Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

„Eurovizijos“ atrankoje – jurbarkietis Elonas Pokanevič

„Eurovizijos“ atrankoje – jurbarkietis Elonas Pokanevič (0)

2022-01-03

Nenorėdamas varginti kaimynų Elonas Pokanevič groti neretai mokydavosi ir automobilyje. Tomo Šalčio nuotr.

Šį šeštadienį „Eurovizijos“ atrankoje pasirodys jurbarkietis Elonas Pokanevič su daina „Someday“. Tiesioginėje „Eurovizijos“ transliacijoje daug lems žiūrovų balsai, todėl vaikinas prašo kraštiečių palaikymo. Atiduoti balsą už Elono dainą bus galima sausio 8-ąją, nuo 21 val., kai LRT transliuos laidą „Pabandom iš naujo! Eurovizijos nacionalinė atranka“.

Netikėtas amplua

Į sceną žengsiantis 27-erių  Elonas tikina, kad specialiai ilgai niekam neatskleidė savo planų – norėjo, kad jo dalyvavimas atrankoje taptų siurprizu. Iš tiesų – muzikinė scena – ne ta vieta, kur jurbarkiečiai įpratę matyti vaikiną. Iki šiol jis dažniausiai matytas krepšinio aikštelėje – Jurbarko ir Regioninėje krepšinio lygose.

Prie „Eurovizijos“ starto linijos Elonas stos ir su iki šiol nežinomais atlikėjais ir su tokiais scenos grandais, kaip Augustė Vedrickaitė, Ieva Zasimauskaitė, Erica Jennings, Monika Linkytė ir kiti. Iš viso dėl kelialapio į „Euroviziją“ rungsis 36 atlikėjai ir grupės.

„Iš tikrųjų muzika buvo mano pirmoji meilė, kiek tik save atsimenu, ne krepšinis ar kažkas kito. Būdamas trečioje klasėje pradėjau rimčiau žiūrėti į sportą ir muzika iš mano gyvenimo išėjo. Visada bijojau kažkam prisipažint, kad mėgstu dainuot, nes mano, vaiko akimis, berniukai turėjo užsiiminėti sportu, o ne kūrybine veikla“, - pasakojo Elonas.

Vis gi, būdamas penkiolikos vaikinas savarankiškai išmoko groti gitara ir pradėjo dainuoti, bet dažniausiai savo malonumui ar draugų kompanijoje.

„Išvažiavęs į Vilnių vėl mečiau "dainuškas", nes nenorėjau įkyrėti aplinkiniams, kaip bebūtų, gyvenau ne vienas. Prie muzikos vėl grįžau tik po baigtų studijų ir darbo Amerikoje – prieš porą metų. Tuomet visiškai supratau, kad man patinka dainavimas ir kūrybinė veikla, be to, mane įkvėpė bičiulio Manto Bendžiaus kelione į muzikinį pasaulį, ir kiek jis paaugo per kelerius metus, kaip atlikėjas“, - pasakojo Elonas.

Mokėsi automobilyje

Judėti svajonės link vyrą paskatino ir jo buvusi draugė, su kuria kartu gyveno. Merginai patiko jo muzikavimas, o pats Elonas juokiasi, kad pagaliau jam nebereikėjo jaudintis dėl aplinkinių. Tiesa, jurbarkietis įtaria, kad šiuo pomėgiu galėjo nesidžiaugti buto kaimynai, tačiau šie niekada dėl muzikos nepriekaištavo. Juolab, kad nenorėdamas niekam įkyrėti, vaikinas mokytis groti neretai eidavo į automobilį.

„Someday“ dainą parašiau kiek seniau ir pasidėjau ją į stalčiuką nieko nesitikėdamas, galvojau eilinė, bloga, daina, reikia kurti toliau. Vis gi, vėliau ją išdrįsau parodyti savo vokalo mokytojui. Supratau, kad jei daina iš mano atminties nedingo per keletą mėnesių, gal ir nėra tokia bloga. Jam daina taip pat patiko. Todėl dirbome toliau ir vieną dieną jis pasiūlė sudalyvauti „Eurovizijos“ atrankoje“, - prisiminė Elonas.

Jurbarkietis prisipažįsta, kad ilgai dvejojo, nes neturi patirties scenoje. Tačiau galiausiai apsisprendė, užpildė anketą ir pateko tarp 36-ių atrankos dalyvių. Elonas juokiasi, kad yra turbūt vienintelis sąraše, kuris visiškai nežinomas, kaip atlikėjas.

„Tai šiek tiek padeda psichologiškai, nes žinau, jog niekas į mane nededa didelių vilčių, bet labai viliuosi, jog mano daina patiks žmonėm, tai man yra svarbiausia. Daina dar yra slapta, todėl norėčiau visų kraštiečių paprašyti suteikti jai šansą ir jei daina patiks - būtinai balsuoti“, - tikino pašnekovas.

Tiesa, jaudulio ir be to tikrai netrūksta, nes ant scenos Elonas turėjo lipti su komanda, tačiau du pritariamieji vokalai užsikrėtė COVID-19 ir ant scenos atlikėjas turės lipti vienas.

Atrinko iš pusšimčio

Šiais metais norą dalyvauti konkurse išreiškė ir paraiškas pateikė virš 50 dalyvių. Komisija jas vertino dviem etapais: pirmiausia komisija įvertina ar pateiktos paraiškos atitinka taisyklių reikalavimus, o tik paskui vertina dainą. Iš viso „Pabandom iš naujo“ atrankose pasirodys 36 atlikėjai ir grupės, bus parodytos šešios laidos – trys atrankinės laidos, du pusfinaliai ir finalas. 

LRT dalyviams skirs 54 000 eurų, neįskaitant mokesčių, paramą – ši suma bus padalyta maksimaliam 36 dalyvių skaičiui. Finansinis indėlis kiekvienam negali būti panaudotas kaip autorinis atlygis dainos autoriams, tai pinigai, kurie turi būti panaudoti fonogramos gamybai ir sceniniam įvaizdžiui.

Laimėtoją bendrai išrinks televizijos žiūrovai ir komisija, kurios sudėtis kis kiekvienoje laidoje. Kol kas komisijos narių pavardžių nacionalinės atrankos rengėjai neatskleidžia. Kaip balsavo komisija, bus skelbiama laidos pabaigoje, taip siekiama, kad komisijos vertinimai nedarytų įtakos žiūrovų balsavimui.

Atrankos procesą prižiūrės LRT generalinės direktorės pavaduotojo Gyčio Oganausko vadovaujama darbo grupė, kurią sudaro: LRT televizijos programų departamento vyriausiasis prodiuseris Audrius Giržadas, LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys, LRT Muzikos redakcijos vyresnysis redaktorius Darius Užkuraitis, LRT Skaitmeninių aktyvų skyriaus vadovė Lina Patskočimaitė, LRT Komunikacijos ir rinkodaros departamento vadovė Rūta Putnikienė, LRT atstovė ryšiams su visuomene Miglė Savickaitė, televizijos režisierius Povilas Varvuolis ir kompozitorius, muzikos prodiuseris Vytautas Bikus.

Viena seniausių laidų

„Eurovizija“ – vienas ilgiausiai transliuojamų televizijos projektų visame pasaulyje. Pirmąjį konkursą Europa išvydo dar 1956-ųjų gegužės 24-ąją, ir per daugiau nei šešiasdešimt metų dainų konkursas tapo visos Europos tradicija, ir, be jokios abejonės, pačiu mėgstamiausiu europiečių televizijos šou.

Lietuva „Eurovizijoje“ dalyvauja nuo 1994 m. Mūsų šaliai konkurse jau atstovavo Ovidijus Vyšniauskas, Aistė Smilgevičiūtė, „Skamp“, Aivaras Stepukonis, Linas and Simona, „Laura & The Lovers“, „LT United“, „4Fun“, Jeronimas Milius, Sasha Son, „InCulto“, Evelina Sašenko, Donny Montell, Andrius Pojavis, Vilija, Monika Linkytė & Vaidas Baumila, „Fusedmarc“, Ieva Zasimauskaitė, Jurijus Veklenko, „The Roop“.

Lig šiol aukščiausiu Lietuvos pasiekimu „Eurovizijoje“ yra laikomas grupės „LT United“ 2006-ųjų pasirodymas su daina „We Are The Winners“, kuri konkurso finale užėmė šeštąją vietą. 2016-aisiais Lietuvos vėliavą į konkursą vežęs Donny Montell su kūriniu „I`ve Been Waiting For This Night“ finale užėmė 9-ąją vietą, o 2001-aisiais grupė „Skamp“ su daina „You Got Style“ liko trylikti. Prieš metus Lietuvą atstovavusi ir geltoną bangą per Europą nešusi grupė „The Roop“ su daina „Discoteque“ finale užmėmė 8-ąją vietą.

„Eurovizijos“ nacionalinėje atrankoje „Pabandom iš naujo“ 2022 m. dalyvaujančių atlikėjų / grupių sąrašas:

1. Aldegunda
 2. Artūras Aleksiejus – Alekas
 3. Augustė Vedrickaitė – Augustė
 4. „Basas Pegasas“
 5. „Clockwork Creep“
 6. Elonas Pokanevič
 7. Emilijana
 8. Emilija Valiukevičiūtė – Emilija V
 9. Erica Jennings
 10. Gabrielė Goštautaitė
 11. GABREA
 12. Gebrasy
 13. Geleibra
 14. Gintarė Korsakaitė
 15. Ieva Zasimauskaitė
 16. Joseph June
 17. Justė Kraujelytė
 18. „Justin 3" feat. nanaart
 19. Lolita Zero
 20. Mary Mo
 21. „Mėnulio fazė“
 22. Monika Linkytė
 23. Monika Liu
 24. „Moosu X“
 25. Cosmic Bride
 26. „Queens of Roses“
 27. Rūta Loop
 28. „Sun Francisco"
 29. Titas ir Benas
 30. Urtė Šilagalytė
 31. Vasha
 32. Viktorija Faith
 33. Viktorija Kajokaitė
 34. Vilija Matačiūnaitė
 35. Voldemars Petersons ir „the Break Hearters“
 36. Živilė Gedvilaitė

 « AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook