Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Globoti svetimą vaiką – širdies padiktuotas sprendimas

Globoti svetimą vaiką – širdies padiktuotas sprendimas (0)

2022-04-24

VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ Globos centro specialistė Aistė Griunė teigia, kad laikinosios globos tikslas – sugrąžinti vaiką į šeimą, tačiau toks sprendimas gali būti priimtas tik įvertinus tėvų pastangas keisti savo gyvenimo būdą. D. Karopčikienės nuotr.

Prieš keletą metų įvykdyta Vaiko teisių apsaugos reforma visuomenėje dažniausiai tapatinama su vaikų namų naikinimu, o kur atsiduria be tėvų globos likę vaikai, supratimas miglotas. VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ Globos centro specialistė Aistė Griunė pasakoja, kad dažniausiai vaikus, netekusius tėvų globos, priglaudžia budintys globotojai ir globėjai.

Priima į šeimą

Po Vaiko teisių apsaugos reformos 2018 m. įsteigtas VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ Globos centras, padedantis vaikams surasti globėjus, juos ruošiantis ir teikiantis profesionalią pagalbą.

Taip pat ir nauja paslauga – laikina vaikų priežiūra budinčių globotojų šeimose.

„Apie globėjus žmonės žino, o budintys globotojai, kurie teikia laikinosios priežiūros paslaugą, atsirado neseniai. Tokios paslaugos prireikia, kai dėl nesaugios aplinkos vaiką būtina paimti iš jo šeimos. Budintys globotojai atsirado tam, kad vaikas išvengtų institucinės globos. Prieš pertvarką tokie vaikai patekdavo į vaikų namus, dabar budintis globotojas priima juos į savo šeimą ir namus“, – pasakoja Globos centro specialistė Aistė Griunė.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook