Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Globos namų bėgliai – skaudi problema be sprendimo?

Globos namų bėgliai – skaudi problema be sprendimo? (2)

2022-07-08

asociatyvi nuotr.

2021-aisiais 53, o per šį pusmetį – 65 kartai. Tiek sykių iš globos įstaigos Skalvijos namai pasišalino auklėtiniai. Dalis nepilnamečių spruko pas artimuosius, o dalis linksmintis – girtauti, švęsti, susirasti lytinių partnerių. Šie skaičiai kelia rimtų klausimų dėl saugios aplinkos nepilnamečiams ir kitų pabėgimus lydinčių problemų.

Įžvelgia grėsmes

Nežinia kur ir su kuo naktimis valkataujantys paaugliai vargu ar būna jiems saugioje aplinkoje.

Greičiau atvirkščiai – dalis pabėgimų iš globos namų susiję su svaigalų, o galbūt ir kvaišalų vartojimu, galimai nederamais lytiniais santykiais ir kitokiomis grėsmėmis. Juolab kad dalis sprunkančiųjų neturi nė keturiolikos ir yra mažamečiai.

Skalvijos namuose yra apgyvendintas trylikametis, kuris taip pat nuolat bėga. Pabėgęs negrįžta naktimis, geria, nežinia kuo dar užsiima.

„ Maža to, nuo manęs globos įstaiga ir kitos įstaigos slepia informaciją, jos paprasčiausiai neteikia. Tačiau nėra sunku surankioti iš viešumoje pasirodančių žinių, kas ir kaip vyksta. Žinoma, neabejoju, kad policijos suvestinėse ir spaudoje tikrai ne viską, kas ten dedasi, perskaitome. Mūsų namuose taip nebūdavo, vaikas šitaip nebėgdavo, negirtaudavo. Tai dabar pasakykit, kur jam saugesnė aplinka“, – klausė su redakcija bendravusi moteris.

Panašių dvejonių dėl Skalvijos namų gebėjimo užtikrinti vaikams saugią ir tinkamą aplinką redakcijai yra išsakę ir daugiau vaikus dėl vienokių ar kitokių priežasčių praradusių tėvų.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook