Dėl didelio kiekio narkotikų, turint tikslą juos platinti, sul...

Dėl didelio kiekio narkotikų, turint tikslą juos platinti, sulaikyti tarybos narės Vilmos Venslauskienės sūnūs (20)

2022-11-04

P. Paulaičio g. lapkričio 3-ąją pareigūnai atliko kratą. L. Pilecko nuotr.

Kauno apygardos prokuratūra vadovauja ikiteisminiam tyrimui dėl didelio kiekio neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti.

Ikiteisminiame tyrime, kuris teisėsaugos pareigūnų jau buvo vykdomas ilgesnį laiko tarpą, vakar įvykdyta plataus masto operacija.

Skirtinguose miestuose – Jurbarke, Kaune bei Marijampolėje vykdytos kratos, jų metu rastas 1 kilogramas kokaino ir buvo sulaikyti du įtariamieji – 31-erių Rokas Venslauskas ir 25-erių Matas Venslauskas, kurie jau buvo žinomi teisėsaugos pareigūnams.

Matas Venslauskas. minfutbolas.lt nuotr.

Rokas Venslauskas

Šiuo metu teisėsaugininkai atlieka tyrimą pagal baudžiamojo kodekso 260-ojo straipsnio 3 dalį. Įstatymas numato, kad tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno, siuntė, pardavė ar kitaip platino labai didelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų, baudžiamas laisvės atėmimu nuo dešimties iki penkiolikos metų.

Abu vyrai yra 56-erių Vilmos Venslauskienės sūnūs. Moteris šiuo metu yra Jurbarko r. tarybos narė, socialdemokratų frakcijos narė. Politikė į tarybą buvo išrinkta 2019-aisiais, kaip Darbo partijos atstovė, vėliau iš šios partijos pasitraukė. 

Jurbarko r. savivaldybės tarybos narė Vilma Venslauskienė

Jurbarko r. savivaldybės tarybos narė Vilma Venslauskienė

Teisėsaugininkai atliko kratas ir V. Venslauskienė priklausančiuose pastatuose

Jurbarke kratos vykdytos lapkričio 3 d., dalį pareigūnų veiksmų jurbarkiečiai galėjo matyti ir apleistuose pastatuose P. Paulaičio g.

Kratas vykdė apie 50 Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir „ARAS“ pareigūnų.

Šiandien Marijampolės apylinkės teismas dviem įtariamiesiems paskyrė kardomąsias priemones – R. Vensluskui skirtas suėmimas maksimaliam trijų mėnesių laikotarpiui, M. Venslauskui – dviejų mėnesių laikotarpiui.

Taip pat šiuo metu intensyviai atliekami visi būtini ikiteisminio tyrimo ir proceso veiksmai.

Ikiteisminį tyrimą atlieka Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė.

Artimiausiu metu planuojama pateikti ir daugiau informacijos bei vaizdinės medžiagos, susijusios su šiuo ikiteisminiu tyrimu.

R. Venslauskas buvo vienas iš teisiamųjų Kauno apygardos teisme nagrinėjamoje byloje dėl didelės vertės turto prievartavimo organizuotoje grupėje, vyras buvo nuteistas.

Pati politikė taip pat turėjusi reikalų su teisėsauga – Jurbarko rajono tarybos narė išgarsėjo tuo, jog buvo pašalinta iš tarybos dėl kilusio balsų pirkimo skandalo.  

Tiesa, galiausiai Jurbarko rajono apylinkės teismas nustatė, jog nebuvo padaryta nusikalstama veika ir išteisino penkis byloje buvusius kaltinamuosius, o pati V. Venslauskienė teismo apklausta tik kaip liudininkė. 

Anksčiau su teisėsauga reikalų turėjo ir jaunesnysis V. Venslauskienės sūnus – Matas, jis buvo nuteistas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, o byla vyko dėl dviejų jaunuolių Jurbarke sumušimo, kaltinimai kartu su M. Venslausku buvo pareikšti ir dar trims asmenims.

ŠVIESOS inform.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook