Aptarta reforma ir ligoninės bei PSPC likimas

Aptarta reforma ir ligoninės bei PSPC likimas (6)

2021-11-11

Regionuose tęsiamas Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), vietos savivaldos ir gydymo įstaigų atstovų dialogas dėl planuojamos asmens sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarkos, kuria siekiama sumažinti atitinkamų stacionarių paslaugų teikimą kai kurių rajonų ligoninėse, didinant dienos stacionaro paslaugas. Apie tai, kaip ši europinėmis lėšomis finansuojama reforma palies mūsų Savivaldybėje veikiančias asmens sveikatos priežiūros įstaigas, lapkričio 10 d. diskutuota su Sveikatos apsaugos viceministre Danguole Jankauskiene ir jos komanda. Nuotoliniame susitikime dalyvavo Savivaldybės vadovai, Savivaldybės tarybos nariai, viešųjų ir privačių asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovai, gydytojai, žiniasklaidos atstovai.

SAM Asmens sveikatos departamento direktorė Odeta Vitkūnienė pristatė asmens sveikatos priežiūros įstaigų tinklo viziją, tikslą ir pagrindines kryptis. Pertvarkos projekte numatyta optimizuoti ligonines: mažinti aktyvaus gydymo lovų skaičių, centralizuoti greitosios medicinos pagalbos sistemą, sutartimis skatinti gydymo įstaigų bendradarbiavimą ir kt. Ministerija  siūlo  kurti Sveikatos centrus, kurie glaudžiai bendradarbiautų su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis ir Visuomenės sveikatos biurais.

Ministerijos atstovų teigimu, vienas pagrindinių siekių – didinti ambulatorinių paslaugų apimtis, nes stacionarinės pagalbos bet kuriuo atveju reikės vis mažiau. Daugiau paslaugų bus siekiama teikti ambulatoriškai, tačiau jų prieinamumas gyventojams dėl to negali sumažėti.

Pertvarka apimtų ne tik Jurbarko ligoninę, bet ir rajono viešąsias pirminio lygio asmens sveikatos priežiūros įstaigas. Kol kas dar nėra aišku, kiek ir kokių kriterijų įgyvendinant reformą turės atitikti rajonų ligoninės, kad jose liktų aktyvaus stacionarinio gydymo paslaugos.

Įžvalgomis apie asmens sveikatos priežiūros įstaigų reformą taip pat dalinosi Jurbarko rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Remigija Mencienė, Jurbarko ligoninės vyriausioji gydytoja Rūta Lukšienė, kiti medikų bendruomenės nariai. Jie pažymėjo, kad paslaugų kokybė jų įstaigose yra nuolat gerinama: įsigyjama moderni įranga, modernizuojamos ir šiuolaikiniams poreikiams pritaikomos patalpos, siekiama plėsti ambulatorines ir dienos stacionaro paslaugas.

„Suformuota stipri ir motyvuota gydytojų komanda, todėl esame pasiruošę judėti pirmyn. Tikrai nesijaučiame prastesni prieš kitų rajonų gydymo įstaigas ir nesuprantame, kodėl mūsų pacientai turėtų būti nukreipiami kitur stacionarioms paslaugoms gauti. Abejoju, ar po tokių veiksmų teikiamos paslaugos ir jų prieinamumas gerės gyventojams“, – mintimis dalinosi Jurbarko ligoninės vyriausioji gydytoja Rūta Lukšienė.

„Rajono gyventojams nutols skubi pagalba – ypač chirurginė trauminė pagalba, kurios, kad ir naktimis, būna mažai, bet jos vis tiek reikia. Teikiant dienos stacionaro paslaugas, paciento išrašymas į namus vėlyvu metu ne tik gali pakenkti jo sveikatai, bet ir sukelti riziką saugumui – gali būti nepasiekta tinkama paciento pooperacinė būklė ir neįgyvendinti pooperacinės priežiūros reikalavimai“, – pabrėžė susitikime dalyvavę kiti medikų bendruomenės atstovai.  

„Darniai veikiančios asmens sveikatos priežiūros sistemos sukūrimas ir palaikymas tiek Jurbarko rajone, tiek visoje Lietuvoje yra itin sudėtingas ir jautrus klausimas. Todėl, rengiant pertvarką, prašome Sveikatos apsaugos ministerijos įsiklausyti į savivaldos, medicinos darbuotojų bendruomenės, gyventojų nuomonę. Šiuo klausimu mūsų nuomonė vieninga – Jurbarko ligoninėje turi likti stacionarūs vaikų ligų bei chirurgijos skyriai. Ir mes to sieksime visomis priemonėmis“, – akcentavo Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, einantis Nacionalinės plėtros tarybos pirmininko bei Lietuvos savivaldybių asociacijos Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pareigas.

jurbarkas.lt inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook