Aktualijos

Aktualijos

Kapinėse vandalai suniokojo ąžuolus (0)

Dviejų naujose Jurbarko kapinėse augančių šimtamečių ąžuolų kamienai taip sužaloti, kad medžiai išgyventi šansų neturi. Įtariama, kad taip pasielgti galėjo kažkas iš žmonių, kurių artimieji palaidoti šiose kapinėse. Spėjama, kad vandalai siekė atsikratyti sveikų medžių ir užsitikrinti, kad ant kapaviečių nekristų lapai.

(Plačiau...)

Jau galima nemokamai kastruoti ir sterilizuoti gyvūnus (0)

Jurbarko rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) administracija, vadovaudamasi Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2021 m. birželio 23 d. sprendimu Nr. T2-216 „Dėl Jurbarko rajono savivaldybės gyvūnų (kačių ir šunų) populiacijos reguliavimo ir finansavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtintu Jurbarko rajono savivaldybės gyvūnų (kačių ir šunų) populiacijos reguliavimo ir finansavimo tvarkos aprašu (toliau – Aprašas), skelbia kvietimą Savivaldybės gyventojams teikti Prašymus dėl naminių gyvūnų (kačių ir šunų) populiacijos reguliavimo paslaugų suteikimo.

(Plačiau...)

Ne konkuruoti, o dirbti išvien – tokia strategija Tauragės regioną pavertė Lietuvos lyderiu (1)

Prieš kelerius metus idėja prie vieno stalo susodinti dažniau tarpusavyje konkuruojančius nei bendrų sąlyčio taškų ieškančius kelių savivaldybių atstovus atrodė sunkiai įmanoma. Visgi, padedant Centrinei projektų valdymo agentūrai (CPVA), tai galiausiai virto solidžiu projektu „Tauragė+“. Į klausimą, ar įmanoma, kad net ir nedidelės savivaldybės, suvienijusios jėgas, galėtų tapti pirmąja kregžde ir pavyzdžiu Lietuvai, specialistai atsakymą jau turi: taip, tik reikia išmokti bendradarbiauti ir išryškinti savo stiprybes bei privalumus. 

(Plačiau...)

„Pas Agotą“ ir „Jurbarkų mėsa“ supleškėjo dėl neatsargumo (5)

Spalio 13-osios naktį gaisras kilo pačiame Jurbarko centre esančioje parduotuvėje „Pas Agotą“. Praėjusį mėnesį, rugsėjo 3-ąją, pelenais virto „Jurbarkų mėsa“. Abiem atvejais ugnis įsiplieskė dėl žmonių neatsargumo ir įrangos gedimų. Ugniagesiai perspėja gyventojus – netvarkingi ugnies šaltiniai ir elektros instaliacija bei prietaisai akimirksniu gali virsti skaudžiomis tragedijomis.

(Plačiau...)

Mokestį už darželį koreguoja pandemija (0)

Savivaldybės taryba sugriežtino mokėjimo už ikimokyklinukų išlaikymą ugdymo įstaigose tvarką, kuri dėl pandemijos buvo pakitusi.

(Plačiau...)

Tarėsi dėl kadetų licėjaus Smalininkuose (0)

Spalio 11 d. Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje vyko koordinacinis pasitarimas dėl kadetų mokyklų klausimų, jaunimo pilietinio ir patriotinio ugdymo tinklo stiprinimo bei plėtros. Jame aptartos Lietuvos kadetų mokyklose kylančios problemos bei iššūkiai, pasiūlytas veiklų planas. Pasitarime Jurbarko rajono savivaldybę atstovavo: mero pavaduotojas Petras Vainauskas, Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos direktorius Artūras Matukaitis ir mokytojas Marijus Matukaitis bei Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos direktorė Ina Budrienė.

(Plačiau...)

Ką spalį svarbu žinoti žvejams mėgėjams (0)

Aplinkosaugininkai nuolat primena: šiuo metu vyksta lašišinių žuvų nerštas, todėl daugelyje lašišinių upių ir upeliuose draudžiama bet kokia žvejyba. Taip pat atkreipiame žvejų mėgėjų dėmesį, kad kai pirmoji draudimo žvejoti diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė, draudimas įsigalioja kitą dieną po savaitgalio ar valstybinės šventės. Taigi, nuo spalio 16 d. numatyti žvejybos draudimai įsigalios spalio 18 d.

(Plačiau...)

Visuomenę savo brutalumu sukrėtusiam 16-metės prievartautojui iš Jurbarko – psichiatrinė ekspertizė (0)

Liūdnai pagarsėjusiam 16-metės prievartautojui iš Jurbarko krašto Mantui Icikevičiui Klaipėdos apygardos teismas trečiadienį paskyrė psichologinę-psichiatrinę ekspertizę. Tai naujienų portalui lrytas.lt patvirtino kaltinimą palaikantis uostamiesčio prokuroras Aurelijus Stanislovaitis ir teismo atstovė spaudai Dovilė Saulėnienė.

(Plačiau...)

Aukcionuose neparduotas „Šaltinėlis“ bus nugriautas (1)

Rugsėjo 30 d. savivaldybės tarybos posėdyje priimtas sprendimas pakeisti Viešame aukcione parduodamo Jurbarko r. savivaldybės nekilnojamojo turto sąrašą. Po šiuo sprendimu slepiasi jau daug metų jurbarkiečiams akis badančio, benamius traukiančio ir net nusikaltimų vieta tapusio buvusios „Šaltinėlio“ pradinės mokyklos pastato likimas. Šį pastatą planuojama nugriauti.

(Plačiau...)

Dvasininkų pamokymai suglumino visą Lietuvą (3)

Po daugelio skaityto „Šviesos“ straipsnio (ŠVIESA, rugsėjo 25 d.) apie Viešvilės parapijos klebono sukeltą aliarmą dėl masonų ložės atakų bei velnių apsigyvenimo vakcinos buteliukuose ir po LNK žiniose parodyto reportažo ta tema, visa eilė sutiktų Girdžių, Eržvilko ir Vadžgirio parapijiečių klausė: „Ar skaitėte, klebone,...?“, „ Ar matėte per žinias, ką rodė...?“ Ir ne tik tokius klausimus uždavė, bet sykiu ir pastebėjo: „Jeigu niekas iš kunigų neatsilieps... Jeigu jūs nieko neatsakysit, tai žmonės pagalvos, kad visi kunigai tokie...“

Valdžios įstaigų sprendimais siaurinama visuomenės teisė į informaciją – pavojus demokratijai (0)

Lietuvos žurnalistų ir žiniasklaidos priemonių viešas pareiškimas

2021 10 08

(Plačiau...)

Gražiai prasidėjusi jurbarkietės ir švedo meilės istorija baigėsi skaudžiai: „Jaučiuosi diskvalifikuota mama“ (3)

Moteris jau trečius metus ieško teisingumo. Pasak Dianos, iki tol, ji kaip ir daugelis lietuvių, galvojo, kad Švedija – civilizuota šalis, kur problemos sprandžiamos kiek įmanoma kultūringiau, tačiau dabar ji abejoja, ar tikrai taip yra.

(Plačiau...)

Švietimo, kultūros ir sporto skyriui vadovaus Aušra Baliukynaitė (3)

Spalio 6 d. Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorius iš dviejų pretendentų į Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pareigas išrinko Aušrą Baliukynaitę, Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos direktorę.

(Plačiau...)

Lietuvoje minima organų donorystės diena. Akcija vyks ir Jurbarke (0)

Kasmet antrąjį spalio šeštadienį Lietuvoje ir visoje Europoje minima organų donorystės diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į svarbią sritį – organų donorystę, transplantaciją, tačiau svarbiausia, kad kiekvienas iš mūsų susimąstytume, ar išeidami iš šio pasaulio norėtume padaryti paskutinį gerą darbą ir padovanoti savo organus tiems, kurie serga ir negali gyventi pilnaverčio gyvenimo. Šiai progai skirtas renginys vyks ir Jurbarke. Gyventojai kviečiami penktadienį, nuo 15 val. iki 19 val., ateiti prie savivaldybės ir uždegti žvakutes.

(Plačiau...)

Senelių namus Viešvilėje žada jau kitais metais (0)

Rugsėjo 30 d. valstybės įmonė Turto bankas ir viešai neskelbiamas fizinis asmuo pasirašė buvusių Viešvilės vaikų globos namų pastatų pardavimo sutartį. Jei viskas vyks pagal planą, investuotojas žada per artimiausius metus miestelio centre įrengti senelių namus. Optimistinėmis prognozėmis čia galėtų dienas leisti iki 200 senjorų, o darbo atsirastų maždaug pusšimčiui žmonių

(Plačiau...)

Pirmą kartą istorijoje! Europos elnių kvieslių čempionate 4 vieta Lietuvai! (video) (2)

Pirmą kartą istorijoje geriausi Lietuvos elnių kviesliai priartėjo prie Europos čempionato trejetuko. Iki trečios vietos trūko vieno taško. Vengrijoje vykusiame čempionate dalyvavo iš vienas žinomiausių Lietuvos elnių kvieslių - smalininkietis Daivaras Rybakovas.

(Plačiau...)

Bendruomenės pareigūną džiugina pasitikėjimas policija (1)

Angelų sargų dieną su profesine švente sveikiname policijos pareigūnus. Ginti, saugoti, padėti – tokia yra Lietuvos policijos misija. O jurbarkietis policijos pareigūnas Ramūnas Budrius teigia, kad ir iš gyventojų policija sulaukia vis daugiau pagalbos. Nepakantumas viešosios tvarkos pažeidėjams rodo visuomenės brandą ir pilietiškumą, kalba apie pareigūnų darbo vertinimą.

(Plačiau...)

Pristatyta Gedimino ąžuolo vizualizacija (nuotraukos) (3)

Raudonės rezidencinę pilį supa senas parkas, kuriame auga daug retų medžių. Deja, jau nebežaliuoja Gedimino ąžuolas, po kuriuo, pasak legendos, vykdamas į Veliuoną, paskutinį kartą pietavo Lietuvos Didysis Kunigaikštis Gediminas.

Nors nuvirtęs 300 metų senumo medis jau yra išbrauktas iš Lietuvos gamtos paveldo objektų, tačiau jis vis dar yra patrauklus vietos gyventojams ir į Raudonę užsukantiems turistams.

(Plačiau...)

Jurbarke prasidės šildymo sezonas (0)

Spalio 1 d. Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorius pasirašė įsakymą  „Dėl 2021–2022 metų šildymo sezono pradžios“, kuriuo nustatė šildymo sezono pradžios datą – spalio 4 dieną.

(Plačiau...)

Viešvilėje migrantų nebebus (0)

Valstybės įmonės „Turto bankas“ praneša, kad sutartis dėl buvusių Viešvilės vaikų globos namų pastatų pardavimo turėtų būti pasirašyta rugsėjo 30-ąją. Objektas parduotas fiziniam asmeniui, redakcijos žiniomis, tai – Arnoldas Sidera.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook