Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Į Jurbarką dairosi biodegalų gamintojai

Į Jurbarką dairosi biodegalų gamintojai (0)

2021-11-26

Šalia Jurbarko planuojama statyti biodegalų gamyklą, kurioje visi procesai uždari, ir jokie kvapai į aplinką neišsiskiria.

Lapkričio 11 d. Jurbarko r. savivaldybės vadovams, specialistams, tarybos nariams ir žiniasklaidai nuotoliniu būdu buvo pristatyti UAB „Pažangi energija“ planai Jurbarko rajone statyti modernią biodegalų gamyklą. Tai buvo pirmasis investuotojų prisistatymas, o pati gamykla galėtų atsirasti ne anksčiau kaip po trejų metų.

Kelią atvėrė įstatymas

Biodegalų gamyklos projektą pristatė UAB „Pažangi energija“ direktorius Laimonas Cvirka ir bendrovės atstovas Donatas Daunys, panašius projektus įgyvendinęs tiek Lietuvoje, tiek Lenkijoje.

Planuojama statyti gamykla gamintų pažangiuosius degalus iš bioskaidžių augalinės ir gyvūninės kilmės atliekų. Paprastai tariant, viena pagrindinių žaliavų gamybai bus gyvulių mėšlas ir srutos.

Lietuvoje yra kelios biodujų jėgainės, bet tokių, kurios gamina pažangiuosius degalus, kol kas nėra.

Tik šių metų kovą buvo patvirtintas Alternatyvių degalų įstatymas, todėl visi atsinaujinančios energetikos projektų vystytojai pradėjo ieškoti galimybių plėtoti tokio tipo projektus.

„Mūsų žiniomis tokioms gamykloms statyti jau yra 14 paraiškų. Priėmus įstatymą, visi sujudo, ir tų projektų greit bus daug. Europoje šios gamyklos sparčiai statomos. Dabar jų yra apie 800. Lietuvoje galėtų būti 30–35 tokios gamyklos“, – sakė D. Daunys.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook