Jurbarko prievartautojo bylos atomazga – jau netrukus: laukiam...

Jurbarko prievartautojo bylos atomazga – jau netrukus: laukiama paskutinių lemtingo vakarėlio dalyvių apklausų (0)

2022-08-24

Liūdnai pagarsėjusio 16-metės iš Jurbarko krašto prievartautojo, rytų kovos menų turnyrų prizininko Manto Icikevičiaus byloje verčiami paskutiniai puslapiai – dauguma liudytojų, dalyvavusių lemtingame jaunimo vakarėlyje, jau apklausta.

Artimiausiame posėdyje, kuris įvyks rugsėjį, parodymus turėtų duoti keturi paskutiniai šiurpiu nusikaltimu virtusios moksleivių šventės kaimo turizmo sodyboje dalyviai.

Po to bus sakomos baigiamosios kalbos ir skelbiamas nuosprendis.

Tai jau antras procesas toje pačioje itin skaudžioje byloje – pirmo proceso metu Tauragės ir uostamiesčio teismai skyrė M.Icikevičiui švelnesnę bausmę nei kalėjimas, tačiau merginos šeimos ir prokuratūros skundus išnagrinėjęs Aukščiausiasis teismas grąžino bylą svarstyti iš naujo į Klaipėdos apygardos teismą.

Žemesniųjų teismų verdiktai papiktino visuomenę, žinomus šalies žmones – byla sukėlė platų atgarsį.

Teisėsauga ir žiauriai sumušta, ypač sudėtingą dvigubą žandikaulio lūžį patyrusi prievartautojo auka su savo artimaisiais siekia, kad jurbarkietis, kurio tėvai brutalaus išpuolio metu buvo vietos politikais, neišvengtų realios laisvės atėmimo bausmės. Įvykdytas itin brutalus ir ciniškas nusikaltimas, sukėlęs merginai sunkias pasekmes.

„Tokio baisaus vaizdo per savo darbo praktiką dar nebuvau matęs“, – naujienų portalui lrytas.lt apie sužalojimus pasakojo Kauno klinikų, kuriose buvo gydoma nepilnametė, profesorius, Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikos vadovas Ričardas Kubilius.

Prievartautojas savo kaltę pripažino tik prispirtas įrodymų, tad, prokurorų nuomonę, prisipažinimas neturėtų būti vertinamas kaip lengvinanti aplinkybė. Netikima ir tuo, kad jo atgaila yra nuoširdi.

Versiją sugriovė ekspertai

Įrodymų prispirtas M.Icikevičius nurodė neatsimenantis kai kurių nusikaltimo aplinkybių.

Tačiau psichiatrinės-psichologinės ekspertizės metu, kurią teismas skyrė jau antro proceso metu, nebuvo nustatyta smurtautojo atminties sutrikimų.

Dabartiniame procese prievartautojo apklausa nenumatyta, bet ji visgi gali įvykti – dėl to dar gali būti sprendžiama per artimiausią posėdį.

Nuo kraupaus išpuolio praėjo jau daugiau nei 3 metai – M.Icikevičiui nusikaltimo metu buvo 17 metų, o jo aukai – 16 metų. Be didžiulio dvasinio sukrėtimo mergina tebejaučia ir fizinių traumų padarinius, kuriuos sukėlė jos skriaudiko veiksmai. Portalo lrytas.lt žiniomis, žandikaulio sužalojimai dar nėra visiškai išgydyti.

Paauglę rado kraujo klane 2019 metų gegužės 26-osios naktį Tauragės rajone esančioje kaimo turizmo sodyboje vykusiame vakarėlyje dalyvavo apie 15 moksleivių iš Jurbarko ir jo apylinkių, skirtingų mokyklų.

Prievartautojas ir jo auka vienas kiti nepažinojo.

Nuo smūgių moksleivė buvo praradusi sąmonę, o paskui buvo paguldyta į Kauno klinikų reanimaciją. Paauglę kraujo klane surado jos klasės draugai, kurie jos pasigedo ir sunerimę ėmė ieškoti po sodybos teritoriją.

Mergina atrodė baisiai – veidas visas kruvinas, iki pat kaklo. Daugelį mėnesių kentusi skausmą ir valgiusi pro šiaudelį, ji ir po žandkaulio operacijų negalėjo pilnai praverti burnos, skausmas kartojosi.

Prievartautojas vieną dantį jai išmušė, o kitus dantis teko specialiai sutvirtinti. Ikiteisminio tyrimo metu iš pradžių M.Icikevičius neigė savo kaltę, tačiau prispirtas įkalčių, prisipažino.

Tai jis padarė ir teismuose.

Nusikaltimo metu jis buvo neblaivus.

M.Icikevičius buvo pripažintas kaltu dėl dviejų lytinių nusikaltimų epizodų – įvykdyto seksualinio prievartavimo ir pasikėsinimo išžaginti.

Pirmo teisminio proceso metu M.Icikevičius skundė nuosprendį dėl pasikėsinimo išžaginti epizodo, tačiau atnaujinus procesą, tai daryti atsisakė.

Po išpuolio moksleivei skirta ir psichologinė pagalba. Merginą ėmė kamuoti dusulys. Nustatyta, jog tai – streso pasekmė.

Liudininkų apklausos teisme įvyks rugsėjo 27 dieną, o baigiamosios kalbos numatomos spalio 5 dieną.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook