Karantinas: Jurbarko ligoninė stabdo paslaugas, kaukės – priva...

Karantinas: Jurbarko ligoninė stabdo paslaugas, kaukės – privalomos visur (0)

2020-10-28

Antradienį, spalio 27 d., tiesioginėje transliacijoje Jurbarko r. savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius gyventojams priminė karantino režimo reikalavimus bei ragino elgtis atsakingai. VšĮ Jurbrako ligoninė vyriausioji gydytoja Rūta Lukšienė informavo apie sudėtingą situaciją šioje įstaigoje ir pristatė, kaip bus vykdomas darbas su pacientais.

Spalio 27 d. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Jurbarko skyriaus duomenimis per pastarąją parą Jurbarko rajone patvirtinta 17 naujų koronaviruso infekcijos atvejų. Infekcijos židinys plečiasi VšĮ Jurbarko ligoninėje. Čia užsikrėtimas patvirtintas 9-iems medicinos darbuotojams dirbantiems Vidaus ligų, Chirurgijos ir ortopedijos traumatologijos, Reabilitacijos bei Priėmimo-skubios pagalbos skyriuose.

5 atvejai nustatyti ligoninės pacientams, dar 1 atvejis patvirtintas asmeniui, kuris kreipėsi į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių dėl sveikatos problemų. Du atvejai nustatyti artimą sąlytį su užsikrėtusiais asmenimis turėjusiems Jurbarko r. gyventojams. Specialistai atkreipia dėmesį, kad didžioji dalis per pastarąją parą nustatytų atvejų yra besimptomiai.

VšĮ Jurbarko ligoninės vyriausioji gydytoja R. Lukšienė pranešė, kad nuo spalio 27 d. Jurbarko ligoninėje stabdomos planinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos. Skubi medicininė pagalba bus teikiama ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje. Nekarščiuojantys ir COVID -19 infekcijos simptomų neturintys asmenys bus nukreipiami į Šakių ir  Raseinių ligonines. Vaikai, kuriems reikalingas stacionarinis gydymas, po ištyrimo Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje, bus nukreipiami į kitas stacionarias asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančias įstaigas.

Karščiuojantys ir koronavirusinės infekcijos simptomų turintys pacientai bus priimami Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje ir pagal nukreipiami tolimesniam gydymui arba Jurbarko ligoninėje (patvirtinus vidutinio sunkumo COVID-19 ligą) arba į kitą gydymo įstaigą (esant neigiamam tyrimo atsakymui dėl COVID-19 ligos). Pacientai, kuriems nereikalingas stacionarinis gydymas bus išleidžiami izoliuotis namuose iki tyrimo dėl COVID-19 ligos atsakymo.

Nuo spalio 26 d. Jurbarko ligoninėje gydomi vidutinio sunkumo būklės COVID-19 liga sergantys pacientai.

VYRIAUSYBĖS  SPRENDIMU  NUO ŠIANDIEN,  SPALIO 28 D.,  ATSIRANDA PAPILDOMAS REIKALAVIMAS APSAUGINES VEIDO KAUKES DĖVĖTI VISOSE VIEŠOSE VIETOSE (TIEK LAUKE, TIEK VIDUJE). Savivaldybių, kuriose paskelbtas lokalus karantinas, teritorijose asmenys vyresni nei 6 metų viešosiose vietose (tiek atvirose, tiek uždarose) privalės dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).

 Šis reikalavimas netaikomas asmenims, kai jie sportuoja; aukšto meistriškumo sporto pratybose ar varžybose dalyvaujantiems aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo specialistams, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo instruktoriams ir teisėjams;  viešojo maitinimo įstaigose sėdint prie stalo ar baro, taip pat paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke; atlikėjams renginių metu; neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Šiems asmenims rekomenduojama nešioti veido skydelį; už gyvenamosios vietovės (miestų, miestelių, kaimų, viensėdžių, sodininkų bendrijų) ribų ir kai šalia nėra kitų asmenų 20 metrų spinduliu, išskyrus šeimos narius (sutuoktinį arba asmenį, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, vaikus (įvaikius), įskaitant asmens ir jo sutuoktinio arba asmens, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, nepilnamečius vaikus, tėvus (įtėvius), globėjus).

Gyventojai prašomi būti sąmoningais ir vykdyti reikalavimus. Karantino sąlygų pažeidimus fiksuos policijos pareigūnai.

jurbarkas.lt, ŠVIESOS inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook