Griūvančių daugiabučių gyventojai palikti likimo valiai

Griūvančių daugiabučių gyventojai palikti likimo valiai (8)

2021-04-10

Kiauri langai ir stogai, išvirtusios durys ir krentančios plytos. Su tokia realybe susiduria dalis kaimų daugiabučių. Mieste daugiabučiais namais rūpinasi priskirtas administratorius arba įsteigtos bendrijos, tačiau kaime padėtis kitokia. Čia gyventojai nesugebėjo susitarti ir pasirūpinti savo namais, todėl šių būklė tik prastėja, o kai kur gyventi beveik neįmanoma

Patys pasirūpinti nesugeba

Kiek iš viso kaimiškose vietovėse yra daugiabučių namų, savivaldybė tiksliai nežino. Taip pat nėra tikslių duomenų ir apie jų būklę.

Tačiau problemos iliustracija neabejotinai galėtų būti keli daugiabučiai Kartupiuose (Eržvilko sen.). Trijų dviaukščių namų būklė – apverktina: per stogus bėga vanduo, trupa sienos, nuo jų skyla ir krenta plytgaliai. Dalis butų nebegyvenami, be langų. Tokioje aplinkoje gyvena ir senyvo amžiaus žmonės, ir šeimos su vaikais.

Miesto ir kaimo daugiabučių skirtumai buvo tarsi užprogramuoti. Jurbarke daugiabučiams namams savivaldybė priskyrė administratorių. Juo tapo „Jurbarko komunalininkas“. Tiesa, ne už dyką. Gyventojai už administratoriaus paslaugas moka nustatytą mėnesinį mokestį, o šis rūpinasi namų priežiūra.

Dalis miesto daugiabučių „Jurbarko komunalininko“ paslaugomis nesinaudoja, dažniausiai tai namai, įsteigę daugiabučių namų savininkų bendrijas.

Tačiau ir bendrijos gali sudaryti sutartį su šiuo vieninteliu Jurbarke namų administratoriumi.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook