Aktualijos

Aktualijos

Sulaikė su narkotikais ir koviniu ginklu (6)

Rugpjūčio 10 d. Marijampolės apskr. VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai užkardė asmens, Jurbarke platinusio narkotines medžiagas, nusikalstamą veiklą. Operacijos metu Jurbarke sulaikytas šio miesto gyventojas, kuris įtariama platino narkotines medžiagas – kokainą. Taip pat sulaikyti ir du vyriškiai – Kauno ir Jurbarko gyventojai, kurie iš minėto įtariamojo įsigijo narkotinių medžiagų. Kratų metu pas įtariamuosius rasta ir paimta galimai narkotinių medžiagų  – kokaino, kanapių ir psichotropinės medžiagos – amfetamino. Kratų metu rastas ir nelegaliai laikomas kovinis lygiavamzdis šaunamasis ginklas bei šoviniai.

(Plačiau...)

Medžiotojų bendruomenę ketina suburti aktyvesnei veiklai (6)

Keletą pastarųjų metų rajono medžiotojai buvo tarsi dingę iš viešojo gyvenimo. Į dienos šviesą išlįsdavo ne pasiekimai ir geri darbai, o negerovės. Tai neabejotinai kenkė medžiotojų ir pačios medžioklės įvaizdžiui. Tačiau situacija turėtų keistis. Liepos pradžioje bendruomenė išsirinko naują vadovą – ilgametį medžiotoją Daivarą Rybakovą, kuris žada esminius pokyčius – vėl suburti medžioklius ir parodyti, kad medžioklė – tai ilgas tradicijas turinti kultūra.

(Plačiau...)

Naujosios stoties dar teks palaukti (9)

Naujosios Jurbarko autobusų stoties teks dar šiek tiek palaukti – statybos darbų konkursas pripažintas neįvykusiu.

(Plačiau...)

Gyvūnus sterilizuos ir ženklins nemokamai (0)

Birželio mėn. vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje politikai pritarė idėjai nemokamai sterilizuoti, kastruoti ir ženklinti socialiai remtinų asmenų ir senjorų šunis bei kates. Taip bus siekiama efektyviau kontroliuoti neprižiūrimų ir bešeimininkių gyvūnų skaičių bei pagaliau duomenų bazėje susieti augintinius ir jų šeimininkus.

(Plačiau...)

Jurbarke sulaikė keturis neteisėtus migrantus. Policija prašo iškart pranešti apie įtartinus asmenis (7)

Pirmadienį, apie 11.40 val., Jurbarke policija sulaikė keturis neteisėtus migrantus. Pirminiais duomenimis, tai – Irako piliečiai. Tačiau jokių asmens dokumentų pareigūnams migrantai pateikti negalėjo.

(Plačiau...)

Po pažeidimų – draudimas verstis paukštininkyste (0)

Rugpjūčio 3-ąją Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento specialistai patikrino ir nustatę pažeidimus uždraudė verstis paukštininkyste vienam Jurbarko verslininkui. Vydūno g. įkurtame ūkyje vyras ne vienerius metus augino didelius paukščių kiekius.

(Plačiau...)

Vyriausybėje pagerbti šimtukininkai (0)

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pasveikino sėkmingiausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikiusius abiturientus, profesinio mokymo įstaigų ir tarptautinio bakalaureato absolventus. Tarp jų ir dvi Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos abiturientės - keturis šimtukus iš egzaminų gavusi Agnė Sapronaitytė ir tris šimtukus surinkusi Barbora Jociūtė.

(Plačiau...)

Vandens telkiniuose plinta gėlavandenės medūzos (0)

Liepos 29-ąją Mituvoje prie Vertimų (Jurbarkų sen.) tyrimus atliko zoologas ekologas dr. Kęstutis Arbačiauskas. Mokslininkas atvyko sulaukęs gyventojų pranešimo, kad upėje pastebėtos medūzos. Svečio vizitas nebuvo bergždžias – paplaukiojęs Mituvoje jis iš tiesų aptiko gėlavandenių medūzų.

(Plačiau...)

Savivaldybės keliams – papildomi pinigai (1)

Praėjusią savaitę susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio įsakymu Lietuvos savivaldybėms papildomai paskirstyta 20 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų. Jurbarko r. savivaldybei skirta per 200 tūkst. Eur. Kovo mėnesį savivaldybės taryba paskirstė anksčiau gautus 1,166 mln. Eur, kurių didžioji dalis atiteko kaimo keliams asfaltuoti ir prižiūrėti.

(Plačiau...)

Policija: viešose vietose saugiau, tačiau situacija su narkotikais blogėja (0)

Per pirmąjį šių metų pusmetį visoje Marijampolės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje registruotos 1034 nusikalstamos veikos, arba 21,1 proc. mažiau nei 2020 m. per tą patį laikotarpį, kai buvo registruota 1311 nusikalstamų veikų. Iš užregistruotų nusikalstamų veikų ištirta – 70,1 proc. (726 veikos).

(Plačiau...)

Savivaldybė pasirengusi mokėti už pedagogų studijas (0)

Savivaldybės politikai pajudino pedagogų trūkumo rajono mokyklose problemą. Birželio posėdyje savivaldybės taryba nusprendė iš biudžeto finansuoti mokytojų ir švietimo pagalbos specialistų studijas. Toks sprendimas atsirado Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos direktorės iniciatyva.

(Plačiau...)

Absurdas: persenęs ugniagesių automobilis užgeso vos tik įsukęs į nelaimėlio kiemą (1)

Į Jurbarko kaimą atvykę ugniagesiai ne tik neužgesino gaisro, bet dar ir jų technika buvo išvilkta traktoriumi. „Mano tėviškėje užsidegė du garažai su visais daiktais ir įrankiais, malkinė. Viskas sudegė... Atvažiavęs pirmutinis ugniagesių automobilis užgeso vos tik įsukęs į kiemą ir užblokavo visiems kelią“, – šiuo įrašu vienoje feisbuko grupėje pasidalino Aurimas.

(Plačiau...)

Sugedus gaisrinei sudegė pastatai (nuotraukos) (11)

Spruktų k. (Seredžiaus sen.) liepos 22-ąją kilęs gaisras, panašu, gali virsti didžiuliu skandalu. Pasak liudininkų, į gaisravietę Juodaičių ugniagesiai atvyko senutėliu „GAZ 66“ automobiliu, kuris ne tik užgeso prie sodybos, bet ir užtvėrė kelią ugnies gesinti traktoriais su cisternomis atskubėjusiems ūkininkams. Tuo metu sodyboje liepsnojo garažas, o ugnis dar tik persimetinėjo ant greta stovėjusio grūdų sandėlio stogo.

(Plačiau...)

Gyventojai tapo kaimyno įkaitais (0)

Nerimas, baimė ir nusivylimas. Tokiame kasdieniame emocijų kokteilyje tarsi musės kapstosi vieno Jurbarko daugiabučio Antano Giedraičio-Giedriaus g. gyventojai. Dėl nuolat girtaujančio ir smurtaujančio kaimyno jie tikina negalintys jaustis saugiai. Savarankiškai išspręsti bėdos žmonės negali, o institucijų pagalba apribota įstatymais ir, galbūt, noro padėti trūkumu.

(Plačiau...)

Pagerbti šimtukininkai (1)

Liepos 23 d. Jurbarko krašto muziejaus Židinio salėje pagerbti geriausi šių metų abiturientai, valstybinių brandos egzaminų metu gavę aukščiausius 100 balų įvertinimus. Pandemijos iššūkis ir nuotolinis mokymas nesutrukdė – 10 Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos abiturientų pelnė net 18 šimtukų (2020 m. iš viso buvo 6 šimtukai). Net keturiems gimnazijos abiturientams šiemet bus įteikti brandos atestatai su pagyrimu.

(Plačiau...)

Regioninei įstaigai vadovaus jurbarkietė (2)

Birželio 14 d. įvyko konkursas naujai įsteigtos regioninės VšĮ „Žaliasis regionas“ direktoriaus pareigoms užimti. Iš dviejų pretendentų konkurso komisija pasirinko jurbarkietę Gaivą Mačiulaitienę – Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) direktorę. Naujas pareigas ji pradės eiti jau netrukus.

(Plačiau...)

Parke – dingstančio vandens detektyvas (2)

Jaunimo parkas mieste turėjo tapti poilsio, atgaivos bei aktyvaus laisvalaikio erdve. Bent jau taip buvo skelbta per iškilmingą objekto atidarymą 2015-ųjų rudenį. Itin svarbiu parko akcentu tapo fontanai, kurie buvo suprojektuoti taip, kad juose dūkti ir atsigaivinti galėtų vaikai.

Tačiau šią parko dalį nuo pat pradžių persekiojo gedimai – gedo siurbliai, įvykdavo kitokios avarijos. Galiausiai parke pradėjo kubais dingti vanduo, o dėl antrus metus nerandamos problemos taip, kaip turėtų, neveikia fontanai.

(Plačiau...)

Tarp didžiausių Seimo išlaidūnų - liberalas Ričardas Juška (7)

Seimo nariai per pusmetį su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms panaudojo 688 tūkst. 211 eurų, rodo Seimo Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) suvestinė. Jurbarkiečių ir pagėgiškių išrinktas liebralas Ričardas Juška pateko tarp didžiausių išlaidūnų.

(Plačiau...)

Katastrofinė liūtis miesto centrą pavertė upe (nuotraukos) (8)

Kaip žadėjo meteorologai, šeštadienį dalis Lietuvos sulaukė smarkios liūties. Stiprus lietus skandino gatves, vėjas nešiojo iš balkonų pagautus daiktus, vėlavo išskristi lėktuvai. Ugniagesiai visoje Lietuvoje per valandą sulaukė kelių dešimčių pranešimų apie nuvirtusius medžius.

(Plačiau...)

Bendruomenę kiršinantis akmuo liks stovėti (2)

Paskutiniame savivaldybės tarybos posėdyje išspręstas ramybės klausutiškiams nedavęs klausimas – ar galės likti stovėti ties įvažiavimu į miestelį pastatytas akmuo, ar vis tik jį, kaip reikalavo Lietuvos automobilių kelių direkcija, teks nukelti. Tarybos narių nuomonės išsiskyrė, ir vos keliais balsais buvo nuspręsta sudaryti sąlygas akmenį palikti.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook