„Aukso paukštė“ atskrenda į Jurbarką

„Aukso paukštė“ atskrenda į Jurbarką (0)

2018-02-12

Lietuvos nacionalinis kultūros centras „Aukso paukšte“ apdovanojo ir  2017 metų Geriausiu vaikų, jaunimo (moksleivių) teatru ir vadovu pripažino Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatrą „Vaivorykštė“ ir jo vadovę Birutę Šneiderienę.

1999 m. tuometinis Lietuvos liaudies kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas įsteigė metų nominacijas „Aukso paukštė“ geriausiems mėgėjų meno kolektyvams ir jų vadovams. Tai aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas Lietuvoje. „Aukso paukštės“ apdovanojimais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mėgėjų meninę kūrybą, jos reikšmę krašto kultūrai, išryškinti ir viešai pristatyti bei pagerbti geriausius metų chorus, folkloro ir šokių ansamblius, teatrus, liaudiškos muzikos kapelas, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrus, jų vadovus, tautinei kultūrai nusipelniusias asmenybes.

Vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė“ jau atšventė kūrybinės veiklos 30-ies metų sukaktį. Per šį laikotarpį teatre pasikeitė 9 jaunųjų aktorių kartos, suvaidinta beveik 30 įvairių autorių ir žanrų spektaklių, dalyvauta daugelyje respublikinių ir tarptautinių teatrinių projektų, festivalių, konkursų.

„Vaivorykštės“ aktoriai per savo kūrybinės veiklos istoriją pelnė daugybę prizų ir nominacijų: tapo respublikinio teatrų konkurso „Šimtakojis“ laureatais ir diplomantais (2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2017), tarptautinio teatrų festivalio-konkurso „Žingsnis į dangų“ (Minskas, Baltarusija, 2007 m.) laureatais, tarptautinio teatrų konkurso „Baltic Satelid“ (Seinai, Lenkija, 2008, 2009 m.) pagrindinių prizų laimėtojais, tarptautinio teatrų konkurso „Draugų susitikimai“ (Gatčina, Rusija, 2008 m.) I vietos laimėtojais. 2012 m. Lietuvos mėgėjų teatrų šventėje „Tegyvuoja teatras“ pelnyta nominacija „Už ryškiausią spektaklio vizualumą“, 2014 m. – nominacija „Ryškiausias jaunimo teatrinės kultūros skleidėjas“. 2013 m. Kauno respublikinėje teatrų šventėje „Vivo Avanscena“ jaunieji „Vaivorykštės“ aktoriai tapo laureatais ir buvo pakviesti pasirodyti VDU teatre. Jurbarko rajono Jaunimo reikalų inicijuojamuose apdovanojimuose ne vieną nominaciją pelnė tiek „Vaivorykštė“: „Jaunimo renginys“ (2008 m., 2010 m.), „Jaunimo grupė“ (2012 m., 2015 m.), tiek teatro vadovė B. Šneiderienė – „Jaunimo partneris“ (2012 m.). 2010 m. Birutė Šneiderienė „Šviesos“ skaitytojų buvo  išrinkta Jurbarko „Metų kultūros žmogumi“.

2016 m. balandžio 23 dieną Anykščiuose įvykusioje Lietuvos mėgėjų teatrų šventėje „Tegyvuoja teatras“ Jurbarko kultūros centre kas dveji metai organizuojama Tarptautinė vaikų ir jaunimo teatrų kūrybinė laboratorija-festivalis „Vaivorykštė“ buvo pripažinta ryškiausiu edukaciniu teatro projektu.

Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė“ pripažintas geriausiu 2017 metų šalies vaikų teatru.  Po daugybės Lietuvos nacionalinio kultūros centro kas dveji metai organizuojamo vaikų ir jaunimo teatrų nacionalinio konkurso „Šimtakojis 2017“ atrankų etapų jaunimo teatrų kategorijoje „Vaivorykštės“ teatro vyresniųjų grupė su spektakliu „Žaidimas be taisyklių“ surinko 100 vertinimo komisijos balų –  daugiausiai iš visų dalyvių. Teatro „Vaivorykštė“ jaunesniųjų grupė su spektakliu „Kai 14...“ taip pat tapo šio konkurso laureatais.

„Vaivorykštėje“ dalyvauja nerimstantys, kūrybingi, talentingi, draugiški ir veiklūs paaugliai, tad čia nuotykių, naujų idėjų ir kūrybingos veiklos niekada netrūksta.

Sveikiname Birutę Šneiderienę ir visus – buvusius ir esamus – „vaivorykštukus“ su puikiu apdovanojimu, linkime, kad šis aukštas įvertinimas atneštų dar platesnį kūrybinį polėkį, naujas idėjas, suteiktų dar daugiau jėgų ir energijos joms įgyvendinti.

Kultūros centro ir „Šviesos“ inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook