Aktualijos

Aktualijos

Už piknaudžiavimą transportu – švelniausia nuobauda (nuotraukos) (12)

Rugsėjo 24 d. rytas. Savivaldybės įmonės „Jurbarko vandenys“ vandens gerinimo įrenginių meistras Stanislovas Kapturauskas sėda į tarnybinį visureigį „Mitsubishi“, prie kurio prikabinta tarnybinė priekaba su lentomis, ir išvyksta į Skirsnemunę. Atrodytų, viskas gerai – darbuotojas vykdo užduotį. Jei ne viena smulkmena – S. Kapturauskas atostogauja, o lentos keliauja ne į įmonei priklausantį objektą, o į privataus namo kiemą.

(Plačiau...)

Balsų pirkimo skandalu išgarsėjusios politikės sūnūs – teisėsaugos akiratyje (papildyta - balsų pirkimo byla pasiekė teismą) (18)

Jurbarko rajono savivaldybės tarybos narės Vilmos Venslauskienės šeimą krečia skandalai: abu jos sūnūs turi rimtų bėdų su teisėsauga. Vienas jų kaltinamas su sėbrais sumušęs du jaunuolius ir dėl to jau mina teismų slenkstį, kitas įtariamas turto prievartavimu bei laisvės suvaržymu. O ir pati valdininkė pavasarį išgarsėjo tuo, jog buvo pašalinta iš šviežiai suformuotos tarybos dėl kilusio balsų pirkimo skandalo.

Jaunesniojo tarybos narės sūnaus, aštuoniolikmečio Mato Venslausko atžvilgiu, rugsėjo 17 dieną Jurbarko apylinkės teisme pradėta nagrinėti byla dėl dviejų jaunuolių sumušimo. Nusikaltimas įvykdytas praėjusią Naujųjų metų naktį Jurbarko savivaldybės aikštėje. Kartu su juo kaltinami dar trys asmenys, rašo 15min.lt.

(Plačiau...)

Pro dvaro vartus atsiveria parko grožis (nuotraukos) (0)

Penktadienio vakarą oficialiai atidarytas Jurbarko dvaro parkas. Jurbarko savivaldybė kartu su partneriais įgyvendino projektą „Turizmo ir rekreacinės infrastruktūros plėtra atkuriant ir išsaugant miesto parkų istorinį-kultūrinį paveldą“. Sveikinimo kalboje Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro (JTVIC) direktorė Gaiva Mačiulaitienė paskutiniame projekto įgyvendinimo etape iškilusias kolonas pavadino Vilties vartais.

(Plačiau...)

Pirkinys mugėje nuvylė (5)

Šeštadienį miesto parko atidarymo šventėje apsilankęs jurbarkietis liko nemaloniai nustebintas. Iš Juodaičių įmonės „Gaisanta“ vyras pirko rūkytos mėsos. Įmonė šventės dalyviams ir svečiams siūlė įvairių mėsos gaminių, ne pirmąkart dalyvauja šventėse, o prie jų prekystalio nusidriekia nemaža eilė.

(Plačiau...)

Jaunimas pradėjo kario kelią (0)

Pirmadienį į tris Lietuvos kariuomenės dalinius atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atvyko nauja grupė Lietuvos kariuomenės savanorių ir šauktinių. Rugsėjo 21 d. maždaug 600 jaunuolių, tarp jų 15 merginų, tarnybą pradėjo LDK Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione Tauragėje, LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje ir LDK Gedimino štabo batalione Vilniuje.

(Plačiau...)

Dvikova: ar daugykla virs veisykla? (video) (0)

Rugpjūčio pabaigoje Graužėnų k. (Raudonės sen.) VšĮ „Dogspotas“ nariai pateko ir nufilmavo nelegalia veikla įtariamą šunų daugyklą. Organizacijos atstovai įsitikinę, kad tokiomis sąlygomis šunys neturėtų nei gyventi, nei būti veisiami. Šunų šeimininkas atšauna, kad gyvūnų neatsisakys, o įgyvendinęs reikalavimus, taps oficialiu veisėju ir toliau pardavinės gyvūnus.

(Plačiau...)

Be turizmo strategijos Jurbarkas grimzta į dugną (10)

Antradienio popietę Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras (JTVIC) kvietė visus turizmo paslaugų teikėjus ir valdžios atstovus į susitikimą, kuriame planuota aptarti rugpjūčio pradžioje įvykusį tarptautinį pėsčiųjų žygį, prašyti pagalbos rengiant Jurbarko krašto turizmo strategiją ir padiskutuoti, ko reikia, kad turizmas rajonui neštų realią naudą.

(Plačiau...)

Rugsėjis prasidėjo smagiomis įkurtuvėmis (0)

Rugsėjo 1-ąją mokyklos prisipildo vaikų klegesio ir rudeninių gėlių aromato. Pirmokų rankas stipriai spaudžia išdidūs tėveliai, abiturientai paskutinį kartą santūriai rugsėjo gėles teikia auklėtojams. Koridoriais skuba pedagogai, jau galvojantys apie pamokas, mokymo programas, naujas užduotis ir laukiantys susitikimo su jau pažįstamais ir naujais mokiniais. Šių metų Mokslo ir žinių diena įsimins net dvejomis įkurtuvėmis.

(Plačiau...)

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė: Viešvilės vaikų globos namai bus uždaryti (4)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Marijampolėje, kur dalyvavo vaikų globos namų „Putinas“ uždaryme. Prezidentė kartu su vaikais ant globos namų durų pakabino užrašą „Vaikų namai uždaryti. Vaikai gyvena bendruomenėje“. Uždarydama šiuos globos namus Prezidentė pabrėžė, kad tai – pirmas žingsnis siekiant, kad Lietuvos vaikai augtų šeimose. Uždaryme dalyvavusi Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė pareiškė, kad „Putino“ namų uždarymą seks globos įstaigų uždarymas Viešvilėje, Pabradėje bei Vilijampolėje (Kaune).

(Plačiau...)

Rugsėjo 1-oji: mokyklos pradeda bendruomenių metus (3)

Vasara visada prabėga per greitai, rugsėjis ateina netikėtai. Bet tik ne mokytojams, kurie neretai net per atostogas nenustoja galvoję apie mokyklą ir savo mokinius. Kai rugsėjo pirmąją vaikai suguža į klases, švietimo vadovai ir pedagogai jau būna apgalvoję ir apsvarstę naujųjų mokslo metų darbus. Belieka susitelkus visai mokyklos bendruomenei auginti ir ugdyti jauną žmogų – mūsų valstybės ateitį.

(Plačiau...)

Futbolo federacijos išvados – stadionas niekam tikęs (11)

Jurbarko miesto stadionas nei aukščiausios, nei žemesnės Lietuvos futbolo lygos (LFL)varžyboms netinka ir artimiausiu metu netiks. Tokią žinią savivaldybei atsiuntė Lietuvos futbolo federacija (LFF), nurodžiusi ne tik įrengiant stadioną paliktą broką, bet ir reikalavimus, kurių nesilaikė darbus atlikę rangovai.

(Plačiau...)

Prie vadavietės – patriotiškumo atlaidai (0)

Sekmadienio vakarą prie prezidento generolo Jono Žemaičio vadavietės bunkerio Šimkaičių miške paminėtos Baltijos kelio 26-osios metinės ir Juodojo kaspino diena. Nuo 2003 m. šioje istoriškai prasmingoje vietoje vykstantis renginys jau tapo tradicija, suburiančia branginančius Lietuvos laisvę, pagerbiančius vieną iškiliausių partizanų – Joną Žemaitį.

(Plačiau...)

100 koalicijos „Už 2 eurus“ dienų: sužlugdyti projektai ir neveiklumas (16)

2014 m. Jurbarko rajonas Lietuvos savivaldybių reitinge po ilgo ir atkaklaus darbo pasiekė niekada anksčiau neregėtą 18 vietą. Tai geriausias iki šiol mūsų savivaldybės įvertinimas. Jurbarkas pagaliau nusikratė probleminės savivaldybės statuso ir tarp 53 kaimiškų savivaldybių, išlipo iš paskutiniųjų pozicijų kur buvo įsitvirtinęs, atrodo, nepajudinamai. Šis įvertinimas įrodė gerėjusį gyvenimą rajone. Galima tik pasidžiaugti, kad naujajam merui ir savivaldybės tarybai pasisekė ateiti vadovauti rajonui jau pakilus iš duobės. Siekiant dar didesnės rajono žmonių ekonominės ir socialinės gerovės šiuo metu itin svarbu nelėtinti tempo ir neprarasti pozicijų.

(Plačiau...)

Po pertraukos – vėl trichineliozės protrūkis (0)

Po septynerių metų pertraukos Jurbarke vėl nustatyta tricheneliozė – liga, kuria žmonės užsikrečia valgydami veterinarų neištirtą mėsą. Tauragės visuomenės sveikatos centro Jurbarko skyrius rugpjūčio 3 d. gavo informaciją iš Jurbarko maisto ir veterinarijos tarnybos, kad Jurbarko gyventojos pristatytame kiaulienos mėginyje rasta trichinelių ir galimai yra susirgusių asmenų.

(Plačiau...)

Dėl pasų klastočių – griežtesni reikalavimai (0)

Į dienos šviesą iškilus ne vienam atvejui, kai privatūs veterinarijos gydytojai talkindami veisėjams klastoja augintinių pasus, įrašus apie jų amžių ar skiepus, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) sugriežtino jaunikliams išduodamų dokumentų kontrolę.

(Plačiau...)

Tvirtos miestų draugystės pagrindas – kaimynystė (0)

Prieš 15 metų pasirašyta Lenkijos Ryno miesto ir gminos bei Jurbarko rajono savivaldybės draugystės ir bendradarbiavimo sutartis. Mero Skirmanto Mockevičiaus pakviesta liepos 28–29 d. Jurbarke svečiavosi Ryno mero Jozefo Karpinskio vadovaujama lenkų delegacija.

(Plačiau...)

Viešvilės šventė „Ei žirgė, žirgeli!“ (2)

Rugpjūčio 1 d. Viešvilėje vykusios šventės renginiai ir atrakcijos visos buvo susijusios su žirgais. Bendruomenės ir kultūros centrų, seniūnijos, parapijos jungtinės pajėgos surengė puikią šventę, o pagrindinis jos akcentas – žirgų konkūras – tai viešviliškių Rasos ir Raimundo Augusčių dovana savo miestelio bendruomenei.

(Plačiau...)

Pilies kaimo bendruomenė paminėjo dešimtmečio sukaktį (0)

Liepos 25 dieną vykusi tradicinė miestelio šventė „Prie Pilies“ šiemet buvo ne eilinė, o skirta Pilies kaimo bendruomenės veiklos dešimtmečio sukakčiai paminėti.

(Plačiau...)

Ar tikrai Jurbarką šildė kauniečių sąskaita? (2)

Įsivaizduokite, kad prekybos centro direktorius staiga jus viešai apkaltina, kad gyvenat kitų pirkėjų sąskaita. Nes perkate pernelyg mažai ir tai tik būtiniausias prekes, todėl kiti pirkėjai turi „kompensuoti“ būtinas pajamas, reikalingas visam prekybos centrui ir visam prekybos tinklui išlaikyti.

(Plačiau...)

Lietuvos paštas kviečia laimėti „Šviesos“ prenumeratą (0)

Visą vasarą Lietuvos pašte vyksta akcija „Vasara pašte – prizų metas“, kurios metu kas savaitę iki vasaros pabaigos galima laimėti pasirinkto leidinio prenumeratą. Lietuvos paštas kviečia laimėti „Šviesos“ laikraščio prenumeratą šiems metams.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook