Aktualijos

Aktualijos

Jurbarko rajonas prašys Vyriausybės panaikinti karantino ribojimus: gyventojai yra pavargę (25)

Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos pirmadienį žada prašyti savivaldybėje atšaukti karantino ribojimus, apie tai penktadienį pirmasis pranešė LRT radijas.

(Plačiau...)

Testuos rajono švietimo įstaigų darbuotojus (1)

Vadovaujantis 2021 m. sausio 25 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu Nr. V-147 „Dėl tikslinėms grupėms priklausančių asmenų ištyrimo greitaisiais testais organizavimo“ pradedamas organizuoti asmenų, dirbančių švietimo įstaigose, testavimas greitaisiais serologiniais antikūnų testais „AMP Rapid Test SARS-CoV-2 IgG/IgM“.

(Plačiau...)

#MesPrisimename – pagarbos akcija (0)

Sausio 27 d. visame pasaulyje minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė kviečia visus Lietuvos gyventojus prisidėti prie pasaulinės akcijos #MesPrisimename (#WeRemember) ir prisiminti Holokausto metu sunaikintas Lietuvos miestų ir miestelių žydų bendruomenes, išgyvenusius asmenis ir jų gelbėtojus.

(Plačiau...)

Rezervato reindžeris: vilkų nenugalėsime – galime tik sutarti (video) (0)

Maždaug dešimt pilkųjų vilkų nuolat gyvena Karšuvos girioje. Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas čia jiems garantuoja ramų prieglobstį. Rezervate vilkų žmonės netrikdo, todėl tai puiki vieta specialistams stebėti tikrą plėšrūnų gyvenimą.

(Plačiau...)

Su jubiliejumi, barone fon Štetenai! (1)

Jurbarko Garbės pilietis Volfgangas fon Štetenas (Wolfgang von Stetten) švenčia 80-metį. Vokietijos pilietį, Lietuvos garbės konsulą Badeno-Viurtenbergo žemėje ir nuoširdų Jurbarko bičiulį pažįsta daug mūsų krašto žmonių, su džiaugsmu prisimena barono svetingumą lankantis jo šeimos pilyje Vokietijoje bei malonius susitikimus čia, savo mieste. Tad sveikinimai jubiliejaus proga baronui skrieja ir iš Jurbarko.

(Plačiau...)

Siūloma 2021-uosius paskelbti 1830-1831 metų sukilimo vado Antano Gelgaudo metais (0)

Vilniaus dailės akademijos Panemunės pilies meno direktorius Marius Daraškevičius pateikė Savivaldybės merui siūlymą 2021 metus Jurbarko rajone paskelbti 1830–1831 m. sukilimo Lietuvoje vado Antano Gelgaudo metais.

(Plačiau...)

Tarybos dauguma ketina atstatydinti direktorių (papildyta R. Basčio komentaru) (35)

Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktoriaus Raimundo Basčio karjera šiame poste gali baigtis artimiausiame savivaldybės tarybos posėdyje. Šiandien, sausio 18 d., užregistruotas pareiškimas dėl nepasitikėjimo R. Basčiu.

(Plačiau...)

Imsrę nuo bebrų vaduos medžiotojai (7)

Per Jurbarką tekančiame Imsrės upelyje jau kelinti metai šeimininkauja bebrai. Natūralių priešų mieste neturintys gyvūnai nuo vadinamojo Susivienijimo iki Bišpilio piliakalnio išguldė daugybę įvairiausio storio medžių ir surentė tris dideles ir porą mažesnių užtvankų. Deja, greito ir patikimo būdo kaip juos išvaryti – nėra.

(Plačiau...)

Kačių šėrykla virto mūšio lauku (nuotraukos, video) (22)

Valdžios sprendimas perkelti kačių namelius iš V. Kudirkos gatvės į šilelio prieigas už Mituvos valdiškai ir baigėsi: vieni pasidėjo pliusiuką sprendžiant beglobių gyvūnų priežiūros klausimus, kiti ir toliau šeria likusias kates, o dalis gyventojų kyla į kovą prieš tokią netvarką. Žmonės guodžiasi, kad per kates ne tik ramybės nėra, bet daugiabučių aplinka virto šiukšlynu. Kita barikadų pusė atšauna – beglobiais gyvūnais rūpintis būtina.

(Plačiau...)

Prokuratūra prašo merginą daužiusį ir prievartavusį nusikaltėlį siųsti už grotų (6)

Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Aurelijus Stanislovaitis Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT) pateikė kasacinį skundą byloje dėl smurtinio išpuolio prieš nepilnametę, sakoma prokuratūros pranešime. Prokuratūros nuomone, nuteistajam reikėtų taikyti realią laisvės atėmimo bausmę.

(Plačiau...)

Toliau skiepijami rajono medikai ir gydymo įstaigų personalas (nuotraukos) (8)

Trečiadienį nuo koronaviruso sukeliamos ligos COVID-19 paskiepyta dalis Jurbarko r. pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojų. Įstaigai šiandien buvo pristatyta 390 dozių skiepų.

(Plačiau...)

Mokyklose – tik po kelis pradinukus (3)

Vyriausybei iki sausio 31 d. šalyje paskelbus karantiną numatytas ir nuotolinis mokymo procesas švietimo įstaigose. Po kalėdinių atostogų į mokyklas nebegrįžo ne tik vyresnieji, bet ir pradinių klasių mokiniai. Vos keletas rajono gyventojų pasinaudojo numatytomis išimtimis ir vaikus leidžia į mokyklas. Gerokai daugiau tėvelių savo mažuosius vis dar veda į darželius.

(Plačiau...)

Dėl Raudonės pilies parko medžių pradėtas tyrimas (5)

Lietuvos arboristų asociacijai pranešus apie galimai netinkamai genimus medžius rekonstruojamame Raudonės pilies parke aplinkosaugininkai pradėjo tyrimą. Objektą tvarkanti įmonė „Jurmelsta“ arboristų kaltinimus neigia ir tikina, kad jos darbuotojai turi pakankamai patirties atlikti darbus, o kilus abejonėms dėl genėjimo kviečiami specialistai.

(Plačiau...)

Veliuona tapo Lietuvos mažosios kultūros sostine (0)

2021-ieji prasideda visam Jurbarko kraštui svarbia žinia – šiemet Veliuona paskelbta Lietuvos mažąja kultūros sostine. Ta proga miestelio bendruomenė, seniūnija, kultūros įstaigos ir partneriai ruošiasi įgyvendinti daugybę įsimintinų iniciatyvų ir renginių, kuriuose dalyvauti bus kviečiami visi rajono gyventojai ir svečiai.

(Plačiau...)

Per savaitgalio patikras apskrities policija surašė 91 protokolą (1)

Nuo gruodžio 31 d. 13 val. iki sausio 3 d. 21 val. Marijampolės apskr. VPK priskirtuose stacionariuose policijos kontrolės postuose, į ne savo gyvenamosios vietos savivaldybės miestus neįleistos 675 transporto priemonės.

(Plačiau...)

Naujamiesčio stadiono byla atiduota teismui - tarp kaltinamųjų savivaldybės darbuotojai ir buvę politikai (4)

Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorui surašius kaltinamąjį aktą teismui perduota Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos tirta byla, kurioje kaltinimai pareikšti 7 asmenims. Tarp kaltinamųjų – 4 Jurbarko rajono savivaldybės administracijos darbuotojai: buvusi administracijos direktorė V. R., buvęs jos pavaduotojas D. J. ir kiti du administracijos darbuotojai R. P. ir M. Z.

(Plačiau...)

Rajone mirė daugiau nei gimė, vaikams suteikė ir egzotiškų vardų (1)

Teisės ir civilinės metrikacijos skyrius informuoja, kad 2020 metais Jurbarko rajone įregistruoti 183 gimimai, iš kurių 36 kūdikiai yra gimę užsienio valstybėse. Primename, kad 2019 m. rajone buvo įregistruota 221 gimimas, iš kurių 51 gimęs užsienyje.

(Plačiau...)

Jurbarko rajonas - tarp labiausiai gamtos skriaustų regionų (0)

Lietuvą šiemet kamavo ne tik COVID-19 pandemija, bet ir itin aršios gamtos stichijos. Draudikai skaičiuoja, kad 2020 m. įvairių meteorologinių reiškinių nulemtų įvykių buvo beveik triskart daugiau, palyginti su 2019-aisiais, o jų žalos išaugo du kartus.

(Plačiau...)

Vaikų dienos socialinės priežiūros paslaugas teiks trylika centrų (0)

Nuo 2021 m. sausio 1 d. Administracijos direktoriaus įsakymu 13-ai Jurbarko rajone veikiančių įstaigų bei organizacijų patvirtinta teisė teikti akredituotą vaikų dienos socialinę priežiūrą ir nustatytas maksimalus vietų skaičius.

(Plačiau...)

Nuo COVID-19 pradedami skiepyti rajono medikai (3)

Antradienį iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų atvežama vakcina nuo koronaviruso (COVID-19). Su COVID-19 liga sergančiais pacientais dirbantys Jurbarko ligoninės sveikatos priežiūros specialistai bus skiepijami pirmieji.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook