Aktualijos

Aktualijos

Viešviliečiai sulaukė valdžios malonės (1)

Ketvirtadienį posėdžiavusi savivaldybės taryba nusprendė išpirkti AB „Požeminiai darbai“ investicijas į Viešvilės šilumos ūkį. Dėl to šildymas miestelio gyventojams atpigs maždaug 2 euro centais už kilovatvalandę. Kaimo daugiabučiuose įsikūrę žmonės tokio sprendimo laukė beveik 10 metų ir per tą laiką pusę investicijų šilumos tiekėjams padengė patys.

(Plačiau...)

Skirsnemunės mokykloje – europietiška valgykla (0)

Šviežiu mokyklos valgykloje pagamintu maistu Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos mokiniai sotinasi jau nuo mokslo metų pradžios, o pirmadienį buvo oficialiai atidaryta suremontuota ir atnaujinta mokyklos valgyklos virtuvė. Valgyklą modernizavo mokinių maitinimo paslaugas rajone teikianti viešoji įstaiga „Kretingos maistas“.

(Plačiau...)

Televizoriai ir jų įdomi istorija (0)

Nedaug technologinių išradimų turėjo tokią didelę įtaką Amerikos ir visai pasaulio visuomenei, kaip televizoriai. Iki 1947 metų namuose esančių televizorių skaičių buvo galima suskaičiuoti vos iki tūkstančio. Iki 1990 metų Amerikoje 98 procentai gyventojų turėjo namuose bent po vieną televizorių. Televizoriai tada buvo žiūrimi maždaug po septynias valandas per dieną.  Apskritai tipiškas amerikietis prie šio išradimo praleidžia po 2-5 valandas per dieną.

(Plačiau...)

Ataskaitos suteikė progą pasigirti, padėkoti ir padejuoti (0)

Šią savaitę į spaudos konferenciją žurnalistus pakvietę rajono vadovai pateikė praėjusių metų savivaldybės tarybos ir administracijos veiklos atskaitas ir supažindino su šių metų rajono biudžeto galimybėmis. Nors rajono merui Ričardui Juškai renginys buvo gera proga pasigirti gerėjančia finansine savivaldybės padėtimi, Finansų skyriaus vedėja Audronė Stoškienė geresnio gyvenimo biudžetininkams nepažadėjo.

(Plačiau...)

Politikų sąžinė – ne jų vienų reikalas (4)

Išanalizavusi septyniolikos Jurbarko rajono savivaldybės tarybos narių veiklą Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pernai priėmė net šešis mūsų politikams nepalankius sprendimus. Kiekvienas skirtingai reagavo į pareikštas nuobaudas. Darbo partijos Jurbarko skyriaus pirmininko Romanso Dragūnavičiaus sausio 27 d. išplatintas pranešimas spaudai ir tarybos nario Adolfo Lapės reikalavimas paneigti „Šviesoje“ paskelbtą informaciją paskatino grįžti prie temos.

(Plačiau...)

Patruliai įtariami kyšio ėmimu (video) (49)

Penktadienį Imuniteto skyriaus pareigūnai pateikė įtarimus kyšio paėmimu dviems Jurbarko r. policijos komisariato patrulių būrio patruliams - E. B. ir R. Z. Pareigūnai nuo tarnybos nušalinti dviems mėnesiams.

(Plačiau...)

Savivaldybė taisys apskrities klerkų klaidas (0)

Valdininkai vėl sėda tikslinti seniūnijų, kaimų, gyvenviečių ribas. Tik neseniai šis procesas baigėsi Jurbarke, dabar atėjo eilė kaimams. Urbanistikos skyriaus vedėja Gražina Gadliauskienė tvirtina, kad ištaisyti klaidas 2008 metais Tauragės apskrities viršininko administracijos nebaigtame rengti plane leidžia teritorijų planavimui Europos Sąjungos struktūrinių fondų skirtos lėšos.

(Plačiau...)

Bylas tiria greičiausiai šalyje (3)

Ketvirtadienį Jurbarko rajono policijos komisariate pateikta 2014 metų policijos veiklos ataskaita bendruomenei. Nors pareigūnų kolektyvas mažėja, o nusikaltimų daugėja, jurbarkiečiai bent jau kol kas gali jaustis saugiai – Jurbarko policija nusikaltimus tiria greičiausiai šalyje, o ištyrimo procentas lenkia Lietuvos vidurkį.

(Plačiau...)

Ugniagesiai laukia naujų namų ir technikos (0)

Pernai Lietuvoje gaisruose žuvo 125 žmonės – mažiausiai per pastaruosius dvidešimt metų. Jurbarko rajone ugnis aukų pasiglemžė taip pat minimaliai – pernai, kaip ir užpernai, žuvo vienas gyventojas. Nepaisant geros statistikos, ugniagesius už galvų verčia griebtis jurbarkiečių neatsargumas. Daugybė gaisrų kyla dėl paprasčiausio apsileidimo – netvarkingų dūmtraukių, bet kaip įrengtos elektros instaliacijos ar lovoje su cigarete rankose užmigusių girtuoklių.

(Plačiau...)

Susitikimai su ministrais – masalas rinkėjams? (0)

Įsibėgėjanti savivaldybių tarybų ir tiesioginių merų rinkimų kampanija kandidatus verčia pasitelkti visą įmanomą kūrybiškumą. Atrodo, kad bent jau Algirdui Mačiulaičiui jo tikrai netrūksta – trečiadienį kandidatas į rajono merus paskelbė registruojantis gyventojus į susitikimus net su dviem ministrais.

(Plačiau...)

Padubysio plėšikams teismas atlygino pagal nuopelnus (0)

Lapkričio pabaigoje Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį 2013 m. pavasarį Seredžiaus seniūnijos vienkiemiuose siautėjusiems plėšikams. Trys jauni vyrai, kurių vienas dar ir dabar nepilnametis, už grotų turės praleisti ne vienus metus.

(Plačiau...)

Sporto prekės – ne tik sportui (0)

Sporto prekės šiandien užima vis svarbesnę dalį mūsų visų gyvenimuose. Kad tai yra tiesa, galima spręsti iš to, jog gaminama vis daugiau ir įvairesnių prekių, skirtų prekių, ieškoma patogesnių pardavimo būdų, vienas iš jų – prekyba internetu. Tačiau įdomu tai, kad šiandien šios paskirties prekės jau įgavo ir kitokį atspalvį – jos kritos ne tik sportui. Taigi, kokiais dar tiksliais gali būti naudojamos šios prekės?

(Plačiau...)

Savivaldybei teks atlyginti gamtai padarytą žalą (4)

Sausio 2-ąją įsiteisėjo Jurbarko rajono apylinkės teismo sprendimas, pripažinęs savivaldybės administraciją neatidžiai atlikus savo pareigas ir dėl to padarius žalą aplinkai. Taip baigėsi trejus metus trukęs ginčas su Kauno regiono aplinkos apsaugos departamentu dėl sureguliuoto Mituvos upelio vagos valymo.

(Plačiau...)

Suklastotus eurus įbruko kaimo parduotuvėje (0)

Vos įvedus Lietuvoje eurą pasigirdo pranešimų apie turguje, parduotuvėse ir net bankomatuose aptinkamas naujųjų pinigų klastotes. Nors įvairiose informavimo priemonėse gyventojams nuolat aiškinama, kaip atskirti tikrus pinigus nuo padirbtų, atrodo, kad susidūrus su sukčiais nuostolių išvengti beveik neįmanoma.

(Plačiau...)

Ragų ieškotojo aistra – neišgydoma (3)

Dešimtis gražiausių briedžių ir elnių ragų savo kolekcijoje sukaupęs 84-erių girdžiškis Vytautas Mačiulis nesiliauja stebinti aplinkinius. Vyras beveik keturis dešimtmečius klajoja po miškus ieškodamas eiklių žvėrių karūnų, kuriomis puošia namus. Smalsuoliams jis mielai aprodo gamtos dovanas, tačiau jų niekada neparduoda – tik pasiūlo pamokyti ieškoti, nes, pasak Vytauto, ragus kiekvienas turi surasti pats, kitaip jie bus tik kaulas be istorijos.

(Plačiau...)

Nubaudė nelegalius automobilių ardytojus (0)

Gruodžio mėnesį aplinkosaugininkai patikrino gautą informaciją apie nelegaliai Jurbarko rajone ardomus automobilius. Pareigūnai rado keturias nelegalias dirbtuves Jurbarke, Gedžiuose bei Rotuliuose.

(Plačiau...)

Vėtros išverstas medis sumaitojo automobilį (0)

Penktadienį ir šeštadienį Lietuvoje siautusi vėtra nuostolių pridarė ir mūsų rajone. Ugniagesiai į pagalbą nuo vėtros nukentėjusiems žmonėms Jurbarke ir rajone skubėjo keliskart – tvarkė vėjo suniokotą stogą, iš po nuvirtusio medžio ištraukė automobilį.

(Plačiau...)

Senoji Jurbarko spaustuvė toliau gyvens muziejuje (0)

Praėjusiais metais uždaryta nuo 1949-ųjų Jurbarke veikusi ir rajono laikraštį spausdinusi spaustuvė. O 1963 metais skaitytojus pasiekė joje išspausdintas pirmasis „Šviesa“ pavadintas laikraščio numeris. Relikvinę spaustuvės įrangą įsigijęs Senovinės technikos muziejaus įkūrėjas Justinas Stonys planuoja lankytojams demonstruoti senovinę spausdinimo technologiją, o spaustuvininkė Valerija Matakienė patvirtino, kad visos muziejuje atsidūrusios mašinos yra veikiančios.

(Plačiau...)

Jaunimo lyderė į replikas atsako draugiška šypsena (3)

Gruodžio 11-ąją Jurbarko viešojoje bibliotekoje apdovanoti aktyviausi rajono jaunuoliai, su jaunimu dirbančios organizacijos ir partneriai. Šiemet Jaunimo reikalų taryba ir balsavusieji internetu geriausius rinko šešiose kategorijose: Jaunimo lyderis, Jaunimo iniciatyva, Jaunimo renginys, Jaunimo partneris ir Jaunimo savanoris.

(Plačiau...)

Mažoji Lietuva sugrįžta prie savo istorinių šaknų (0)

Prie Nemuno prisiglaudę Smalininkai ir Viešvilė žmonių gyvenimo būdu šiandien niekuo nesiskiria nuo kitų rajono vietovių, ir visgi istoriškai tai visai kitoks kraštas. Mažojoje Lietuvoje šimtmečius gyveno Prūsijos skalviai, vėliau pradėję vadinti save lietuvninkais. Karai, emigracija ir trėmimai išnaikino šio krašto senbuvius, bet likę jų vaikai su pasididžiavimu prisimena savo istorines šaknis. Ir kuo stipriau į jas kimbasi, tuo įdomesnis darosi šis vokišką braižą ne tik architektūroje, bet ir žmonių gyvenime išlaikęs kraštas.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook