Dėl Viešvilės – valstybės ir investuotojo dvikova. Savivaldybė...

Dėl Viešvilės – valstybės ir investuotojo dvikova. Savivaldybė atsitraukia (video) (1)

2021-09-14

Rugsėjo 13-ąją Viešvilėje įvyko susitikimas, per kurį dėl Vyriausybės planų buvusiuose vaikų namų pastatuose apgyvendinti iki pusės tūkstančio neteisėtų migrantų ietis surėmė bendruomenė, valstybė ir minėtus statinius aukcione įsigijęs verslininkas.

Užplūdo iš Baltarusijos

Po praėjusią savaitę nuskambėjusios žinios apie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos planus buvusiuose vaikų globos namų pastatuose įkurti laikiną neteisėtų migrantų centrą, kuriame būtų apgyvendinta nuo 300 iki pusės tūkstančio į šalį neleistinais būdais patekusių užsieniečių, seniūnijoje kilo nemažos aistros. Dalis gyventojų ministerijos planuose įžvelgė galimybę miesteliui, kiti – grėsmes.

Pagal ministerijos planą, dauguma į Viešvilę planuotų perkelti migrantų – pažeidžiamos asmenų grupės: šeimos su vaikais, garbaus amžiaus atvykėliai, neįgalieji. Tai – dalis nuo maždaug keturių tūkstančių neteisėtų migrantų, kuriems šiemet atvykti į Europą ir patekti į Lietuvą padėjo po suklastotų rinkimų neteisėtu Baltarusijos prezidentu tapęs Aleksandras Lukašenka. Taip kaimyninės šalies diktatorius keršija už Europos Sąjungos bei Lietuvos jam pritaikytas sankcijas dėl suklastotų rinkimų ir daugkartinių žmogaus teisių pažeidimų.

Šiuo metu Lietuva neteisėtų migrantų srautą per valstybinę sieną yra sustabdžiusi. Tačiau artėjant rudens darganoms ir žiemai, kyla klausimas – ką daryti su šalyje jau esančiais ir laikinose stovyklose apgyvendintais asmenimis? Būtent todėl Vyriausybė pradėjo dairytis į daug žmonių galinčius talpinti pastatus visoje šalyje. Po vaikų globos namų uždarymo nebenaudojamas maždaug keturių tūkstančių kvadratinių metrų pastatas Viešvilėje tokiam tikslui puikiai tiktų.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook