Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Liberalai ir „valstiečiai“ pasiskelbė opozicija

Liberalai ir „valstiečiai“ pasiskelbė opozicija (9)

2021-06-23

Birželio 23 d., trečiadienį, savivaldybės tarybos posėdį pradėjęs savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius supažindino su Liberalų  sąjūdžio bei Valstiečių ir žaliųjų sąjungos savivaldybės taryboje narių pareiškimu.

Liberalai Gvidas Byčius, Remigijus Brazaitis, Vidmantas Juzėnas ir „valstiečiai“ Donatas Jackis, Raimundas Jovarauskas, Kęstutis Naujokas pasiskelbė Jurbarko r. savivaldybės tarybos opozicija.

Savivaldybės taryba pastaruoju metu dirbo be aiškios daugumos. Po savivaldybių tarybų rinkimų 2019 m. sudaryta valdančioji tarybos dauguma iširo iš jos pasitraukus socialdemokratams. Socialdemokratų frakcija, kurioje dirba trys tarybos nariai Audronis Zairys, Darius Virvilas ir Aivaras Šlekys, prisijungė prie buvusios mažumos – liberalų, „valstiečių“, ir  dviejų visuomeninių rinkimų komitetų atstovų taryboje. Ši tarybos narių grupė, turėjusi keturiolika narių, tapo tarybos dauguma.

Deja, dėl politinių nesutarimų ši dauguma išsilaikė labai neilgai. 2021 m. vasario 12 d. G. Byčius, D. Jackis, V. Juzėnas. R. Jovarauskas ir K. Naujokas iš šios daugumos pasitraukė. Prie jų prisijungė Zita Sorokienė ir Gintaris Stoškus.

Iširus daugumai, nauja valdančioji tarybos dauguma  nesudaryta iki šiol.

Su socialdemokratų pasitraukimu iš pirmosios daugumos subirus valdančiajai koalicijai, likę jos nariai 2020 m. gruodžio 3 d. pareiškimu informavo, kad sudaro Jurbarko r. savivaldybės tarybos mažumą (opoziciją).

Ši mažuma, kuriai vadovauja konservatorius Daivaras Rybakovas dirba ir dabar. Kol kas politikai nesvarstė klausimo, ar dvi tarybos mažumos galėtų jungtis į vieną. Todėl dabartinė tarybos sudėtis yra mažiau nei keista, ją sudaro tarybos narys – savivaldybės meras S. Mockevičius, nei daugumai, nei mažumai nepriklausantys socialdemokratai A. Zairys, D. Virvilas, A. Šlekys ir visuomeninio rinkimų komiteto atstovai Kazimieras Šimkus ir Petras Vainauskas.

Pirmoji opozicija: konservatoriai D. Rybakovas, Audronė Kurienė, Gražvydas Ažna, Egidijus Giedraitis, Arūnas Samys, Partijos Tvarka ir teisingumas atstovai Algirdas Gudaitis ir Genė Gudaitienė, socialdarbiečių atstovė taryboje Inga Molevaitė ir iš liberalų frakcijos pasitraukusi Liudmila Norkaitienė. 

Antroji opozicija – šiandien apie tokį sprendimą pranešę liberalai G. Byčius, R. Brazaitis ir V. Juzėnas bei „valstiečiai“ D. Jackis, R. Jovarauskas, K. Naujokas.

Su pastaraisiais tarybos nariais iš paskutinės daugumos pasitraukę Z. Sorokienė ir G. Stoškus pareiškimo dėl darbo opozicijoje nepasirašė.

Nėra ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai atstovaujančio tarybos nario Kasparo Jurevičiaus parašo.

ŠVIESOS inform.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook