Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Ir mokiniai, ir mokytojai tapo smurtaujančių paauglių įkaitais

Ir mokiniai, ir mokytojai tapo smurtaujančių paauglių įkaitais (7)

2022-05-17

Pasak Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Aušros Baliukynaitės, konfliktui spręsti pasitelkti specialistai, sudarytas planas – ar jis veiksmingas, parodys laikas. L. Pilecko nuotr.

Nuogirdų apie smurtaujančius paauglius vienoje rajono mokykloje būta ir anksčiau, tačiau neseniai jie surengė tikrą išpuolį ne tik prieš mokinius, bet ir prieš mokytojus. Situacijos beviltiškumas iš vėžių išmušė ir mokyklos vadovą – viename savivaldybės tarybos komitetų posėdžių politikams jis išdrožė atvirai – mokykla neturi svertų suvaldyti nepilnamečių chuliganų

Kenčia visa bendruomenė

Peiliu vaikams ir pedagogams grasinantis trylikametis, padegti klasiokės plaukai, gimtadienio proga per pamoką viešai įteiktas prezervatyvu apmautas bananas, sofomis užbarikaduotas mokytojų kambarys ir kitokie smurto atvejai bei patyčios mokykloje liejasi per kraštus.

Įvardyti mokyklos redakcija negali, nes šios istorijos veikėjai – paaugliai, juos gina įstatymai, saugantys nepilnamečius ir mažamečius asmenis.

Su redakcija susisiekę moksleivių tėvai nebežino ką daryti, kad apgintų savo vaikus nuo siautėjančios smurtautojų gaujos, o mokyklos administracija nerimauja, kad tėvai vaikams parinks kitą mokyklą – šioje jiems nesaugu.

„Mano dukra nuolat slepiasi tualete, kad išvengtų kontakto su smurtautojais, bijo, nenori eiti į mokyklą, verkia. Svarstau ją pervesti į kitą mokyklą, nors ir reikėtų važiuoti gerokai toliau nei dabar. Perkelti planuoju ir kitus savo vaikus, nes dabar jie nei mokytis, nei apskritai būti mokykloje saugiai negali. Vaikai yra nuolat paauglių gaujos persekiojami, terorizuojami, gyvena didžiulėje įtampoje“, – pasakojo mama.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook