokykla neturi svertų suvaldyti nepilnamečių chuliganų

(Plačiau...)

Lietuvos paštas įteikė padėkas Lietuvos savivaldybių seniūnams už vietinių kelių priežiūrą (0)

Tvarkingas, pravažiuojamas kelias yra itin svarbi sąlyga sklandžiam laiškininko darbui. Kasmet įvairiuose Lietuvos kampeliuose po žiemos keliai būna prastos būklės, juos būtina tvarkyti. Lietuvos paštas, vertindamas savivaldybių seniūnų indėlį į vietinių kelių priežiūrą, 54-iems seniūnams įteikė padėkas.

(Plačiau...)

Raudonė – žydinčio kelio stotelė (0)

Raudonė – žydinčio kelio stotelė

Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra dar balandį pristatė maršrutą po žydinčius šalies regionus. Tauragnuose žydi Šimkūnaitės vyšnios, Kryžių kalnas mėlynuoja neužmirštuolėmis, Nevėžio slėniuose klesti raktažolės... Pasirinkusieji akiai malonų maršrutą raginami užsukti ir į Raudonę, kur gegužę pražystantys kasteriukai pasakoja įstabią pilies ponų meilės istoriją. Gegužės 8 d. Veliuonos kultūros centro Raudonės skyrius ir Raudonės seniūnija prie pilies surengė Kasteriukų žydėjimo šventę.

(Plačiau...)

Rajone apsigyvenę ukrainiečiai darbo nesibaido (2)

Nuo Rusijos sukelto karo į Lietuvą iš gimtinės pasitraukė daugiau nei pusė šimto tūkstančių ukrainiečių. Pabėgėliai laiko veltui neleido – kas trečias darbingo amžiaus ukrainietis jau sugebėjo rasti darbą. Jurbarkas – ne išimtis, į mūsų rajoną atvyko per tris šimtus ukrainiečių ir dauguma jų bando vienaip ar kitaip įsitvirtinti. Vieni kuria savo verslą, kitiems pavyko įsidarbinti.

(Plačiau...)

Ukrainos vėliavas plėšęs vandalas prisidavė pats, vyrui skirta bauda (papildyta, 2 video) (11)

Pirmadienį policija pradėjo tyrimą dėl Jurbarko centre Ukrainos vėliavas nuplėšusio vandalo. Vaizdo stebėjimo kameromis užfiksuotas vyras gegužės 8 d., apie 20.40 val., atėjo į skverą Jurbarko centre ir nuplėšė medžių kamienus juosusias Ukrainos vėliavas.

(Plačiau...)

Mieste - raginimas merui nekrūpčioti ir vykdyti desovietizaciją (12)

Jurbarke, Muitinės g., prie sovietinių karių kapų nežinomi asmenys pakabino plakatą, kuriuo ragina rajono merą Skirmantą Mockevičių vykdyti desovietizaciją. Jurbarkas yra tarp rajonų, kurie kol kas nesiėmė jokių veiksmų nukeliant per sovietinę okupaciją pastatytus monumentus. Tai ne tik sovietinio kario paminklai, bet ir įvairiausių formų stribų ir kitų kolaborantų įamžinimai.

(Plačiau...)

Plastiko skiautės sukėlė nerimą dėl teršiamos žemės (2)

Aplinkos taršos problemą sprendžia daugybė vyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų, bet jei šiukšlinama šalia tavęs, spręsti turi pats. Taip ir padarė smalininkietė Erika Liutkevičienė, vieną saulėtą bet vėjuotą savaitgalį pamačiusi, kad aplink sodybą vėl skraido plastiko skiautės. Kreipėsi į įmonę, kuri augina karklus plastiku uždengtame žemės plote, nusiuntė nuotraukų, paskambino ir į „Šviesos“ redakciją. Moteris nerimavo ne tik dėl savo kiemo – kiemą gali išsišluoti, o nupūsto į pievas, mišką ar Nemuną plastiko – neiššluosi.

(Plačiau...)

Gyvenimo kokybės indeksas: Tauragės apskrityje prasčiausia Jurbarke (3)

Pagal bendrą gyvenimo kokybę Vilnius 2013-2020 m. stabiliai užėmė pirmą vietą. Tarp 5-ių geriausiai įvertintų savivaldybių per visą laikotarpį buvo Klaipėdos bei Kauno miestai, tačiau atskirose srityse didžiuosius miestus pralenkė mažesnės savivaldybės, pavyzdžiui, viešoji infrastruktūra geriausiai išvystyta Neringos ir Birštono savivaldybėse.

(Plačiau...)

Ligoninėje pradeda dirbti psichiatrė (1)

Nuo gegužės 5 dienos viešoje įstaigoje Jurbarko ligoninėje pradeda dirbti gydytoja psichiatrė Karolina Jablonskytė. 

(Plačiau...)

Prasidėjo bendruomeninių vaikų globos namų statyba (2)

Šių metų balandžio mėnesio pabaigoje Jurbarko rajono savivaldybei priklausančiame sklype, esančiame Vytauto Didžiojo g. 53C Jurbarko mieste, prasidėjo bendruomeninių vaikų globos namų statybos darbai. Tai Savivaldybės administracijos įgyvendinamo projekto „Šeimai palankios aplinkos sukūrimas Jurbarko rajono savivaldybėje“ dalis. Bendra šio objekto sutarties vertė – apie 260 000 Eur (su PVM).

(Plačiau...)

Visuomenę pašiurpinusiam 16-metės prievartautojui iš Jurbarko – nemalonios žinios: ekspertai sugriovė jo versiją dėl atminties sutrikimų (1)

Prokuratūrą jau pasiekė visuomenę pašiurpinusio 16 metės prievartautojo iš Jurbarko Manto Icikevičiaus psichologinė-psichiatrinė ekspertizė, kurią teismas buvo paskyręs dar praėjusių metų spalį. Tai naujienų portalui lrytas.lt patvirtino valstybės kaltinimą palaikantis Aurelijus Stanislovaitis.

(Plačiau...)

Smalininkuose – renovuoto Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro pristatymas (0)

 Balandžio 27 d. Smalininkuose pristatyti projekto „Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro aktualizavimas“ II etapo darbai.

(Plačiau...)

Iššūkių kupinas šildymo sezonas baigtas: gyventojai raginami nedelsti ir jau ruoštis naujam (0)

Sparčiai šylant orams baigiamas iššūkių nepagailėjęs šildymo sezonas. Nors žiema nebuvo šalta, šildymo sąskaitas koregavo į rekordines aukštumas šovusios energijos išteklių kainos. „Kauno energijos“ specialistai ragina gyventojus jau dabar ruoštis naujam sezonui ir pasirūpinti namo mažąja renovacija – šildymo ir karšto vandens sistemų atnaujinimu. Tai gali padėti sutaupyti iki 25 proc.  sunaudojamos šilumos kiekio.

„Kauno energija“ centralizuotai tiekiama miesto šiluma šiuo metu aprūpina 122 tūkst. gyventojų ir 3,5 tūkst. įmonių Kauno mieste, rajone bei Jurbarke.

(Plačiau...)

Rusijai užpuolus Ukrainą ginkluojasi ir moterys (0)

Trečdalis – maždaug tiek tarp norinčių savigynai įsigyti ginklą yra moterų. Jurbarke pradėjus organizuoti kursus, jais susidomėjo ir dailiosios lyties atstovės. Organizatoriai nurodo pagrindinę priežastį – moteris ginkluotis paskatino Rusijos sukeltas karas ir šios šalies karių žiaurumas.

(Plačiau...)

Miesto šventės programa (0)

Net tris dienas nuo balandžio 29 iki gegužės 1 dienos Jurbarko mieste šurmuliuos tradicinės Miesto ir verslo dienos 2022. Programoje numatyta verslo konferencija, Amatų mugė, įvairių mėgėjų meno kolektyvų pasirodymai, koncertai, mažųjų laivelių prieplaukos vasaros sezono atidarymas. 

(Plačiau...)

Ką dovanoti bibliotekai? Žinoma, knygas! (0)

Į Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginius kviečianti Jurbarko r. savivaldybės viešoji biblioteka šiemet mini ir  85 metų jubiliejų. Geriausia dovana bibliotekai – pilnėjantys fondai. Šiandiena juos papildė knygų dovanotojai.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook