Aktualijos

Aktualijos

Galimai buvo papirkta apie 30 rinkėjų (5)

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narys Julius Jasaitis posėdyje sekmadienį sakė, kad vykstant savivaldos rinkimams, Jurbarke apie 30 asmenų galimai pardavė savo balsus ir į balsavimo vietas buvo pavežėti.

(Plačiau...)

Rinkimai baigėsi, valdžios permainos – tik prasideda (0)

Sekmadienį vykęs savivaldybės mero rinkimų antrasis turas baigėsi politikos naujoko Skirmanto Mockevičiaus pergale. Savarankiškai išsikėlęs kandidatas surinko 53,98 proc. rinkėjų balsų ir 870 balsų aplenkė savo konkurentą, dabartinį rajono merą Ričardą Jušką.

(Plačiau...)

Kultūros centre šlaistęsis ginkluotas vyras sulaikytas (0)

Ketvirtadienio popietę į Jurbarko kultūros centrą užsuko budėtojos dėmesį patraukęs įtartinas lankytojas. Moteris neapsiriko – po pastatą vaikštinėjęs vyras buvo ginkluotas.

(Plačiau...)

Bausmė gresia ir vaikų namų direktoriaus pavaduotojai (6)

Šią savaitę šalį supurčiusio pedofilijos skandalo pasekmės liūdnos gali būti ne tik Viešvilės vaikų namų direktoriui Algimantui Liaudaičiui, bet ir jo pavaduotojai Jūratei Bastienei. Moteris apie tai, kad teisėsauga atlieka tyrimą dėl galimo vaikų tvirkino nepranešė Socialinei ir darbo ministerijai, kuriai įstaiga yra atskaitinga.

(Plačiau...)

Jurbarkas turi nutraukti 8 mln. eurų vertės sutartį su „Kretingos maistu“ (14)

Jurbarko valdžia turi nutraukti pernai balandį pasirašytą 7,8 mln. eurų (27 mln. litų) vertės sutartį su viešąja įstaiga „Kretingos maistas“, nusprendė Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT).

(Plačiau...)

Teismas spręs dėl Viešvilės vaikų namų direktorius nušalinimo nuo pareigų, pareikšti oficialūs įtarimai (video) (33)

Pastarosiomis dienomis Viešvilės vaikų namų auklėtiniai būriais vežami į Jurbarko policijos komisariatą. Globos namų auklėtiniai apklausinėjami dėl galimos pedofilijos, o tyrėjų akys krypsta į įstaigos vadovą – Algimantą Liaudaitį. Pareigūnai aiškinasi, ar vaikai galėjo patirti paties A.Liaudaičio seksualinį išnaudojimą, taip pat ar įstaigos vadovas siųsdavo vaikus pas kitus pedofilus.

Vaikų globos namų direktorius trečiadienį nušalintas nuo pareigų, o įstaigoje dirba ne tik policijos pareigūnai, bet ir psichologai.

(Plačiau...)

Sėkmingo verslo paslaptis – visuomenės rėmų nepaisymas (0)

Stereotipas, kad mažesniuose Lietuvos miestuose įkurtiems verslams nėra perspektyvų – seniai paneigtas. Štai Jurbarke nuosavo verslo galimybės vilioja ne vieną. Automobilių remonto dirbtuvės, grožio salonai, prekyba rūbais ar avalyne – tokie tradiciniai verslai yra visuomet paklausūs.

(Plačiau...)

Apdegintam vaikui mokės kompensaciją (4)

Praėjusią vasarą tarptautinę vaikų sporto stovyklą Nemane (Rusijos Federacijos Kaliningrado sritis) sukrėtė neregėtas žiaurumas. Naktį iš rugpjūčio 6-osios į 7-ąją du paaugliai odekolonu apipylė ir padegė miegantį draugą.

(Plačiau...)

Partijos skuba dalytis postus (20)

Dar neatvėsus rinkimų nakties įkarščiui, partijos suskubo dalytis svarbiausius valdžios postus. Žinios ilgai laukti nereikėjo – pirmadienį šešios partijos pasirašė susitarimą sudaryti koaliciją. Po dokumentu, kuriuo įsipareigojo dirbti drauge, pasirašė socialdemokratai, Darbo partija, konservatoriai, partija Tvarka ir teisingumas bei visuomeninis rinkimų komitetas „Jaunoji karta“ bei vienas kandidatų į merus.

(Plačiau...)

Pažeidimai – nuo balsų pirkimo iki girtavimo (2 video) (0)

Sekmadienį vykusiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose fiksuota kaip niekad daug pažeidimų. Įtarimų sukėlė galimai papirkinėjami rinkėjai, balsuojant iš anksto zuję tie patys automobiliai, gyventojai skundėsi nesulaukę rinkėjų kortelių, o rinkimų dieną Gricių rinkimų apylinkėje stebėtojai suabejojo kelių įkaušusių narių galimybe dirbti.

(Plačiau...)

Gausėjantys vilkai miškininkams kelia nerimą (0)

Vasario pradžioje visoje Lietuvoje miškininkai ir gamtos mylėtojai savanoriai šukavo miškus: ieškojo vilkų pėdsakų ir bandė suskaičiuoti, kiek šių plėšrūnų yra Lietuvoje.

(Plačiau...)

Viešviliečiai sulaukė valdžios malonės (1)

Ketvirtadienį posėdžiavusi savivaldybės taryba nusprendė išpirkti AB „Požeminiai darbai“ investicijas į Viešvilės šilumos ūkį. Dėl to šildymas miestelio gyventojams atpigs maždaug 2 euro centais už kilovatvalandę. Kaimo daugiabučiuose įsikūrę žmonės tokio sprendimo laukė beveik 10 metų ir per tą laiką pusę investicijų šilumos tiekėjams padengė patys.

(Plačiau...)

Skirsnemunės mokykloje – europietiška valgykla (0)

Šviežiu mokyklos valgykloje pagamintu maistu Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos mokiniai sotinasi jau nuo mokslo metų pradžios, o pirmadienį buvo oficialiai atidaryta suremontuota ir atnaujinta mokyklos valgyklos virtuvė. Valgyklą modernizavo mokinių maitinimo paslaugas rajone teikianti viešoji įstaiga „Kretingos maistas“.

(Plačiau...)

Televizoriai ir jų įdomi istorija (0)

Nedaug technologinių išradimų turėjo tokią didelę įtaką Amerikos ir visai pasaulio visuomenei, kaip televizoriai. Iki 1947 metų namuose esančių televizorių skaičių buvo galima suskaičiuoti vos iki tūkstančio. Iki 1990 metų Amerikoje 98 procentai gyventojų turėjo namuose bent po vieną televizorių. Televizoriai tada buvo žiūrimi maždaug po septynias valandas per dieną.  Apskritai tipiškas amerikietis prie šio išradimo praleidžia po 2-5 valandas per dieną.

(Plačiau...)

Ataskaitos suteikė progą pasigirti, padėkoti ir padejuoti (0)

Šią savaitę į spaudos konferenciją žurnalistus pakvietę rajono vadovai pateikė praėjusių metų savivaldybės tarybos ir administracijos veiklos atskaitas ir supažindino su šių metų rajono biudžeto galimybėmis. Nors rajono merui Ričardui Juškai renginys buvo gera proga pasigirti gerėjančia finansine savivaldybės padėtimi, Finansų skyriaus vedėja Audronė Stoškienė geresnio gyvenimo biudžetininkams nepažadėjo.

(Plačiau...)

Politikų sąžinė – ne jų vienų reikalas (4)

Išanalizavusi septyniolikos Jurbarko rajono savivaldybės tarybos narių veiklą Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pernai priėmė net šešis mūsų politikams nepalankius sprendimus. Kiekvienas skirtingai reagavo į pareikštas nuobaudas. Darbo partijos Jurbarko skyriaus pirmininko Romanso Dragūnavičiaus sausio 27 d. išplatintas pranešimas spaudai ir tarybos nario Adolfo Lapės reikalavimas paneigti „Šviesoje“ paskelbtą informaciją paskatino grįžti prie temos.

(Plačiau...)

Patruliai įtariami kyšio ėmimu (video) (49)

Penktadienį Imuniteto skyriaus pareigūnai pateikė įtarimus kyšio paėmimu dviems Jurbarko r. policijos komisariato patrulių būrio patruliams - E. B. ir R. Z. Pareigūnai nuo tarnybos nušalinti dviems mėnesiams.

(Plačiau...)

Savivaldybė taisys apskrities klerkų klaidas (0)

Valdininkai vėl sėda tikslinti seniūnijų, kaimų, gyvenviečių ribas. Tik neseniai šis procesas baigėsi Jurbarke, dabar atėjo eilė kaimams. Urbanistikos skyriaus vedėja Gražina Gadliauskienė tvirtina, kad ištaisyti klaidas 2008 metais Tauragės apskrities viršininko administracijos nebaigtame rengti plane leidžia teritorijų planavimui Europos Sąjungos struktūrinių fondų skirtos lėšos.

(Plačiau...)

Bylas tiria greičiausiai šalyje (3)

Ketvirtadienį Jurbarko rajono policijos komisariate pateikta 2014 metų policijos veiklos ataskaita bendruomenei. Nors pareigūnų kolektyvas mažėja, o nusikaltimų daugėja, jurbarkiečiai bent jau kol kas gali jaustis saugiai – Jurbarko policija nusikaltimus tiria greičiausiai šalyje, o ištyrimo procentas lenkia Lietuvos vidurkį.

(Plačiau...)

Ugniagesiai laukia naujų namų ir technikos (0)

Pernai Lietuvoje gaisruose žuvo 125 žmonės – mažiausiai per pastaruosius dvidešimt metų. Jurbarko rajone ugnis aukų pasiglemžė taip pat minimaliai – pernai, kaip ir užpernai, žuvo vienas gyventojas. Nepaisant geros statistikos, ugniagesius už galvų verčia griebtis jurbarkiečių neatsargumas. Daugybė gaisrų kyla dėl paprasčiausio apsileidimo – netvarkingų dūmtraukių, bet kaip įrengtos elektros instaliacijos ar lovoje su cigarete rankose užmigusių girtuoklių.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook