Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Globoti vaiką – duoti jam namus ir kitokio gyvenimo galimybę

Globoti vaiką – duoti jam namus ir kitokio gyvenimo galimybę (1)

2022-08-22

Monika Kornikienė tvirtina, kad visų su šeimomis dirbančių institucijų tikslas – kad vaikas augtų saugioje, mylinčioje ir jo poreikius atliepiančioje biologinėje šeimoje. D. Karopčikienės nuotr.

Pasiryžimas globoti svetimą vaiką nėra lengvas, tačiau apsisprendusieji neabejotinai prisideda prie bendrojo gėrio kūrimo. Tuo neabejoja VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ Globos centro specialistės Monika KORNIKIENĖ ir Monika GYLYTĖ. Globos centras padeda tėvų globos netekusiems vaikams surasti globėjus ir įtėvius bei teikia jiems profesionalią pagalbą. Šiuo metu ypač stinga budinčių globotojų, kurie už atlygį galėtų laikinai prižiūrėti vaikus, kuriems jų šeimose nėra saugu gyventi.

Pasirūpinti nedelsiant

Budinčių globotojų didelis poreikis dažniausiai byloja apie mūsų visuomenės skaudulius. Laikinosios globos dažniausiai prireikia vaikams ne dėl tėvų netekties, o dėl jų nesugebėjimo pasirūpinti vaikų poreikiais.

Globos centro specialistės pastebi, kad pastarąjį mėnesį labai padaugėjo atvejų, kai vaikai paimami iš socialinę riziką patiriančių ir tėvystės pareigų nevykdančių šeimų.

Tokiems vaikams ieškomas laikinas prieglobstis giminaičių šeimose, o jei tokios galimybės nėra, vaikai nedelsiant yra apgyvendami budinčio globotojo šeimoje.

O tą padaryti tampa sudėtinga – laisvų vietų tenka ieškoti net kitose savivaldybėse. Aiškintis priežastis, kodėl Jurbarko r. savivaldybėje tiek daug vaikų prireikia laikinosios globos, ne Globos centro funkcija.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook