Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Įbauginti Karaliaučiaus lietuviai dairosi į Lietuvą

Įbauginti Karaliaučiaus lietuviai dairosi į Lietuvą (0)

2022-05-20

Karaliaučiaus krašto lietuvių bendruomenę subūręs Sigitas Šamborskis dabar gyvena rūpesčiu, kaip apsaugoti tautiečius, gyvenančius demokratijai ir taikai priešiškoje valstybėje. D. Karopčikienės nuotr.

Aktyvią lietuvybės veiklą Karaliaučiaus krašte įsukusi lietuvių bendruomenė susibūrė tuo pat metu, kaip ir Lietuvos persitvarkymo sąjūdis. O kaip dabar laikosi lietuviai kitapus Nemuno, Rusijos Kaliningrado srityje? Jau beveik du dešimtmečius bendruomenė priversta veikti pogrindžio sąlygomis, o jos vadovas Sigitas Šamborskis dabar gyvena ne lietuvybės džiaugsmais, o rūpesčiu – kaip išsaugoti tautiečius, kuriems lemta gyventi visam demokratiniam pasauliui priešiškoje valstybėje?

Įsuko atgimimą

Lietuvybės gaivinimo sovietiniame Kaliningrade lyderis Sigitas Šamborskis prieš keliolika metų sugrįžo į Lietuvą, ne savo, beje, noru, o ten pasilikę tautiečiai jam išliko svarbūs, kaip ir tada, kai buvo vienas iš jų.

Dauguma Karaliaučiaus krašto lietuvių yra pokario migrantai: dalis – bėgę nuo prievartinės kolektyvizacijos, dar daugiau – buvusių tremtinių ir politinių kalinių, kuriems sovietų valdžia neleido grįžti į Lietuvą.

Sigito kelias į Karaliaučiaus kraštą buvo kitoks – jis 1987 m. atvažiavo studijuoti Tilžės (Sovetsko) Kinematografijos technikume. Ir dar – ten jo protėvių šaknys.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook