Devintinių iškilmė atvertė naują Veliuonos istorijos puslapį

Devintinių iškilmė atvertė naują Veliuonos istorijos puslapį (0)

2021-06-14

Devintinės Veliuonoje tapo itin džiugia diena – pašventintas bažnyčios bokšto laikrodis, lydėsiantis dabarties veliuoniečius jų darbų, kūrybos ir klestėjimo keliu. S. Mačėno nuotr

Birželio 6 d. veliuoniečiai nubrėžė naują savo miestelio istorijos liniją. Pašventintas atkurtasis bažnyčios bokšto laikrodis, atgaivinta Devintinių procesija per miestelį, pašventinta atstatytoji kapinių koplyčia. Ir visa tai metais, kai Veliuona tituluojama Mažąja Lietuvos kultūros sostine.

Vėl su bokšto laikrodžiu

2021 m. birželio 6-oji jau įrašyta į Veliuonos istoriją – tądien švęstos Devintinės – Dievo Kūno ir Kraujo šventė ir pašventintas Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokšto laikrodis.

Laikrodis bažnyčios bokšte, pasak Veliuonos krašto muziejininko Gedimino Klangausko, buvo jau XIX a. antroje pusėje – tą rodo istorinės nuotraukos, o XX a. pirmoje pusėje laikrodis išardytas ir pradingo.

Gyvenę šimtmetį be laikrodžio veliuoniečiai užsimojo jį atkurti.

Su kauniečio profesionalaus laikrodininko Arvydo Bilvino konsultacijomis, su Veliuonos kraštą mylinčių žmonių ir Jurbarko r. savivaldybės finansine pagalba laikrodis, pagamintas „Perrot GmbH & Co“ įmonėje Vokietijoje, sumontuotas bažnyčios bokšte ir pašventintas, vėl skaičiuoja veliuoniečių laiką.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook