Aktualijos

Aktualijos

Viešvilėje ir Jurbarke - protestai dėl nukankinto katino (nuotraukos) (7)

Ketvirtadienį Viešvilėje ir Jurbarke gyvūnų teisių aktyvistai surengė dvi akcijas, per kurias protestavo prieš, jų manymu, savivaldos neveiksnumą ginant ir saugant gyvūnus. Protestus paskatino birželį į viešumą iškilusi istorija, kai Viešvilėje buvo rasta kankinta ir galimai prievartauta katė, kuri vėliau nugaišo.

(Plačiau...)

Kviečia giedoti Tautišką giesmę (0)

Liepos 6 d. tryliktą kartą giedosime Tautiška giesmę nešdami vienybės žinią visame pasaulyje. Pagrindinė „Tautiškos giesmės 2021“ idėja – įvairovės Lietuva. Visi mes esame esame unikalūs, skirtingi ir įdomūs, tačiau visi jaučiamės lietuviais. 

(Plačiau...)

Pamėgti paplūdimiai – be šeimininkiškos rankos (3)

Vasarą gyventojų gausiai lankomos poilsio vietos, atrodo, paliktos be jokio rūpesčio. Su tokia žinute per pastarąsias keletą dienų į redakciją kreipėsi laisvalaikį gamtoje leisti mėgstantys jurbarkiečiai. Pasak skaitytojų, tiek prie užtvankos Dainių k., tiek prie Greičių karjero būtinai reikėtų tualetų ir šiukšlinių.

(Plačiau...)

Tragediją primins eitynėmis (0)

Šiais metais minime 80-ąsias Holokausto pradžios Lietuvoje metines. Skirtingai nuo didžiosios Europos dalies, Lietuvoje Holokausto aukos buvo nužudytos netoli jų gyvenamosios vietos. Praktiškai per kelis 1941 m. vasaros ir rudens mėnesius buvo visiškai sunaikintos Lietuvos žydų bendruomenės. Tarptautinės komisijos tyrimų duomenimis, dabartinėje Lietuvos teritorijoje iš maždaug 220 tūkst. iki karo gyvenusių žydų per Holokaustą buvo sunaikinta apie 200 tūkst.

(Plačiau...)

Komiksų knyga apie Vincą Grybą vos išvydo dienos šviesą: iliustratorė honorarą gavo knygomis (0)

Išleista komiksų knyga apie 20 amžiaus pirmosios pusės skulptorių, paminklų kūrėją Vincą Grybą. Knyga pradėta kurti pernai, minint 130-ąsias kūrėjo gimimo metines, Šakių ir Jurbarko rajonų savivaldybės 2020-uosius paskelbė V. Grybo metais. Knygą „Grybo auksas“ sukūrė V. Grybo anūkė ir jo memorialinio muziejaus vedėja Rasa Grybaitė bei dailininkė Lina Itagaki. Tačiau knygos leidyba neapsiėjo be nesusipratimų – dailininkė savo honorarą už darbą gavo knygomis.

(Plačiau...)

Sulaikė amfetamino platintoją (2)

Birželio 30-ąją Marijampolės apskr. VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai (toliau – Marijampolės apskr. VPK KPONTS) Jurbarko mieste sulaikė asmenį, platinantį psichotropinę medžiagą – amfetaminą. Tuo pačiu metu buvo sulaikytas ir amfetamino įsigijęs Jurbarko miesto gyventojas. Kratų metu pas įtariamuosius gyvenamosiose vietose rasta ir paimta galimai psichotropinės medžiagos – amfetamino bei neaiškios kilmės galimai narkotinių ar psichotropinių medžiagų. Iš viso kratų metu rasta ir paimta apie 100 gramų galimai psichotropinių medžiagų.

(Plačiau...)

Pas paukštininką - masiniai pažeidimai: nuo slaptos vištidės, iki pūvančių dvėselienų (3)

Lietuvoje išliekant rizikai naminiams paukščiams užsikrėsti paukščių gripo virusu, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai atlieka patikras, kaip prekiautojai ir ūkininkai, auginantys paukščius, laikosi biologinio saugumo reikalavimų. Nors didžioji dalis paukščių laikytojų laikosi saugos priemonių, susiduriama ir su tokiais asmenimis, kurie piktybiškai daro pažeidimus ir nešalina ankstesnių tikrinimų metu nustatytų trūkumų.

(Plačiau...)

Nuo sukčių nukentėjo dešimtys jurbarkiškių (0)

Apgauti ir palikti gerokai patuštėjusiomis piniginėmis – su tokia nemalonia realybe šiemet susidūrė beveik trys dešimtys jurbarkiškių. Tačiau policija neabejoja, kad tokių žmonių yra kur kas daugiau, tik ne visi dėl patirtų nuostolių kreipiasi į teisėsaugą. O sukčiai siautėja toliau: internete jie nardo tarsi žuvys vandenyje ir gudriai pritaiko vis naujas nusikaltimų schemas.

(Plačiau...)

Liberalai ir „valstiečiai“ pasiskelbė opozicija (9)

Birželio 23 d., trečiadienį, savivaldybės tarybos posėdį pradėjęs savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius supažindino su Liberalų  sąjūdžio bei Valstiečių ir žaliųjų sąjungos savivaldybės taryboje narių pareiškimu.

(Plačiau...)

Įvertino aikšteles – dalis pavojingos (nuotraukos) (0)

Sunerimusios dėl nesaugių vaikų žaidimo aikštelių į redakciją kreipėsi kelios jurbarkietės mamos. Moterys norėtų išgirsti atsakingų asmenų paaiškinimus, kodėl dalis poilsio zonose vaikams skirtų aikštelių yra tokios netvarkingos ar net pavojingos mažiesiems jurbarkiečiams.

(Plačiau...)

Keturi kaltinamieji stos prieš teismą dėl disponavimo daugiau nei 50 kg kvaišalų (1)

Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras Oskaras Martynaitis teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai neteisėtu disponavimu labai dideliu kiekiu narkotinių ir psichotropinių medžiagų turint tikslą jas platinti pareikšti keturiems asmenims: moteriai ir trims vyrams. Du iš jų taip pat kaltinami kontrabanda ir dokumento klastojimu ar disponavimu suklastotu dokumentu.

(Plačiau...)

Vanduo ir paplūdimiai - švarūs (0)

Birželio 7 d. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriaus darbuotojai paėmė vandens mėginių pavyzdžius iš Nemuno upės prie Jurbarko, Mituvos užtvankos (Dainių k., Jurbarkų sen.), Jurbarko karjero (Muitinės g., Jurbarkas) ir Greičių karjero (Greičių k., Jurbarkų sen.).

(Plačiau...)

Devintinių iškilmė atvertė naują Veliuonos istorijos puslapį (0)

Birželio 6 d. veliuoniečiai nubrėžė naują savo miestelio istorijos liniją. Pašventintas atkurtasis bažnyčios bokšto laikrodis, atgaivinta Devintinių procesija per miestelį, pašventinta atstatytoji kapinių koplyčia. Ir visa tai metais, kai Veliuona tituluojama Mažąja Lietuvos kultūros sostine.

(Plačiau...)

Savivaldybės klaida gali virsti dideliais nuostoliais (11)

Dar pernai vasarą Jurbarko r. savivaldybė paskelbė apie planus tvarkyti Mituvos slėnį – miesto teritoriją tarp Mituvos ir pramoninio uosto. Ši erdvė iš šabakštynų turėtų virsti patrauklia poilsio zona. Tačiau konkursą laimėjusi ir šiemet darbus pradėjusi įmonė „Projektas KARMA“ sulaukė įspėjimo, kad gali tekti mokėti didžiules baudas. Paaiškėjo, kad savivaldybė pamiršo pasirūpinti, jog miškelis būtų išbrauktas iš valstybinės reikšmės miškų sąrašo.

(Plačiau...)

Prievartautojo byla atverčiama iš naujo: siūlys patį pirmą apklausti 16-metės skriaudiką (0)

Klaipėdos apygardos teismas penktadienį iš naujo pradeda nagrinėti didžiulį rezonansą sukėlusią Jurbarko politikų sūnaus, rytų kovos menų turnyro prizininko Manto Icikevičiaus bylą, kuris išprievartavo ir itin žiauriai sumušė 16-metę.

(Plačiau...)

Veliuonos kultūros centrui - ministerijos premija (0)

Kultūros ministro įsakymu geriausiems 2020 metų kultūros centrams paskirtos Kultūros ministerijos premijos.

Kultūros centrai buvo vertinami pagal atskiras kategorijas, atsižvelgiant į jų vykdomą veiklą, darbuotojų skaičių, turimą bazę.

(Plačiau...)

Po nuotolinių pamokų – į egzaminų maratoną (0)

Pirmadienį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu prasidėjo brandos egzaminų sesija, paženklinta nuotolinio mokymosi metų. Laikyti egzaminus užsiregistravo 27,7 tūkst. šalies mokinių, 500 mažiau nei pernai. Jurbarko r. brandos egzaminus laiko šiek tiek per 200 kandidatų.

(Plačiau...)

18-mečio nužudymo byloje paauglius klampina ir slaptas susirašinėjimas, kraupi Jurbarko istorija primena trilerį (1)

18-mečio jurbarkiečio Nojaus Armono nužudymo byloje kaltinamus du paauglius be kitų įrodymų klampina ir slaptas tarpusavio susirašinėjimas tardymo izoliatoriuje. Rašteliai buvo perimti ir atsidūrė byloje, kurią sudaro jau daugiau nei 10 tomų.

(Plačiau...)

Lietuvos laivyno šimtmetis bus švenčiamas Jurbarke - pirmajame šalies jūrų uoste (renginio programa) (7)

Šiemet pažymimas Lietuvos – jūrinės valstybės šimtmetis. Įgyvendindamas šiai sukakčiai skirtą plačią ir įvairią programą Lietuvos jūrų muziejus numatė dalį renginių surengti Jurbarke, kuris yra svarbus minint 1921 m. kovo 4 d. įvykį, kai į Klaipėdos uostą atplaukė pirmasis laivas, nuleistas į vandenį  su trispalve – motorinis burlaivis „Jūratė“. Šio Jurbarke registruoto laivo įplaukimas ženklina Lietuvos laivyno istorijos pradžią. Du pirmieji lietuviški laivai negalėjo būti registruoti dar Lietuvai tuomet nepriklausiusiame uostamiestyje.

(Plačiau...)

Nuotraukos „draugui“ virto šantažo įrankiu (2)

Sudaužytos viltys, meilė be atsako ir gyvenimas baimėje. Tokias emocijas išgyvena vis daugiau moterų. Jas ne tik lydi nusivylimas ir didžiulis stresas, bet į nepavydėtinas situacijas įviliotos sukčių praranda nemenkas pinigų sumas.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook