Aktualijos

Aktualijos

Pasipylė priekaištai dėl netvarkos miškuose (5)

Rajono miškuose – netvarka. Su tokia žinute į redakciją kreipėsi keletas miško verslu užsiimančių rajono verslininkų. Tik anonimiškai bendrauti sutikę ir dėl verslo ateities nerimaujantys vyrai mano, kad tvarka Valstybinės miškų urėdijos Jurbarko regiono padalinio miškuose sparčiai keičiasi į blogąją pusę. Dalis medienos paliekama pūti, keliai tvarkomi prastai, o infrastruktūra apleista.

(Plačiau...)

Nacionalinė bibliotekų savaitė užbaigta apdovanojimais (0)

Šiandien Jurbarko r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko paskutiniai Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai. Tradiciškai paskelbta ir Metų bibliotekininkė, kuria šiemet tapo Jūratė Jucikienė.

(Plačiau...)

Pradinukams testų nereikės, vyresnieji į mokyklas grįš tik po testavimo (3)

Šiandien įvyko Jurbarko r. savivaldybės vadovų pasitarimas su švietimo įstaigų vadovais dėl ugdymo proceso atnaujinimo kontaktiniu būdu. Buvo aptartos galimybės į mokyklas dar šiais mokslo metais grąžinti iki šio nuotoliniu būdu besimokančius mokinius.

(Plačiau...)

Pradinukai į mokyklas pateks tik po testų (1)

Praėjusią savaitę pablogėjus epidemiologinei padėčiai, Jurbarko r. savivaldybė išbraukta iš savivaldybių, kuriose taikomos švelnesnės karantino priemonės, sąrašo. Tai reiškia, kad nuo gegužės 3 d. į rajono mokyklas kovo pabaigoje be testavimo dėl COVID-19 ligos grįžę pradinukai, turės būti testuojami arba vėl grįš mokytis nuotoliniu būdu.

(Plačiau...)

Jurbarkas išbrauktas iš savivaldybių sąrašo, kur leidžiamas švelnesnis karantinas (1)

Vyriausybė sutrumpino sąrašą savivaldybių, kuriose leidžiamas švelnesnis karantinas. Tad dar penkioms savivaldybėms nuo gegužės 3 dienos teks imtis kaupinių testų kontaktiniu būdu besimokantiems pradinukams. Tačiau Vyriausybė nutarė, kad testuotis reikės tik mokiniams ir mokyklų darbuotojams, kurie dirba kontaktiniu būdu. Tėvams, kai vaikai grįžta į klases, tokio įpareigojimo nebeliktų. Anot premjerės Ingridos Šimonytės, svarstoma ir apie penktokų-vienuoliktokų sugrįžtuves gegužės pradžioje.

(Plačiau...)

Centro direktorė atostogaus trejus metus (10)

Trejų metų nemokamos atostogos rajono valdininkų darbo istorijoje suteiktos pirmą kartą. Jų paprašė ir darbdavio pritarimo sulaukė Jurbarko r. kūno kultūros ir sporto centro direktorė Jolanta Kačerauskienė.

(Plačiau...)

Neatsakingai išmesti vaistai nuodija gamtą ir žmones (0)

Šalies vaistinėse iš gyventojų kasmet surenkama tonų tonos pasibaigusio galiojimo ir nebereikalingų vaistinių preparatų. Tą daryti vaistines įpareigoja Farmacijos įstatymas. Tačiau nėra jokios statistikos, kiek piliulių ir tablečių patenka į komunalinių atliekų konteinerius, į šiukšlynus ir teršia gamtą, o žmonėms gresia apsinuodijimu.

(Plačiau...)

Kaimuose paženklinti gyvūnus bus lengva tik teoriškai (0)

Šunis, kates ir namie laikomus šeškus būtina paženklinti ir registruoti. Tą gyvūnų savininkus padaryti įpareigoja kovo 30 d. Seimo priimtos Gyvūnų gerovės įstatymo pataisos – nuo gegužės 1 d. atvestais gyvūnais privalu pasirūpinti per keturis mėnesius, o anksčiau įsigytiems paženklinti ir registruoti skirti metai, iki 2022 m. gegužės 1 d.

(Plačiau...)

Ligoninėje vėl didėja kovidinių lovų skaičius (3)

Nuo balandžio 8 d. Kauno regiono gydymo įstaigose padidintas lovų skaičius COVID-19 liga sergantiems ligoniams. Papildomų 10 lovų vėl įsteigta ir Jurbarko ligoninėje. Tokių sprendimų reikalauja didėjantis ligoninėse gydomų COVID-19 pacientų skaičius ir augantys stacionaro lovų užimtumo rodikliai.

(Plačiau...)

Griūvančių daugiabučių gyventojai palikti likimo valiai (8)

Kiauri langai ir stogai, išvirtusios durys ir krentančios plytos. Su tokia realybe susiduria dalis kaimų daugiabučių. Mieste daugiabučiais namais rūpinasi priskirtas administratorius arba įsteigtos bendrijos, tačiau kaime padėtis kitokia. Čia gyventojai nesugebėjo susitarti ir pasirūpinti savo namais, todėl šių būklė tik prastėja, o kai kur gyventi beveik neįmanoma

(Plačiau...)

Dėliojama mokyklų perspektyva penkmečiui (1)

Ketvirtadienį paskelbtas praėjusių metų pabaigoje pradėtas rengti Jurbarko r. savivaldybės Mokyklų tinklo pertvarkos 2021- 2025 metais bendrojo plano projektas. Nors diskusijos su švietimo įstaigų bendruomenėmis dar vyks, tačiau pirmieji pasiūlymai ir planuojama mokyklų ateitis jau aiškėja.

(Plačiau...)

Perspektyva: Jurbarkas taps senelių namų kraštu? (7)

Statistikai bylojant apie senėjančią visuomenę, verslas bando žengti keliais žingsniais priekyje ir planuoja senelių namų statybas. Jurbarko r. savivaldybėje šiuo metu veikia trys tokias paslaugas teikiančios įstaigos, tačiau dar tiek, jei ne daugiau, ketinama įsteigti naujų.

(Plačiau...)

Abiturientai nori rinktis vakciną (3)

Kovo 24 d. papildžius prioritetinių grupių skiepijimo sąrašą ir į jį įtraukus švietimo darbuotojus bei abiturientus, sudaromi norinčiųjų pasiskiepyti šioms grupėms priklausančių asmenų sąrašai. Pirmadienį pats pirmąja „AstraZeneca“ vakcinos doze pasiskiepijęs Jurbarko r. savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius ragino, kai tik bus galimybė, tai padaryti visus abiturientus, o ketvirtadienį netgi buvo surengtas mero nuotolinis susitikimas su abiturientų atstovais.

(Plačiau...)

Žmogžudystės kurstymu kaltinamai 16-metei jurbarkietei neatlaikė nervai – apklausą teisme teko nutraukti (1)

Kauno apygardos teisme narpliojant kraupios 18-mečio jurbarkiečio Nojaus Armono nužudymo bylos aplinkybes, paskutinį posėdį teko netikėtai nutraukti – žmogžudystės sukurstymu kaltinamai 16-metei duodant parodymus iš jaudulio pasidarė silpna. Posėdis buvo atidėtas dėl paauglės emocinės būsenos.

(Plačiau...)

16-metę išprievartavusio jurbarkiečio bylą atvertė Aukščiausiasis teismas: prašoma skirti realų įkalinimą (2)

Aukščiausiasis teismas pirmadienį atvertė skundus byloje dėl 18-mečio Jurbarko politikų sūnaus Manto Icikevičiaus išprievartautos ir itin žiauriai sumuštos merginos – jos šeima ir prokuratūra prašo skirti visoje šalyje liūdnai pagarsėjusiam skriaudikui realią laisvės atėmimo bausmę.

(Plačiau...)

Kelių pinigai šiemet atiteks kaimo vietovėms (0)

Ketvirtadienį savivaldybės taryba paskirstė šių metų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo lėšas Jurbarko r. savivaldybės valdomiems vietinės reikšmės keliams. Vasario 25 d. VĮ „Lietuvos automobilių kelių direkcijos“ direktoriaus įsakymu Jurbarko r. savivaldybei skirta 1,166 mln. Eur. Beveik visi pinigai šiais metais atiteks kaimo keliams asfaltuoti ir prižiūrėti.

(Plačiau...)

Įrengia tik įteisintas nuovažas (1)

Ilgai lauktas Vertimų kelio asfaltas atvingiuoja kartu su problemomis. Apsidžiaugę Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) vykdoma kelio rekonstrukcija, gyventojai susigriebė, kad neturės kaip įvažiuoti į nuosavos žemės sklypus.

(Plačiau...)

Naujasis ugniagesių viršininkas sieks pasitikėjimo (0)

Kovo 4-ąją pareigas pradėjusį eiti rajono priešgaisrinės tarnybos viršininką Vaidą Vaičiukyną sveikino savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, Šimkaičių seniūnas Sigitas Vaitiekūnas ir kolegos ugniagesiai. Dar išvakarėse, prieš oficialiai pradedant vadovauti tarnybai, jis budėjo Šimkaičių ugniagesių komandoje, kur pastaruoju metu ir dirbo. Laimėti konkursą – viena, o pelnyti ugniagesių pasitikėjimą – visai kas kita, tačiau būtent pasitikėjimas ir yra didžiausias naujojo viršininko siekis.

(Plačiau...)

Testavimas Jurbarke - be nemalonių pojūčių, o rezultatas - per pusvalandį (0)

Jurbarko mobiliajame punkte profilaktiniai tyrimai dėl COVID-19 nustatymo greitaisiais antigeno testais nuo kovo 24 d. gali būti atliekami naujai verifikuotu metodu – imant ėminius iš priekinės nosies landos. Ši procedūra yra daug paprastesnė, nesukelia nemalonių pojūčių, o rezultatai gaunami vos per 30 minučių. Naująjį metodą įvertino ir patvirtino Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija. 

(Plačiau...)

Jurbarke atleidžiami visi vaiko teisių prievaizdai (14)

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Tauragės apskrities Jurbarko poskyris lieka tuščias – skyriaus patarėja jau paliko pareigas, o keturios vyriausiosios specialistės iš darbo išeis netrukus.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook