Aktualijos

Aktualijos

Kokį fotoaparatą pirkti? (0)

Šiais laikais namuose bene visi turi akimirkų įamžintoją, kuris pateikia kokybiškas nuotraukas, kuriomis taip džiaugiamės praėjus keleriems metams po konkretaus įvykio. Šiuolaikinių fotoaparatų pasirinkimo galimybės labai plačios, tad kartais paieškos gali labai užtrukti. Pateikiame kelis pagrindinius patarimus, kurie padės rasti naujokui labiausiai jam tinkančią fotografavimo priemonę.

(Plačiau...)

Atsimainymo šventėje vadžgiriškiai nutiesė tiltą į praeitį (0)

Kristaus Atsimainymo atlaidų rugpjūčio 10-ąją, sekmadienį, Vadžgirys gaudė šventiniu šurmuliu. Pagrindinėje miestelio gatvėje sukosi karuselės, spalvingose prekeivių palapinėse ryškiausiai švietė atlaidų saldainiai, o nuo namų sienų iš didžiulių retro nuotraukų žiūrėjo kadaise čia gyvenę žmonės traukė smalsius dabarties žvilgsnius. Į šv. Mišias žmonės suko per šalia bažnytėlės esančias kapines – tarsi norėdami ir savo jau išėjusius artimuosius atsivesti į didžiąją šventę.

(Plačiau...)

Dėl tarifų už komunalines paslaugas ir rinkliavų dydžių perskaičiavimo iš litų į eurus (0)

Lietuvos Respublikos Vyriausybės finansų ministras Rimantas Šadžius rugpjūčio 1 d. rašte „Dėl tarifų už komunalines paslaugas ir rinkliavų dydžių perskaičiavimo iš litų į eurus“ kreipėsi į savivaldybes primindamas  pagrindines datas ir veiklas, susijusias su nauja valiuta.

(Plačiau...)

Buvau čia svetimas, o priėmė kaip savą (0)

„Ilgai galvojau, seniai ruošiausi, bet tik dabar apsisprendžiau. Man jau 81-eri metai, kažin, ar dar čia atvažiuosiu“, – sakė į „Šviesos“ redakciją vieną popietę užėjęs vyriškis. Kalbėjo lietuviškai, su akcentu, ir sunkiai tramdė jaudulį. Susėdome. Išpasakojo sudėtingą savo gyvenimo istoriją ir teigė būtinai turįs padėkoti Jurbarkui, kuris jį – svetimą – priėmė kaip savą.

(Plačiau...)

Šulinių vandeniu labiausiai rūpinasi specialistai (0)

Smagu atsigaivinti šaltu šulinio vandeniu, tačiau jame neretai slypi pavojų žmogaus sveikatai. Kad šachtinių šulinių vanduo yra užterštas, rodo ir kasmet Jurbarko valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų atliekami planiniai šachtinių šulinių vandens tyrimai. Vanduo į šulinius suteka iš gruntinių ir paviršinių šaltinių, todėl jį labiausiai veikia aplinkos tarša.

(Plačiau...)

Dvylikos metų istorijoje – taškas (0)

Antradienio vakarą Jurbarko kultūros centre Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos abiturientams įteikti brandos atestatai. Su mokyklomis atsisveikino ir kitų dviejų rajono gimnazijų – Veliuonos Antano ir Jono Juškų bei Eržvilko moksleiviai.

(Plačiau...)

Atsidavimą valstybei įvertino medaliu (0)

Liepos 6-osios – Valstybės dienos proga Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė Lietuvos ir užsienio šalių piliečiams apdovanojimus už nuopelnus valstybei ir Lietuvos vardo garsinimą  pasaulyje. Tarp kone keturiasdešimties apdovanotųjų – ir smalininkietis Algirdas Gluodas.

(Plačiau...)

Istorinis gaisrinės pastatas keis šeimininkus (0)

1925 metais statytas Jurbarko gaisrinės pastatas jau ateinančiais metais turės naujus savininkus – kone devyniasdešimt metų pastate šeimininkavę ugniagesiai rengiasi persikelti į užmiestį.

(Plačiau...)

Nelegali prieplauka turės išnykti (9)

Nuleisti valtis į vandenį Nemuno ir Mituvos upių santakoje nelegaliai įrengtoje vietoje pamėgusiems gyventojams aušta juodos dienos. Aplinkosaugininkai ir miesto seniūnija žada negailestingai kovoti su savavališkai valčių nuleidimo vietą įsirengusiais vandens pramogų mėgėjais – tuštinti jų pinigines, naikinti teisę plaukioti ir net konfiskuoti laivus.

(Plačiau...)

Po trasų rekonstrukcijos – saugesnės žiemos (1)

Šiemetinė liepa jurbarkiečiams neįprasta – miestas net tris savaites turi taikstytis su faktu, kad nėra šilto vandens. Tiesa, šios gyventojų kančios atsipirks. Rekonstravus senas trasas S. Daukanto ir Vasario 16-osios gatvėse šilumininkai jau turės galimybę laikinai be karšto vandens palikti tik tam tikras Jurbarko dalis, o ne visą miestą.

(Plačiau...)

Geriausi abiturientai sėkmę prisišaukė patys (0)

Ketvirtadienį savivaldybėje pagerbti geriausiai egzaminus išlaikę rajono abiturientai. Šiemet šimtukais įvertintos tik vienos mokyklos – Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos moksleivių žinios. Maksimalų arba beveik didžiausią galimą rezultatą iš įvairių egzaminų gavo aštuoni gimnazistai. Neabejotina rekordininke tapo Neringa Jucevičiūtė, po šimtą balų gavusi iš keturių egzaminų, o dar iš vieno – 98 balus.

(Plačiau...)

Nemuno vanduo sukėlė abejonių (0)

Besimėgaujantiems maudynėmis svarbu ne tik atsigaivinti nuo alinančio karščio, bet ir žinoti, į kokį vandenį panyra. Vasarą nuolat tikrinamas vandens telkinių vanduo, o liepos pradžioje pasiekusi informacija dėl Nemuno vandens verčia sunerimti.

(Plačiau...)

Nuostabioji panemunė keliaujantiems nesvetinga (8)

Gegužę prasidėjęs turizmo sezonas nepakeitė nė vienos savivaldybės biudžetinės įstaigos darbo laiko. Nors valdininkai kiekviena proga akcentuoja, kad savivaldybė prioritetą skiria turizmui, sekmadieniais į mūsų kraštą užsukantiems keliautojams uždaros net Turizmo ir verslo informacijos centro durys.(Plačiau...)

Užburiantis šokis su ugnimi (0)

„Ugnies valdovai“ – šie du žodžiai tampa vis sunkiau atskiriami nuo įspūdingų vasaros renginių.  Akį traukiančius šokius su ugnimi rengiančią fakyrų grupę galima išvysti tiek didžiuosiuose miestuose, kur renginiai sutraukia dešimtis tūkstančių žiūrovų, tiek mažuose miesteliuose, kur neįprastu reginiu gėrisi keli šimtai žmonių. Šią vasarą tarp aistrą ugniai ir šokiui atradusių jaunuolių galima pamatyti ir jurbarkietę Miglę Stanaitytę.

(Plačiau...)

Tėvynės laisvė svarbesnė už gyvybę (0)

Birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, prisiminti prieš 73 metus tautą ištikusios tragedijos, paminėti kritusiųjų už tėvynės laisvę ir ištremtųjų į Sibiro lagerius, Jurbarko kapinėse susirinko būrelis žmonių. Kasmet jis vis mažesnis – laikas retina tragedijos liudytojų gretas, bet nenumalšina okupacijos sukelto skausmo.

(Plačiau...)

Parevių kaimo siaubas – žirgininko užveistas „mailius“ (3)

Raudonės seniūnijos Parevių kaimo gyventojai vieningai sukilo prieš kaimynystėje įsikūrusį žirgų augintoją ir trenerį Edviną Kubilių. Kaimo žmonių tvirtinimu, vienkiemyje veisiamos ožkos ir avys eina skersai išilgai per jų pasėlius, nes E. Kubilius juos laiko pusbadžiu. Priekaištų E. Kubiliui pareiškė ir Parevių kaime apsilankę Jurbarko rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai.

(Plačiau...)

Srutomis laistomi laukai skleidžia žudančią smarvę (5)

Vos atšyla miestą ir aplinkinius kaimus užplūsta kiaulių srutų dvokas. Šiemet smarvė Jurbarką pirmą kartą pasiekė dar kovą, o šią savaitę nuo kiaulių komplekso sklindantis kvapelis tiesiog vimdė. Smarvės nepakenčiantys žmonės jau senokai vieni kitų klausinėja, ar ilgai dar turės aukoti savo sveikatą dėl pelno siekiančios UAB „Dainiai“ savininkų gerovės.

(Plačiau...)

Tikroji klojimo teatrų dvasia atgimė Girdžiuose (0)

Dvi praėjusio savaitgalio dienas Girdžiuose šeimininkavo XXVI Lietuvos klojimo teatrų krivūlės dalyviai, miestelio 460 metų jubiliejui skirtą renginį papuošę liaudiškos išminties kupinais, nuotaiką skaidrinančiais spektakliais, atitraukę nuo kasdienių darbų ir sukvietę į Mituvos lanką didelį būrį mėgėjiškų teatrų gerbėjų.

(Plačiau...)

Laimingi tik atsakingose šeimose (0)

Vaikai laimingi, kai jais rūpinasi tėvai. Tokios šeimos nemina Vaiko teisių apsaugos skyriaus kabinetų slenksčių ir jų namų nelanko socialiniai darbuotojai. Tačiau specialistai pastebi, kad visuomenė sparčiai asocialėja: kasmet vis daugiau vaikų auga socialinės rizikos šeimose.

(Plačiau...)

Pareigūnai ieško dingusio naujagimio (3)

Antra savaitė Vadžgiryje ir jo apylinkėse dirba būrys Jurbarko rajono policijos komisariato pareigūnų. Kriminalistų dėmesys į šį kaimą nukrypo gavus pranešimą, kad dvidešimtmetė galimai nužudė savo ką tik gimusį kūdikį.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook