Aktualijos

Aktualijos

Stadiono byloje aiškėja įdomūs faktai (7)

Šią savaitę Marijampolės apylinkės teismas atvertė baudžiamąją bylą, kurioje buvę Jurbarko r. savivaldybės administracijos vadovai, valdininkai ir statybininkai kaltinami klastoję dokumentus ir taip padarę šimtatūkstantinę žalą Jurbarko r. savivaldybės biudžetui. Šį ketvirtadienį teismas posėdžiavo jau antrąkart.

(Plačiau...)

Geriausiųjų šimtuke - Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija (0)

Žurnalas „Reitingai“ aštuntą kartą pristatė institucinį šalies gimnazijų bei universitetų reitingą. Kaip rašoma trečiadienį paskelbtame pranešime, nacionalinis gimnazijų reitingas, kuris buvo sudarytas remiantis Valstybių brandos egzaminių (VBE) rezultatais, rodo, kad savivaldybių ir valstybinės mokyklos pradeda atsilikti konkurencinėje kovoje su privačiomis mokyklomis. Tačiau vertinant mokyklų pasiekimus pagal savivaldybių socialinį ekonominį gyventojų kontekstą, tarp 100-o geriausių šalies gimnazijų, ketvirtadalis jų yra iš žemo socialinio ekonominio konteksto savivaldybių.

(Plačiau...)

Nelegalaus mėsos gamintojo patalpose – antisanitarinės sąlygos (1)

Pastaruoju metu maisto prekybai socialiniuose tinkluose ir skelbimų portaluose aktyviai augant, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai be fizinių patikrų atidžiai stebi ir šią erdvę bei griežčiau kontroliuoja, kad vartotojus pasiektų tik saugūs ir kokybiški produktai. Analizuodami interneto erdvėje pasirodančius skelbimus apie gaminamą ir pristatomą mėsą ir jos gaminius bei patikrinę šią informaciją, VMVT inspektoriai nustatė, kad Jurbarko rajono mėsos gamintojo veikla buvo nelegali.

(Plačiau...)

Pavogė tinklinio tinklą, pareigūnai prašo pagalbos (0)

Naktį iš gegužės 6-osios į 7-ąją vagys pasisavino tinklinio aikštelės tinklą ir įtempėjus. Visiškai naujas tinklas buvo pakabintas Jurbarke, aikštelėje prie karjero. Tinklinį čia kasmet žaidžia nemažai maudytis ir aktyviai laiką praleisti susirinkusių jurbarkiškių.

(Plačiau...)

Nepilnametę žiauriai sumušusio kovotojo byla bus nagrinėjama iš naujo (5)

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) trečiadienį panaikino Klaipėdos apygardos teismo nuosprendį už seksualinio ir smurtinio pobūdžio nusikaltimus nepilnametei nuteisto Manto I. byloje ir perdavė bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

(Plačiau...)

Veliuonos dvaras kelia visuomenės susirūpinimą: paveldėtoja pinigų remontui neturi, o KPD sprendimų neranda (1)

Vienas seniausių Lietuvoje išlikusių medinių dvarų kelia klausimą visai Lietuvos visuomenei – ką daryti, kad šis reikšmingas kultūros paveldo objektas būtų išsaugotas. Susidarius dabartinei situacijai natūraliai kyla klausimas – ar reikia laukti paties blogiausio ir kas bus, kai pastatas pradės griūti ir galbūt taps pavojingas?

(Plačiau...)

Apskrityje - ženkliai mažiau nusikaltimų (0)

Per pirmąjį šių metų ketvirtį visoje Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje registruotos 472 nusikalstamos veikos, arba 34,4 proc. mažiau nei 2020 m. per tą patį laikotarpį, kai buvo registruota 651 nusikalstama veika. Iš užregistruotų nusikalstamų veikų ištirta – 74,7 proc. (327 veikos).

(Plačiau...)

Jurbarkietis Saulius Veržikauskas iš skiepų negailinčios šalies: „Pas mus – laisvė“ (2)

Europos vakcinavimo čempionato auksą greičiausiai pelnys masinio skiepijimo lyderė Didžioji Britanija. Nors turtingos mikrovalstybės - tokios, kaip San Marinas, Malta, Monakas lipa britams ant kulnų. Vis tik vertinant ne vien tik skaičius, bet ir bendras vakcinavimo kampanijos sąlygas ryškėja štai kas: šalis - skiepų rojus Europoje egzistuoja!

(Plačiau...)

Pasipylė priekaištai dėl netvarkos miškuose (5)

Rajono miškuose – netvarka. Su tokia žinute į redakciją kreipėsi keletas miško verslu užsiimančių rajono verslininkų. Tik anonimiškai bendrauti sutikę ir dėl verslo ateities nerimaujantys vyrai mano, kad tvarka Valstybinės miškų urėdijos Jurbarko regiono padalinio miškuose sparčiai keičiasi į blogąją pusę. Dalis medienos paliekama pūti, keliai tvarkomi prastai, o infrastruktūra apleista.

(Plačiau...)

Nacionalinė bibliotekų savaitė užbaigta apdovanojimais (0)

Šiandien Jurbarko r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko paskutiniai Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai. Tradiciškai paskelbta ir Metų bibliotekininkė, kuria šiemet tapo Jūratė Jucikienė.

(Plačiau...)

Pradinukams testų nereikės, vyresnieji į mokyklas grįš tik po testavimo (3)

Šiandien įvyko Jurbarko r. savivaldybės vadovų pasitarimas su švietimo įstaigų vadovais dėl ugdymo proceso atnaujinimo kontaktiniu būdu. Buvo aptartos galimybės į mokyklas dar šiais mokslo metais grąžinti iki šio nuotoliniu būdu besimokančius mokinius.

(Plačiau...)

Pradinukai į mokyklas pateks tik po testų (1)

Praėjusią savaitę pablogėjus epidemiologinei padėčiai, Jurbarko r. savivaldybė išbraukta iš savivaldybių, kuriose taikomos švelnesnės karantino priemonės, sąrašo. Tai reiškia, kad nuo gegužės 3 d. į rajono mokyklas kovo pabaigoje be testavimo dėl COVID-19 ligos grįžę pradinukai, turės būti testuojami arba vėl grįš mokytis nuotoliniu būdu.

(Plačiau...)

Jurbarkas išbrauktas iš savivaldybių sąrašo, kur leidžiamas švelnesnis karantinas (1)

Vyriausybė sutrumpino sąrašą savivaldybių, kuriose leidžiamas švelnesnis karantinas. Tad dar penkioms savivaldybėms nuo gegužės 3 dienos teks imtis kaupinių testų kontaktiniu būdu besimokantiems pradinukams. Tačiau Vyriausybė nutarė, kad testuotis reikės tik mokiniams ir mokyklų darbuotojams, kurie dirba kontaktiniu būdu. Tėvams, kai vaikai grįžta į klases, tokio įpareigojimo nebeliktų. Anot premjerės Ingridos Šimonytės, svarstoma ir apie penktokų-vienuoliktokų sugrįžtuves gegužės pradžioje.

(Plačiau...)

Centro direktorė atostogaus trejus metus (10)

Trejų metų nemokamos atostogos rajono valdininkų darbo istorijoje suteiktos pirmą kartą. Jų paprašė ir darbdavio pritarimo sulaukė Jurbarko r. kūno kultūros ir sporto centro direktorė Jolanta Kačerauskienė.

(Plačiau...)

Neatsakingai išmesti vaistai nuodija gamtą ir žmones (0)

Šalies vaistinėse iš gyventojų kasmet surenkama tonų tonos pasibaigusio galiojimo ir nebereikalingų vaistinių preparatų. Tą daryti vaistines įpareigoja Farmacijos įstatymas. Tačiau nėra jokios statistikos, kiek piliulių ir tablečių patenka į komunalinių atliekų konteinerius, į šiukšlynus ir teršia gamtą, o žmonėms gresia apsinuodijimu.

(Plačiau...)

Kaimuose paženklinti gyvūnus bus lengva tik teoriškai (0)

Šunis, kates ir namie laikomus šeškus būtina paženklinti ir registruoti. Tą gyvūnų savininkus padaryti įpareigoja kovo 30 d. Seimo priimtos Gyvūnų gerovės įstatymo pataisos – nuo gegužės 1 d. atvestais gyvūnais privalu pasirūpinti per keturis mėnesius, o anksčiau įsigytiems paženklinti ir registruoti skirti metai, iki 2022 m. gegužės 1 d.

(Plačiau...)

Ligoninėje vėl didėja kovidinių lovų skaičius (3)

Nuo balandžio 8 d. Kauno regiono gydymo įstaigose padidintas lovų skaičius COVID-19 liga sergantiems ligoniams. Papildomų 10 lovų vėl įsteigta ir Jurbarko ligoninėje. Tokių sprendimų reikalauja didėjantis ligoninėse gydomų COVID-19 pacientų skaičius ir augantys stacionaro lovų užimtumo rodikliai.

(Plačiau...)

Griūvančių daugiabučių gyventojai palikti likimo valiai (8)

Kiauri langai ir stogai, išvirtusios durys ir krentančios plytos. Su tokia realybe susiduria dalis kaimų daugiabučių. Mieste daugiabučiais namais rūpinasi priskirtas administratorius arba įsteigtos bendrijos, tačiau kaime padėtis kitokia. Čia gyventojai nesugebėjo susitarti ir pasirūpinti savo namais, todėl šių būklė tik prastėja, o kai kur gyventi beveik neįmanoma

(Plačiau...)

Dėliojama mokyklų perspektyva penkmečiui (1)

Ketvirtadienį paskelbtas praėjusių metų pabaigoje pradėtas rengti Jurbarko r. savivaldybės Mokyklų tinklo pertvarkos 2021- 2025 metais bendrojo plano projektas. Nors diskusijos su švietimo įstaigų bendruomenėmis dar vyks, tačiau pirmieji pasiūlymai ir planuojama mokyklų ateitis jau aiškėja.

(Plačiau...)

Perspektyva: Jurbarkas taps senelių namų kraštu? (7)

Statistikai bylojant apie senėjančią visuomenę, verslas bando žengti keliais žingsniais priekyje ir planuoja senelių namų statybas. Jurbarko r. savivaldybėje šiuo metu veikia trys tokias paslaugas teikiančios įstaigos, tačiau dar tiek, jei ne daugiau, ketinama įsteigti naujų.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook