Istorinis gaisrinės pastatas keis šeimininkus

Istorinis gaisrinės pastatas keis šeimininkus (0)

2014-07-16

1925 metais statytas Jurbarko gaisrinės pastatas jau ateinančiais metais turės naujus savininkus – kone devyniasdešimt metų pastate šeimininkavę ugniagesiai rengiasi persikelti į užmiestį.

Miesto centre gyvenantys jurbarkiečiai jau ateinančiais metais galės lengviau atsikvėpti: naktimis jų miego netrikdys po langais burbiantys sunkvežimiai ir į gaisrus skubančių specialiųjų automobilių sirenos. Pavasarį pasklido žinia, kad ugniagesiai persikelia į AB „Lesto“ Jurbarko klientų aptarnavimo poskyrio patalpas Dainių kaime.
Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas Gražvydas Mileris patvirtino, kad kitų patalpų Jurbarko ugniagesiams išties ieškoma, todėl netrukus planuojama skelbti viešuosius pirkimus patalpų nuomai.
Pasak viršininko pavaduotojo, gerokai prieškariu statytas pastatas visiškai nebeatitinka ugniagesių technikai laikyti keliamų reikalavimų. „Gaisriniai automobiliai dideli, nebetelpa į garažus – kiek galėjome jau įsikasėme gilyn į žemę, bet paplatinti ir pailginti garažų niekaip negalime“, – sakė G. Mileris.
Skubėti ieškoti naujų patalpų verčia ir žinia, kad Jurbarko priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai planuojama skirti 10 t vandens vežantis gaisrinis sunkvežimis, netelpantis nė į vieną iš turimų garažų.
Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas G. Mileris sutinka, kad daug technikos turinčios įstaigos neturėtų veikti miesto centre. „Nieko gero, kai naktimis žmonėms po langais burzgia sunkvežimiai. Esame gavę dėl to ne vieną skundą. Ne visi besiskundžiantys teisūs – kai kuriems žmonėms trukdo ir menkas šūktelėjimas“, – sakė G. Mileris.
Ar tikrai Jurbarko priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba išsikels į AB „Lesto“ patalpas, G. Mileris tvirtino nežinantis. Kol kas atrodo, kad būtent šios patalpos geriausiai atitiktų reikalavimus, tačiau kur iš tiesų persikels tarnyba, bus aišku tik įvykus viešiesiems pirkimams.
Naujoje vietoje ugniagesiai planuoja pradėti dirbti ateinančiais metais. Tauragės apskrities priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba dar pavasarį paprašė Jurbarko priešgaisrinę tarnybą iki naujųjų metų išsikelti iš nuomojamų patalpų. Birželio pradžioje savivaldybės taryba biudžetinei įstaigai suteikė patalpas Ugniagesių g. 1, buvusiame kariniame komisariate.
Jurbarko rajono apylinkės teismo pirmininkės pareigas laikinai einanti teisėja Jūratė Lukšienė patvirtino, kad Nacionalinė teismų administracija dėl ugniagesių pastato perėmimo veda derybas su Valstybine priešgaisrine gelbėjimo valdyba. „Esame informuoti, kad yra planų perkelti teismą į gaisrinės pastatą, bet kol kas žengiami tik pirmi žingsniai šiems planams įgyvendinti. Nieko konkretaus dar nežinome“, – sakė teisėja J. Lukšienė.
Paklausta, ar teismo kolektyvas džiaugtųsi galimybe įsikurti istoriniame Jurbarko pastate, teisėja pastebėjo, kad pirmiausia pastatui reikėtų didelio remonto.
1925 metais pastatyta gaisrinė iki šių dienų išoriškai beveik nepakito – tik garažų vartai anuomet buvo mažesni, nes ugniagesiai į gaisrus važiuodavo arkliais. 1952 metais Jurbarko rajono darbo žmonių deputatų tarybos vykdomasis komitetas gaisrinės pastatą perdavė namų valdybai. Ugniagesiai savo nuosavybę atgavo tik 1995 metais.

Daiva BARTKIENĖ« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook