Kaimuose paženklinti gyvūnus bus lengva tik teoriškai

Kaimuose paženklinti gyvūnus bus lengva tik teoriškai (0)

2021-04-19

Gyvūnų gerovės įstatymo pataisos įpareigoja paženklinti visus šunis, kates ir namie laikomus šeškus. Tvarkos turėtų būti daugiau, tačiau ir kaimiškų seniūnijų seniūnai, ir veterinarijos specialistai suka galvas, kaip, ypač kaimuose, bus įvykdyti įstatymo reikalavimai. M. Mikalainio nuotr

Šunis, kates ir namie laikomus šeškus būtina paženklinti ir registruoti. Tą gyvūnų savininkus padaryti įpareigoja kovo 30 d. Seimo priimtos Gyvūnų gerovės įstatymo pataisos – nuo gegužės 1 d. atvestais gyvūnais privalu pasirūpinti per keturis mėnesius, o anksčiau įsigytiems paženklinti ir registruoti skirti metai, iki 2022 m. gegužės 1 d.

Problemų – vežimu vežk

Gyvūnų gerovės įstatymo pataisos galbūt išjudins apmirusį šunų, kačių ir namie laikomų šeškų ženklinimą mikroschemomis.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento Jurbarko skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja inspektorė Jolanta Šimkūnienė sako, kad tarnyba kol kas laukia nurodymų, kaip turėtų vykti privalomas augintinių žymėjimas, ir kas tikrins, ar šeimininkai elgiasi pareigingai.

„Iki dabar naminių gyvūnų kontrolę atliko mūsų tarnyba. Kaip bus ateityje – kol kas neaišku. Tačiau tikimės, kad ši pareiga nenuguls tik ant mūsų pečių, o kontroliuoti gyvūnų registravimą galės daugiau tarnybų. Šie pokyčiai nėra kažkas labai naujo, juk dovanojant ar parduodant gyvūnus jau keletą metų juos privaloma ženklinti ir registruoti“, – sakė specialistė.

Pasak J. Šimkūnienės, paprastai rajono gyventojai ženklina tik veislinius gyvūnus. Kad į registrą būtų įrašomas mišrūnas – reta išimtis.

Todėl pasakyti, kiek tiksliai rajone yra šunų, kačių ar šeškų – niekas negali.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook