Aktualijos

Aktualijos

Gyventojai tapo kaimyno įkaitais (0)

Nerimas, baimė ir nusivylimas. Tokiame kasdieniame emocijų kokteilyje tarsi musės kapstosi vieno Jurbarko daugiabučio Antano Giedraičio-Giedriaus g. gyventojai. Dėl nuolat girtaujančio ir smurtaujančio kaimyno jie tikina negalintys jaustis saugiai. Savarankiškai išspręsti bėdos žmonės negali, o institucijų pagalba apribota įstatymais ir, galbūt, noro padėti trūkumu.

(Plačiau...)

Pagerbti šimtukininkai (0)

Liepos 23 d. Jurbarko krašto muziejaus Židinio salėje pagerbti geriausi šių metų abiturientai, valstybinių brandos egzaminų metu gavę aukščiausius 100 balų įvertinimus. Pandemijos iššūkis ir nuotolinis mokymas nesutrukdė – 10 Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos abiturientų pelnė net 18 šimtukų (2020 m. iš viso buvo 6 šimtukai). Net keturiems gimnazijos abiturientams šiemet bus įteikti brandos atestatai su pagyrimu.

(Plačiau...)

Regioninei įstaigai vadovaus jurbarkietė (1)

Birželio 14 d. įvyko konkursas naujai įsteigtos regioninės VšĮ „Žaliasis regionas“ direktoriaus pareigoms užimti. Iš dviejų pretendentų konkurso komisija pasirinko jurbarkietę Gaivą Mačiulaitienę – Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) direktorę. Naujas pareigas ji pradės eiti jau netrukus.

(Plačiau...)

Parke – dingstančio vandens detektyvas (2)

Jaunimo parkas mieste turėjo tapti poilsio, atgaivos bei aktyvaus laisvalaikio erdve. Bent jau taip buvo skelbta per iškilmingą objekto atidarymą 2015-ųjų rudenį. Itin svarbiu parko akcentu tapo fontanai, kurie buvo suprojektuoti taip, kad juose dūkti ir atsigaivinti galėtų vaikai.

Tačiau šią parko dalį nuo pat pradžių persekiojo gedimai – gedo siurbliai, įvykdavo kitokios avarijos. Galiausiai parke pradėjo kubais dingti vanduo, o dėl antrus metus nerandamos problemos taip, kaip turėtų, neveikia fontanai.

(Plačiau...)

Tarp didžiausių Seimo išlaidūnų - liberalas Ričardas Juška (6)

Seimo nariai per pusmetį su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms panaudojo 688 tūkst. 211 eurų, rodo Seimo Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) suvestinė. Jurbarkiečių ir pagėgiškių išrinktas liebralas Ričardas Juška pateko tarp didžiausių išlaidūnų.

(Plačiau...)

Katastrofinė liūtis miesto centrą pavertė upe (nuotraukos) (7)

Kaip žadėjo meteorologai, šeštadienį dalis Lietuvos sulaukė smarkios liūties. Stiprus lietus skandino gatves, vėjas nešiojo iš balkonų pagautus daiktus, vėlavo išskristi lėktuvai. Ugniagesiai visoje Lietuvoje per valandą sulaukė kelių dešimčių pranešimų apie nuvirtusius medžius.

(Plačiau...)

Bendruomenę kiršinantis akmuo liks stovėti (2)

Paskutiniame savivaldybės tarybos posėdyje išspręstas ramybės klausutiškiams nedavęs klausimas – ar galės likti stovėti ties įvažiavimu į miestelį pastatytas akmuo, ar vis tik jį, kaip reikalavo Lietuvos automobilių kelių direkcija, teks nukelti. Tarybos narių nuomonės išsiskyrė, ir vos keliais balsais buvo nuspręsta sudaryti sąlygas akmenį palikti.

(Plačiau...)

Sukčiai masiškai atakuoja jurbarkiečius (0)

Policija perspėja, kad šiais metais visą šalį, o kartu ir Jurbarką tarsi užpylė sukčiavimų banga. Pagrindinis nusikaltėlių įrankis – internetinė prekyba, o schema visada panaši – išvilioti pinigus už prekę, kurios pirkėjas nesulaukia.

(Plačiau...)

Politikai „bagažiukus“ išvijo iš miesto (8)

Gegužę į Jurbarko r. savivaldybės tarybą dėl vietos rengti bagažinių turgelį besikreipusios dvi jaunos jurbarkietės nė nenumanė, kad gimtajame mieste jos yra nepageidaujamos, ir su savo iniciatyva teks bėgti kitur. Birželį tarybos posėdyje po ilgų ir karštų diskusijų priimtas toks sprendimas, kurio įgyvendinti praktiškai neįmanoma.

(Plačiau...)

Viešvilėje ir Jurbarke - protestai dėl nukankinto katino (nuotraukos) (5)

Ketvirtadienį Viešvilėje ir Jurbarke gyvūnų teisių aktyvistai surengė dvi akcijas, per kurias protestavo prieš, jų manymu, savivaldos neveiksnumą ginant ir saugant gyvūnus. Protestus paskatino birželį į viešumą iškilusi istorija, kai Viešvilėje buvo rasta kankinta ir galimai prievartauta katė, kuri vėliau nugaišo.

(Plačiau...)

Kviečia giedoti Tautišką giesmę (0)

Liepos 6 d. tryliktą kartą giedosime Tautiška giesmę nešdami vienybės žinią visame pasaulyje. Pagrindinė „Tautiškos giesmės 2021“ idėja – įvairovės Lietuva. Visi mes esame esame unikalūs, skirtingi ir įdomūs, tačiau visi jaučiamės lietuviais. 

(Plačiau...)

Pamėgti paplūdimiai – be šeimininkiškos rankos (3)

Vasarą gyventojų gausiai lankomos poilsio vietos, atrodo, paliktos be jokio rūpesčio. Su tokia žinute per pastarąsias keletą dienų į redakciją kreipėsi laisvalaikį gamtoje leisti mėgstantys jurbarkiečiai. Pasak skaitytojų, tiek prie užtvankos Dainių k., tiek prie Greičių karjero būtinai reikėtų tualetų ir šiukšlinių.

(Plačiau...)

Tragediją primins eitynėmis (0)

Šiais metais minime 80-ąsias Holokausto pradžios Lietuvoje metines. Skirtingai nuo didžiosios Europos dalies, Lietuvoje Holokausto aukos buvo nužudytos netoli jų gyvenamosios vietos. Praktiškai per kelis 1941 m. vasaros ir rudens mėnesius buvo visiškai sunaikintos Lietuvos žydų bendruomenės. Tarptautinės komisijos tyrimų duomenimis, dabartinėje Lietuvos teritorijoje iš maždaug 220 tūkst. iki karo gyvenusių žydų per Holokaustą buvo sunaikinta apie 200 tūkst.

(Plačiau...)

Komiksų knyga apie Vincą Grybą vos išvydo dienos šviesą: iliustratorė honorarą gavo knygomis (0)

Išleista komiksų knyga apie 20 amžiaus pirmosios pusės skulptorių, paminklų kūrėją Vincą Grybą. Knyga pradėta kurti pernai, minint 130-ąsias kūrėjo gimimo metines, Šakių ir Jurbarko rajonų savivaldybės 2020-uosius paskelbė V. Grybo metais. Knygą „Grybo auksas“ sukūrė V. Grybo anūkė ir jo memorialinio muziejaus vedėja Rasa Grybaitė bei dailininkė Lina Itagaki. Tačiau knygos leidyba neapsiėjo be nesusipratimų – dailininkė savo honorarą už darbą gavo knygomis.

(Plačiau...)

Sulaikė amfetamino platintoją (2)

Birželio 30-ąją Marijampolės apskr. VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai (toliau – Marijampolės apskr. VPK KPONTS) Jurbarko mieste sulaikė asmenį, platinantį psichotropinę medžiagą – amfetaminą. Tuo pačiu metu buvo sulaikytas ir amfetamino įsigijęs Jurbarko miesto gyventojas. Kratų metu pas įtariamuosius gyvenamosiose vietose rasta ir paimta galimai psichotropinės medžiagos – amfetamino bei neaiškios kilmės galimai narkotinių ar psichotropinių medžiagų. Iš viso kratų metu rasta ir paimta apie 100 gramų galimai psichotropinių medžiagų.

(Plačiau...)

Pas paukštininką - masiniai pažeidimai: nuo slaptos vištidės, iki pūvančių dvėselienų (3)

Lietuvoje išliekant rizikai naminiams paukščiams užsikrėsti paukščių gripo virusu, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai atlieka patikras, kaip prekiautojai ir ūkininkai, auginantys paukščius, laikosi biologinio saugumo reikalavimų. Nors didžioji dalis paukščių laikytojų laikosi saugos priemonių, susiduriama ir su tokiais asmenimis, kurie piktybiškai daro pažeidimus ir nešalina ankstesnių tikrinimų metu nustatytų trūkumų.

(Plačiau...)

Nuo sukčių nukentėjo dešimtys jurbarkiškių (0)

Apgauti ir palikti gerokai patuštėjusiomis piniginėmis – su tokia nemalonia realybe šiemet susidūrė beveik trys dešimtys jurbarkiškių. Tačiau policija neabejoja, kad tokių žmonių yra kur kas daugiau, tik ne visi dėl patirtų nuostolių kreipiasi į teisėsaugą. O sukčiai siautėja toliau: internete jie nardo tarsi žuvys vandenyje ir gudriai pritaiko vis naujas nusikaltimų schemas.

(Plačiau...)

Liberalai ir „valstiečiai“ pasiskelbė opozicija (9)

Birželio 23 d., trečiadienį, savivaldybės tarybos posėdį pradėjęs savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius supažindino su Liberalų  sąjūdžio bei Valstiečių ir žaliųjų sąjungos savivaldybės taryboje narių pareiškimu.

(Plačiau...)

Įvertino aikšteles – dalis pavojingos (nuotraukos) (0)

Sunerimusios dėl nesaugių vaikų žaidimo aikštelių į redakciją kreipėsi kelios jurbarkietės mamos. Moterys norėtų išgirsti atsakingų asmenų paaiškinimus, kodėl dalis poilsio zonose vaikams skirtų aikštelių yra tokios netvarkingos ar net pavojingos mažiesiems jurbarkiečiams.

(Plačiau...)

Keturi kaltinamieji stos prieš teismą dėl disponavimo daugiau nei 50 kg kvaišalų (1)

Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras Oskaras Martynaitis teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai neteisėtu disponavimu labai dideliu kiekiu narkotinių ir psichotropinių medžiagų turint tikslą jas platinti pareikšti keturiems asmenims: moteriai ir trims vyrams. Du iš jų taip pat kaltinami kontrabanda ir dokumento klastojimu ar disponavimu suklastotu dokumentu.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook